Vše směřovalo k jasné výhře, nakonec ale prohra

Vše směřovalo k jasné výhře, nakonec ale prohra Vedete 3:1, další dvě tutovky neproměníte, pak zbytečně neuznaný gól, změna po přestávce, pak individuální chyby a nakonec z toho byla těsná prohra dva dny po předchozím vyhraném zápase - takto by se dal stručně popsat náš dnešní zápas ve Žďáru nad Sázavou.

přípr., pátek 25.6.2021
FC Žďas Žďár nad Sázavou - 1.SC Znojmo FK  4:3  (1:3)
Branky: 10.Penáz, 47.Růžička, 82.Henzl, 84.Severa - 3.Okleštěk, 12.Fládr, 26.Kirschner
ŽK: 58.? - 49.Krakovčík

Už ve 3.minutě jsme se po dorážce Tomáše Oklešťka ujali vedení. Domácím se podařilo vyrovnat v 10.minutě, kdy se prosadili po rohovém kopu. Ale hned o dvě minuty později jsme opět vedli. Z přímého kopu Zdeněk Fládr otřel míč o zeď a ten skončil v síti - 1:2. Když nastala 26.min. dorazil Petr Kirschner akci Tomáše Oklešťka - 1:3. Na 4:1 a následně 5:1 mohl zvýšit Joao Silva a po rohu i Milan Moravec, ale stav se nezměnil. A to ani ve 38.minutě, když už jasně směřoval po střele Tomáše Oklešťka do sítě, ale těsně před čarou se ho už zbytečně dotkl Joao Silva a místo stavu 4:1 pro naše barvy, se pískal ofsajd.

Stav po 1.poločase se brzy po přestávce změnil. Míč náš zkušený gólman žel jen vyrazil a domácí nadvakrát dorazili a snížili na 2:3. Naši hráči začali hrát jinak než v prvním poločase, domácí se i ve druhém poločase více bránili, ale snížením získali více energie na vyrážení do naší obrany. Ještě v 1.min. domácí gólman se štěstím vyrážel hlavičku Petra Kirschnera a mohlo to být 4:2 pro nás. Jenže o minutu později domácí vyrovnali střelou z dálky a za další tři minutky k bližší tyči zaskočili našeho brankáře a po jeho další chybě zápas výsledkově otočili na konečných 4:3.

Další zápas sehrajeme příští středu na Slovensku na půdě druholigovího celku ze Šamorína.