Tipsport liga: Smazání manka nestačilo, divoké derby ovládla Zbrojovka Brno

Tipsport liga: Smazání manka nestačilo, divoké derby ovládla Zbrojovka Brno B R N O-L Í Š E Ň - Letošní Tipsport ligu zahájil náš A-tým porážkou. V zápase se Zbrojovkou Brno jsme sice v prvním poločase zvládli stáhnout dvoubrankovou ztrátu, odvěký rival však (díky méně změnám v poločase - navzdory prohlášením) úřadoval ve druhém poločase. Druhý zápas zimní soutěže naši fotbalisté odehrají příští sobotu proti FC MAS Táborsku.

Tipsport liga Líšeň, neděle 6.1.2019
FC Zbrojovka Brno - 1.SC Znojmo FK  5:2  (2:2)
Branky: 8. a 12.Magera, 67. a 72.Štěpanovský, 55. Zikl - 33.Teplý, 45.Beganović
Rozhodčí: Julínek Pavel – Horák Adam, Lakomý Lukáš
FC Zbrojovka Brno: Halouska – Šural, Kryštůfek, Pavlík, Eismann – Sedlák, Bariš – Růsek, Vintr O., Přichystal – Magera (C)
Ve druhém poločase se na hřiště dostali: Floder, Gáč, Zikl, Vraštil, Štěpanovský
1.SC Znojmo FK: Veselý - Krčík, Avdič, Dramé, Mudra - Štrombach, Kokorovič (C), Lacko, Moravec, Beganović – Teplý
Ve druhém poločase se na hřiště dostali: Náhradní brankář Atanackovič a hráči do pole - Chereda, Ordoš, Obiechina, Andrejič, Kučera, Malár, Helísek, Marciuš a Hlůže.

Do Líšně nepřicestovali zkušení Antonín Buček a Tomáš Cihlář, naopak Leoš Kalvoda přivezl čtyři hráče na zkoušku. V základní sestavě se však objevil jen Kevin Kokorovič, který na trávník vstoupil s kapitánskou páskou. Po delší odmlce se na lavičce ocitl také Pentecost Obiechina.

První minuty zápasu patřily znojemskému soupeři. Již v osmé minutě našeho nedůrazu ve vápně využil Lukáš Magera, který se prezentoval úspěšnou střelou k tyči – 0:1. Brnu stačily pouze čtyři minuty k tomu, aby navýšilo skóre zápasu. Centr z levé strany nezvládl do bezpečí uklidit Vlastimil Veselý, na jehož vyražený míč si počkal Magera – 0:2. Znojemští fotbalisté se ale po nevydařené čtvrt hodině hry osmělili. Poprvé se připomněl Mahamadou Dramé, jehož střelu z dálky vyrazil Halouska. Do velkých šancí se dostali Jakub Teplý a Dženis Beganovič, ani jeden však gól nevstřelil. To se změnilo ve třiatřicáté minutě, kdy hlavičku Beganoviče ještě brankář soupeře vyrazil, ve správný čas na správném místě se ale objevil Teplý – 1:2! Naši fotbalisté začali předvádět kvalitní fotbal, který na konci poločasu byl zakončený vyrovnáním Beganoviče, útočně laděnému fotbalistovi skvělý míč poslal Teplý – 2:2!

Na začátku druhé půle se do hry dostalo patnáct nových hráčů. Změna více pomohla Zbrojovce, která se radovala deset minut po začátku poločasu, tehdy se hlavičkou prosadil Martin Zikl – 2:3. Před necelou hodinou hry mohl vyrovnat Marciuš, jeho střela za vápnem však skončila vedle tyče. Dvoubrankové vedení si v sedmašedesáté minutě zajistila Zbrojovka, znovu po centru se tentokrát trefil Peter Štěpanovský – 2:4. Stejný hráč o pět minut později vstřelil svoji druhou branku v zápase. Přichystal našel Štěpanovského, ten v tváři v tváři proti Atanacovičovi nezaváhal – 2:5. Třináct minut před koncem znojemští hráči obklíčili vápno soupeře. Ke střele se neodhodlali Hlůže, Obiechina, pokus Kučery byl zablokovaný. Následné zacílení Marciuše skončilo v rukou brankáře. Právě útočníka na zkoušku jeden z brněnských fotbalistů fauloval před vápnem, přímý kop Andrejiče však letěl nad bránu. Ve zbytku duelu gól již nepadl, úvodní zápas Tipsport ligy tak vyšel Zbrojovce.