Výhra po půl roce!

Výhra po půl roce! Náš A-tým se po půl roce dočkal výhry. Od 16.listopadu sehrál jen jeden mistrovský zápas a v zimě přípravné a teď po pauze už druhý přátelský. Až ten přinesl vítězství. Dočkali jsme se jej na půdě týmu, který hrával i MSFL, v aktuální nedokončené sezoně skončil na 7.místě krajského přeboru.

přípr., pátek 12.6.2020
FK Mutěnice - 1.SC Znojmo FK  1:3  (0:2)
Branky: 58.Novotný - 25.Okleštěk, 44.Prokeš, 60.Martinek
Rozhodčí: Gasnárek Michal - Bittner Ludomír, Ťok Martin
FK Mutěnice: Čepil Marcel, Kupčík Lubomír, Vydařilý Michal, Koštuřík Dalibor (C), Trávník Lukáš, Svoboda Richard, Novotný Tomáš, Koplík Lukáš, Maršálek Jiří, Holešínský Radim, Lamáček, František, Schüller Martin, Opluštil Michal, Michna Adam, Chromštěk Lukáš, Kratochvíla Filip
1.SC Znojmo FK: Repáň Lukáš (46.Yonov Štefan) - Malár František, Vocílka Tomáš (46.Muňos Stefan), Prokeš Tomáš (C), Pacula Patrik, Krakovčík Martin, Okleštěk Tomáš, St. Hillaire Kenroy Kathon (59.Martinek Patrik), Kirschner Petr, Moravec Milan (76.Kaššai Robert), Pedro Martinez (83.Polický Patrik)

Do zápasu na obou stranách nastoupili naši gólmani. V naší brance to bylo samozřejmé a byl tam Lukáš Repáň, ale náš brankář byl i za mutěnickými obránci. Štefan Yonov domácímu týmu musel vypomoci, protože mutěnický gólman dorazil až zhruba po hodině hry. Za domácí tým si tak zachytal i Lukáš Repáň, který se mezi tři tyče žlutozelených postavil mezi 46.-60.minutou, kdežto Štefan Yonov odchytal za náš tým druhý poločas. Nutno říct, že oba gólmani se proti naši hráčům ukázali a několikrát je vychytali.

Tato brankářská Škatulata, hejbejte se viděla uprostřed mutěnických vinohradů na krásném trávníku velmi pěkná návštěva. K první významné šanci se dostal ve 14.min. Okleštěk, který si vystoupil z pravé strany a svou střelou k pravé tyčce donutil Yonova míč vytěsnit na roh. O minutu později Prokeš odcentroval na Kirschnera, kterému se podařilo míč tečovat a ten proskákal kousek od pravé tyče. Ani domácí se nechtěli nechat zahanbit. V 19.min. se k přímému kopu se postavil domácí kapitán Koštuřík a tvrdou střelou mířil jen těsně nad. Hned v té samé minutě měl na druhé straně příležitost Kirschner. Ve vápně upadl po zatažení za ruku a i přesto, že si i domácí mysleli, že se bude pískat proti nim penalta, rozhodčí ukázal obráceně. Ve 22.min. opět kapitán žlutozelených Koštuřík si našel míč ve vápně, ale hlavou mířil jen do středu brány, kde byl nachystán gólman Repáň. Čepilova střela ve 23.min. z pravé strany minula tři tyče Repáňovy brány. Mutěnický Trávník dával ve 25.min. míč před prázdnou branku, kde si jej našel Čepil, ale s míčem se dostal při zpracování až za autovou čáru. Gól tak nepadl. Ale hned vzápětí se míč v síti objevil na druhé straně u domácích. Tomáš Okleštěk prošel přes defenzivu Mutěnic a uklidil míč za záda Yonova. V závěru poločasu mohl navýšit vedení Kathon St.Hillaire, když od poloviny hřiště sám utíkal na gólmana. Jeho střelu ale Yonov vytáhl. Přesto naši fotbalisté odcházeli do šaten za dvoubrankového rozdílu. Tomáš Prokeš zvýšil ve 44.min. na 2:0 z hranice šestnáctky.

V 57.min. Čepil prověřil Repáně. Ten jeho pokus vytěsnil. O minutku později se po rohu k míči dostal Novotný a pěknou střelou snižuje na 1:2. Ale jen na chvilku V 60.min. se Moravec s Oklešťkem zbavili obrany Mutěnic a druhý zmíněný odcentroval na zadní tyč, kde byl Patrik Martínek a bez problémů vsítil branku na 3:1 pro naše barvy. Stejný hráč v 68.min. obešel už opravdu domácího gólmana ale v koncovce mu zabránil Schiller. V 72.min. se k Pedrovi dostal míč a on také vystřelil - jenže pouze do míst, kde byl přichystán gólman.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Při vší úctě k soupeři jsme dnes museli vyhrát a měli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Vůbec jsem nebyl spokojen s proměňováním šancí. Řekli jsme si, že budeme okamžitě presovat po ztrátě míče, ale to se nedělo podle mých představ. Spíše to bylo jak přátelské utkání. Kluci neplnili, co jsme si řekli."