Třetí výhra v řadě - navíc v Otrokovicích! David Štrombach hattrick! Tři penalty (2-1) v zápase!

Třetí výhra v řadě - navíc v Otrokovicích! David Štrombach hattrick! Tři penalty (2-1) v zápase! Velmi pěkný fotbal se hrál ve slunečném počasí posledního říjnového víkendu. To podstatné ale říká výsledek!

14.k. Fortuna MSFL, sobota 30.10.2021
FC Zlínsko, spolek - 1.SC Znojmo FK  2:3  (2:2)
Branky: 36. a 42.Jasenský (oba z pen.) - 1., 23. a 70. (z pen.) Štrombach
ŽK: 83.Vychodil, 90+1.Zedníček - 10.Prokeš, 36.Žalud
Rozhodčí: Mrázek Peter - Volek Stanislav, Koláček Jan
Delegát: ing. Jan Zahradníček
FC Zlínsko, spolek: Konečný – Markovič (73.Fiala), Zapalač, Jasenský (C), Kiška, Suchý, Vašulka, Zedníček, Mlýnek, Pančochář, Přikryl (60.Vychodil)
1.SC Znojmo FK: Przybysz – Žalud, Papež, Štrombach (83. Russmann), Glushach, Kočík, Goncalves, Torete, Prokeš (C), Moučka, Kirschner (89. Krakovčík)
Počet diváků: 242

Hned několik našich hráčů nemohlo nastoupit kvůli nemoci, a tak přestože poslední dva duely jsme vyhráli 4:2, vítězná sestava se musela změnit, navíc někteří hráči byli po viróze oslabeni.

Navzdory těmto faktům jsme do zápasu stejně jako minule vstoupili snově. Hned v 1.minutě se ve vápně prosadil úplně osamocený David Štrombach a umístěnou střelou po zemi otevřel skóre - 0:1!

A už ve 23.minutě jsme vedli dokonce 2:0! A opět se prosadil stejný střelec! Z pravé strany přišla po zemi přihrávka, David Štrombach ji hned zužitkoval ve střelu. Tu domácí gólman ještě vyrazil, mezitím ale k němu dorazil opět David a dorazil svůj druhý dnešní branku!

Už minimálně dvakrát jsme v této sezoně vedli 2:0, nakonec jsme ale prohráli nebo jen remizovali. Tentokrát se chtěl podobný scénář zopakovat. Domácí mí problém dát branku ze hry a tak jim přišly k duhu k penalty. Ta první přišla ve 36.minutě a znamenala snížení na 1:2.

Trefil se domácí kapitán Jasenský a téměř totožný scénář provedení penalty se uskutečnil od stejného hráče o 6 minut později a bylo žel vyrovnáno na 2:2.

Ve druhém poločase se pak hrál pohledný fotbal, ve kterém už padla jen jedna branka a k naší velké radosti do sítě domácích. Ko jiný se mohl postavit k pokutovému kopu, který nám domácí darovali, než opět David Štrombach, který jednak zvýšil na konečných 3:2 a také podruhé v této sezoně zaznamenal hattrick a i v interní klubové tabulce střelců se tak dotáhl na dnes chybějícího Tomáše Oklešťka s celkovými 8 brankami!

Dnešní vítězství nás posunulo v tabule na 15.místo, v dalším kole hostíme v neděli 7.11. od 10:15 doma (naposledy na podzim) ČSK Uherský Brod. O týden později pak podzim zakončíme na půdě SK Sigmy Olomouc B.

Celý zápas můžete zhlédnout zde:

Matěj Řezáč, asistent trenéra FC Viktoria Otrokovice, spolek: "Nenastoupili jsme vůbec dobře do zápasu a brzy jsme prohrávali.To bylo "výborný". Následně se hra zlepšila. Hosté se celkově dvakrát dostali za naši půlku v prvním poločase a byly z toho dva góly. My jsme se celou první půli dostávali do tempa, měli jsme šance, střely, srovnali jsme na 2:2. Druhý poločas byl o tom, kdo dá gól. Žel jsme udělali opět hrubou chybu, to byla jasná penalta."

Alois Skácel, trenér 1.SC Znojmo FK: "Výhra se rodila těžce. My jsme už v týdnu měli u nás kalamitu - virové onemocnění u 10 hráčů. Dnes ještě někteří kluci nastupovali s teplotou. Navíc ještě tento duel byl velmi důležitý. Duel nakonec nebyl až tak fotbalový jako předchozí střetnutí. Výhra ale byla vydřená a zasloužená."

David Štrombach, útočník 1.SC Znojmo FK, autor hattricku: "Byl to těžký bojovný zápas. Ze začátku jsme se dostali do dvoubrankového vedení, akorát jsme smolně dostali 2 góly, ale dnes jsme hráli jako tým a naštěstí to ubojovali."