Všechno špatně, dostali jsme nejen potupného búra, ale i červenou kartu

Všechno špatně, dostali jsme nejen potupného búra, ale i červenou kartu Z N O J M O - Do prvního zápasu jarní části sezóny vstoupil náš tým s týmem z poloviny tabulky – s Baníkem Ostrava B. S celkem ze severu Moravy jsme na podzim prohráli, ale bohužel tomu nebylo jinak ani tentokrát. Do sítě Filipa Jíchy padlo pět branek.

32.k. Fortuna MSFL, sobota 7.3.2020
1.SC Znojmo FK - FC Baník Ostrava B  0:5  (0:3)
Branky: 45. a 46.Zajíček, 2.Lehnert, 35.Lokša, 66.Foltyn
ČK: 55.Moravec (ZNO)
Rozhodčí: Drozdy Luboš - Ogrodník Vlastimil, Vostrejž Ivan
Delegát: Vacula Stanislav
1.SC Znojmo FK: Jícha – Grbešič, Cheredea, Avdić (C), Okleštěk, De Carvalho Serra (46.Moravec), St Hillaire (86.Kaššai), Garčic (60.Mugisha Barzi), Esin (77.Kolařík), Pacula, Buhač (66.Pohanka)
FC Baník Ostrava B: Murin – Zálesák, Hasala, Velner, Foltyn (82.Krakovčík), Lehnert, Jakubov (74.Kuběna), Lokša (C), Martiník (66.Urban), Zajíček (76.Smékal), Mooc
Počet diváků: 150

V základní sestavě se objevilo několik nových, ale také již známých jmen. Do zápasu nastoupil od začátku například Karlo Buhač, Vladimir Esin, nechyběl ani zkušený středopolař Tomáš Okleštěk.

Do začátku utkání jsme vstoupili velmi špatně. Hned v úvodní minutě jsme nechali projít Lukáše Lehnerta, který se z malého vápna na levé straně opřel do střely a umístěnou bombou nedal Jíchovi žádnou šanci – 0:1. Už od prvních minut bylo jasné, kdo bude v zápase favoritem. Rezerva Baníku nás tlačila a my se snažili hrozit spíše z brejků. Velkou šanci jsme měli v 26. minutě, kdy se z rohu dostal jeden z našich hráčů k hlavičce a brankář Murin měl dost práce, aby míč vytáhl mimo brankovou konstrukci. V 35. minutě jsme udělali podobnou chybu, když jsme nechali projít Lokšu podobně jako při prvním gólu až na hranici malého vápna, odkud zkušeně zakončil na vzdálenější tyč – 0:2. V závěru prvního poločasu si dobře naskočil na Zálešákův centr Zajíček, který míč posunul za záda Jíchy a navýšil na 0:3.

A hned na začátku druhé půle, pouze 16 sekund po hvizdu rozhodčího, jsme udělali obrovskou hrubku, když kapitán Avdić nedokázal přesně nahrát spoluhráči a Adam Zajíček tak měl možnost zvýšit na 0:4 a to se mu také podařilo. Frustrován byl nejspíš Milan Moravec, který v 54. minutě uviděl červenou kartu po ostrém faulu zezadu a odešel tak po 10 minutách na hřišti do kabin. Hosté měli dále velký tlak. Dost šancí hasil až brankář Jícha. V 66. minutě hosté zahrávali roh. Do centru se opřel z voleje Martin Foltýn, který krásně zavěsil míč pod horní tyčku Jíchovy branky. Zápas už byl v té chvíli rozhodnut a béčko Ostravy zápas dohrávalo v klidu a naše hráče nepouštělo do žádných příležitostí. Hvizd rozhodčího na konci zápasu byl tak pro naše hráče takovým osvobozením. První mistrovský zápas na jaře jsme tak prohráli rozdílem pěti branek.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Hned v první minutě jsme dostali facku a to s námi zamávalo a všechno bylo špatně, soupeř byl ve všech směrech lepší a zaslouženě vyhrál. Vůbec nemám svoje hráče za co pochválit a navíc do toho ještě neomluvitelné vyloučení Milana Moravce."