V náš neprospěch rozhodl jediný gól zápasu

V náš neprospěch rozhodl jediný gól zápasu Tabulkově zatím nejtěžší soupeř na jaře se nám postavil do zatím výsledkově dokonalé cesty za záchranou a žel si od nás odvezl všechny body.

21.kolo MSFL, sobota 25.3.2023
1.SC Znojmo FK - FC Slovan Rosice  0:1  (0:0)
Branky: 48. Selinger
ŽK: 23.Trajković, 65.Ivanović, 90+3.Pálfi), 90+4.Putu – 36.Matula, 88.Zezula, 90+3.Sedláček
Rozhodčí: Ondřej Cieslar – Marek Bělák, Jiří Julínek
Delegát: Zdeněk Hulcký
1.SC Znojmo FK: Škugor – Bartůněk (71.Gomes De Gouveia), Ivanović (K), Pragr (71.Pálfi), Kilibarda, Suchý, Mrkva (22.Trajković), Ledecký, De Vasconcelos, Putu, Lukčo (53.Tawiah)
Trenér: Rui José Capela Batista
FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Praks, Novák, Buchta, Koláčný (76.Sedláček (90.+5.Kostásek)), Fila (82.Přerovský), Černý (K), Selinger, Přikryl (76.Dobrovodský), Matula (82.Kršák)
Trenér: Petr Čuhel
Počet diváků: 320

Hosté se pokusili hnd ve 2.minutě o první nenápadnou střelu, která si jen tak prošla relativně blízko tyče naší svatyně. Hrálo se za krásného slunečného jarního počasí. V 15.minutě jsme dostali přílěžitost k přímému kopu, ale míč letěl jen těsně vedle vinklu! O tři minuty později si Kilibarda vysloužil potlesk tribun, když jeho křížná střela jen těsně minula vzdálenější tyč! Hosté pak byli ve zbytku poločasu aktivnější, ale branka nepadla.

Aktivitu si osté přenesli i do druhé půle a krátce po začátku ve 48.minutě rozhodli o výsledku. Selinger se dostal k održenému míči a umístil míč přesně k tyči. A v 63.minutě mohlo být vyrovnáno! Marko Kilibarda vystřelil krásně pod břevno, Zádrapa efektivně a efektně vyrážel nad! Z následného rohu přišla další střela nad břevno! Ale ani hosté nebyli spokojeni jen s jednou brankou, o dvě minuty měli šanci a jen to zahučelo v ochozech. Po zbytek zápasu jsme se snažili tlačit hosty, ale jejich obrana tak jako v celé soutěži, ve které ji mají nejlepší, byli skálopevní. Asi největší šanci na vyrovnání přišla v 87.minutě. Rychlý prtiútok měl gólové parametry a brankář Zádrapa musel balon chytat. Ani navzdory 6 nastaveným minutám především za zdržování hostů v závěru se nám už nepodařilo vyrovnat a poprvé na jaře jsme poznali hořkost porážky, hosté na jaře naopak poprvé vyhráli.

Za týden odehrajeme těžký zápas na půdě vedoucí Kroměříže v sobotu 1.dubna od 15:30. Není to Apríl :)