Velmi tvrdý pardubický perník

Velmi tvrdý pardubický perník Z N O J M O - Vzájemná bilance obou týmů byla velmi vyrovnaná - jenže poslední vzájemný zápas se výrazně odlišoval a to nejen konečnou podobou skóre, ale i obrazem hry a počtem šancí.

12.kolo F:NL, pátek 19.10.2018
1.SC Znojmo FK - FK Pardubice  0:4  (0:3)
Branky: 22.Petráň, 42.A.Fousek, 45.Mužík, 61.Sokol
ŽK: 15.Teplý, 37.Helísek, 60.Ordoš – 18.A.Fousek, 76.Sokol
Rozhodčí: Matějček Milan - Poživil Jaroslav, Petřík Jan
Delegáti: Filípek Patrik, Hartman Václav
1.SC Znojmo FK: Buček – Helísek, Avdić, Dramé, Cihlář (C) – Lacko, Mudra – Ambrozek, Ordoš (70.Hlůže), Šulc (46.Krčík) – Teplý (57.Brown)
FK Pardubice: Letáček – Prosek, Jakub Klíma, Šejvl, T. Čelůstka – Jeřábek – Mužík (81.Čmelík), P.Černý (84.Huf), Sokol, A.Fousek (72.Kühnel) – Petráň
Počet diváků: 470

Trenér Leoš Kalvoda musel oproti derby se Zbrojovkou Brno udělat dvě změny, kvůli kartám do zápasu nemohli zasáhnout Jakub Kučera a David Štrombach. Na místo Kučery se dostal Jan Ambrozek, Štrombacha nahradil Jan Šulc.

Úvodní desetiminutovka byla spíše ve znamení oťukávání. Tu druhou načal nebezpečnou střelou za vápnem Jan Jeřábek, jeho rána se mezi tři tyče nevešla. Pardubice začaly přebírat otěže zápasu do svých rukou a ve dvaadvacáté minutě se to projevilo také na skóre, osmou brankou v sezóně se prezentoval Michal Petráň – 0:1. Znojemští se snažili o vyrovnání, jejich snaha však pokaždé skončila na dobře postavené obraně protivníka. Tři minuty před koncem úvodní půle Východočeši udeřili podruhé, Petráň ve vápně zpracoval míč, nahrál za šestnáctku, kde úspěšně nabíhal Adam Fousek, ten střelou k tyči zvýšil na 2:0. Konec poločasu ještě nebyl a Pardubice toho využily další brankou. Avdič neustál souboj s Černým a Pavel Mužík poslal svůj výběr do vedení 3:0.

Do druhého poločasu již nezasáhl Jan Šulc, kterého nahradil Adam Krčík. Také krajní univerzál krátce po začátku půle sledoval velkou šanci Petráně, solidní příležitost ale využít nedokázal. V padesáté sedmé minutě se na hřiště poprvé dostala nová posila Jordan Brown, dolů šel Jakub Teplý. Za čtyři minuty Pardubice již vedly 4:0. Pavel Sokol nikým neatakován nabíhal za vápnem, odkud se mu se štěstím podařilo vsítit branku. Vzápětí se mohl gólem uvést Brown, jeho střela do prázdné brány ale nebyla nic platná, asistent rozhodčího zamával ofsajd. Čtvrt hodinu před koncem přišla největší šance Znojma, střelu Dramého z malého vápna ovšem vyrazil jistý Letáček. O pět minut později se ve velké příležitosti objevil Petráň, jeho samostatný únik z levé strany ale dopadl přestřelením branky. Ještě jednu šanci měli hosté v samém závěru, standardní situaci kopanou za vápnem ale Čelůstka neumístil do brány. I přesto si Pardubice odvážejí jednoznačnou výhru.

trenér Leoš Kalvoda, 1.SC Znojmo FK
"Jak to hodnotit? První dvě branky padly trochu se štěstím, ale jinak jsme soupeři nahráli. Zkrátka a stručně - soupeř byl lepší."

trenér Jiří Krejčí, FK Pardubice
",,Vítězství je pro nás příznivé, v prvním poločase jsme byli produktivní. Druhý poločas jsme si chtěli pohlídat a chodit na nějaké brejky, což se nám dařilo, ale nedařilo se je už proměňovat. Byly tam šance z brejků. Dvakrát v podání Petráně a dvakrát letělo kolem tyčky. Pohybovali jsme se lépe než Znojmo."

• Sestřih duelu F:NL 1.SC Znojmo FK - FK Pardubice | přehrát