Tři body zůstávají na půdě favorita. Branky padly v posledních pěti minutách zápasu

Tři body zůstávají na půdě favorita. Branky padly v posledních pěti minutách zápasu B L A N S K O – Třinácté kolo se odehrálo na půdě prvního celku MSFL. Zajížděli jsme do Blanska, které minulou sezónu ještě hrálo divizi D. Do poslední chvíle to vypadalo na remízové bezbrankové utkání, ale tři body zůstaly v Blansku po trefě Sedla a Schwendta v poslední pětiminutovce.

13.k. Fortuna MSFL, neděle 27.10.2019
FK Blansko - 1.SC Znojmo FK  2:0  (0:0)
Branky: 85. Sedlo, 88.Schwendt
ŽK: 27.Ilko, 67.Schwendt - 63.Moravec, 83.Demjan
Rozhodčí: Michal Křepský - Lukáš Machač, Roman Páral
Delegát: Oldřich Racek
FK Blansko: Doležal – Huška (C), Traore (82.Tulaydan), Ilko, Ordoš (60.Schwendt), Sedlo, Štrbák, Buchta, Kopičár (60.Urbančok), Žák (86.Paděra), Přerovský (46.Štrombach)
1.SC Znojmo FK: Jícha – Yanata, Avdić (C), Moravec, Kolařík (82.Pohanka), St.Hillaire, Malár, Garčic, Demjan, De Carvalho Serra, Pacula (86.Okleštěk)
Počet diváků: 1186

První poločas byl oboustranně opatrný. Oba celky se snažily do útoku přecházet pomalu a jistě. Po prvních 15 minutách nás ale favorit z Blanska začal přehrávat a my se dostali pod tlak. První šanci domácích musel Filip Jícha vyrážet na roh, když se pěkná střela nesla pod břevno našeho gólmana. Větší příležitost měli fanoušci možnost vidět až v závěru první půle, když si nejvýše na centr vyskočil náš bývalý hráč Michal Ordoš, ale svou hlavičkou bránu netrefil.

Do druhé poloviny zápasu náš celek nastoupil jako vyměněný. První desetiminutovka patřila rozhodně nám. Aktivní byl Lucas De Carvalho Serra, který se probojoval hned k několika příležitostem. Naše střely ale mířily často mimo bránu, a tak mohl domácí Doležal zůstat v klidu. Když už se zápas blížil ke svému konci a vypadalo to, že si z trávníku prvního celku odvezeme cenný bod, mělo Blansko standartní situaci v podobě rohového kopu. A právě 85.minuta byla pro naše mužstvo osudná. Z rohu se k míči dostal osamocený Martin Sedlo, který okamžitě střílel a prostřelil naši brankářskou jedničku – 1:0. Snažili jsme se o rychlou odpověď a tlačili vše dopředu. Jenže po ztrátě na polovině Blanska se do útoku vrhl Štrombach, který ve vápně dával míč pod sebe na volného Schwendta, jenž zvýšil na 2:0. Závěr utkání tak pro naše borce neskončil dobře a domů si bohužel neodvezeme žádný bod.

Zbyněk Zbořil, trenér FK Blansko: "Znojmo byl organizovaný soupeř. Ačkoli možná neměli žádné ohrožení brány v první půlce, bylo opravdu těžké soupeře přehrát. Za vítězstvím jsme si šli, já jsem vyhrát chtěl a jsem rád, že to v poslední desetiminutovce vyšlo. Ale musím říct, že jako hráče kola bych viděl Jíchu, a celkově Znojmo bylo organizovaný soupeř, které za posledních šest kol prohrálo pouze jednou. Proto si vítězství nesmírně vážím."

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Branku jsme dostali po chybě ve vlastním pokutovém území. Mysleli jsme si, že míč bude příliš dlouhý, ale domácí hráč tam skočil, vrátil míč do hry a osamocený hráč vstřelil branku. Škoda těch brejkových situací, které jsme neproměnili, z nich jsme měli skórovat."