Úvodní trefa Beganoviče nestačila, duel s Vlašimí dopadl smírně jako na podzim

Úvodní trefa Beganoviče nestačila, duel s Vlašimí dopadl smírně jako na podzim Z N O J M O - Ani první soutěžní gól Dźenise Beganoviće nepomohl našim znojemským fotbalistům ke třem bodům. V utkání proti Vlašimi pouze remizovali 1:1, především v první půli však mohli děkovat výbornému Tondovi Bučkovi a nepřesnosti na kopačkách hostujícího výběru.

22.kolo F:NL, pátek 12.4.2019
1.SC Znojmo FK - FC Sellier & Bellot Vlašim  1:1  (0:0)
Branky: 51.Beganović – 57.Badocha
ŽK: 67.Dramé – 36.Piško, 67.Novotný
Rozhodčí: Dorušák Petr - Pochylý Stanislav, Antoníček Petr
Delegáti: Vidlák Karel, Ondo Milan
1.SC Znojmo FK: Buček (C) – Maksić, Avdić, Cuković, Cihlář (79.Šmehyl) – Machalík, Dramé, D.Mensah (54.Conner), Kunca, Mudra – Beganović (65.Kuffour)
FC Sellier & Bellot Vlašim: Bačkovský – Piško, Šabanov, Mizerák, Pavlík – Fotr (90+2.Blecha), Mil.Kadlec (72.Giljazutdinov), Skopec (C), Fortelný (67.Selemani) – Badocha, Novotný
Počet diváků: 390

Hned čtyři změny v základní sestavě provedl František Šturma. Mezi jeho vyvolenými nechyběli Filip Maksič, Mahamadou Dramé, Dženis Beganovič a vůbec poprvé také Derrick Mensah. Na lavičku tak usedli Šimon Šmehyl, Andrew Conner, David Helísek, ani mezi nominovanými se neobjevil Van-Dave Harmon.

Na rozdíl od duelu s Prostějovem naši hráči zachytili úvod duelu. Přesto ve dvanácté minutě sledovali velkou šanci Oskara Fotra, kterému nedovolil vstřelit branku Tonda Buček. Další příležitost hostujícího výběru měl Jan Fortelný, míč mu však nadělal více škody než užitku. Vzápětí se o kontr snažil Honza Mudra, který však před bránou nenašel Dominika Kuncu.

Po půl hodině hry měl velkou šanci Vlašimi Ondřej Badocha, který však z voleje mířil vysoko nad. O pět minut později Buček podcenil situaci, když vyběhl za vápno a Ondřej Novotný tak z úhlu mohl mířit do prázdné brány. Na poslední chvíli však výborně zasáhl Muamer Avdič.

Do druhého poločasu vstoupil úplně jiný znojemský tým, odměnou mu byla premiérová soutěžní branka Dženise Beganoviče, ten si našel místo po centru Davida Machalíka - 1:0. Bohužel pro naše barvy bylo již v sedmapadesáté minutě vyrovnáno, o nerozhodný výsledek se postaral Badocha - 1:1. Hostující tým sice před sedmdesátou minutou vstřelil branku, kvůli nepřímému volnému kopu, který mířil rovnou na bránu, však gól uznaný nebyl. V závěru se musel ještě vytáhnout ještě Buček, který si pohlídal střelu k tyči. Výhru také mohl brát náš tým, David Machalík ovšem z úhlu míč do brány jen těsně nedostal.

František Šturma, trenér 1.SC Znojmo FK: „Hráli jsme s velice dobrým soupeřem. Věděli jsme, že to nebude nic jednoduchého, což se potvrdilo. Podařilo se nám dát gól, strašně mě ale mrzí, že po chvilce jsme gól dostali. První poločas jsme prohospodařili, protože jsme nehráli to, co jsme po klucích chtěli. V prvním poločase jsme si to vysvětlili, druhý poločas byl z naší strany lepší.“

Erich Brabec, Vlašim: „Myslím si, že jsme dneska ztratili body. V první půli jsme měli pět šest gólových příležitostí, které jsme bohužel nedokázali dotáhnout. Zápas by patrně vypadal jinak. Soupeř nás pak asi z první střely na bránu potrestal za naši nedůslednost. V tu chvíli jsem měl o výsledek trochu strach. Kluci dokázali zápas alespoň zremizovat. Vzhledem k tomu, že domácí vedli, je remíza dobrá.“

• Sestřih 22. kola F:NL - 1. SC Znojmo FK - Vlašim | přehrát