Starší dorostenci zvládli utkání s Kroměříží a slaví třetí výhru v řadě

Starší dorostenci zvládli utkání s Kroměříží a slaví třetí výhru v řadě Z n o j m o - Druhý domácí zápas v řadě absolvovali naši starší dorostenci, na ČAFCE se představili proti Kroměříži a navázali na výhru v Přerově a s Hodonínem. Modrobílé barvy dostal do vedení v závěru první půli kapitán Adam Šmíd. V druhém dějství přidal pojistku a nakonec i vítězný gól Vojta Švarc. Hosté utkání zdramatizovali v 63. minutě snížením, vyrovnání už ale nedosáhli. Svěřenci trenéra Zlámala si připsali třetí výhru v řadě a zároveň již pět zápasů neprohráli.

8. (Čafka), pátek 23.9.2016
1.SC Znojmo FK - SK Hanácká Slavia Kroměříž  2:1  (1:0)
Branky: 40. Šmíd, 48. V. Švarc - 63. Cupák
ŽK: 58. Třasoň, 78. Šmerda, 78. Glozyga (všichni Kroměříž)
Rozhodčí: Denev - Laštůvka, Petrucha
1.SC Znojmo FK: Šnepfenberg - Garčic, Šmíd (c), Pacula, Koch (87. Novotný) - Rapouch, Moravec, Martinek (84. Illek) - Švejkar, Novák, V. Švarc (67. Švejda)
SK Hanácká Slavia Kroměříž: Rotrekl - Šmerda (84. Augustin), Třasoň, Cupák (c), Zakopal (54. Vasiljev), Fojta, Zavadil, Navrátil (46. Štastný), Urubek, Beneš, Glozyga

Trenér naší U19 Luděk Zlámal musel před utkáním řešit svízel v bráně. Jiří Koukal po vyloučení v minulém utkání nemohl nastoupit a v bráně ho tak musel zastoupit teprve patnáctiletý Matěj Šnepfenberg. Utkání na svůj věk zvládl s klidem a bravurou. Jako první zahrozili hosté. Na dlouhý centr si ve vápně naběhl Beneš a stačil hlavičkovat ještě před naším gólmanem, jeho zakončení naštěstí skončilo mimo bránu. My jsme kontrovali spoluprací Švarce se Švejkarem, který už ale zakončoval značně v tísni. Poté si první důležitý zákrok v utkání připsal Matěj Šnepfenberg, když likvidoval nepříjemnou střelu z úhlu.

Nejblíže vedení jsme ale měli my. Martinek připravil velkou tutovku Novákovi, ten však zpětnou přihrávku poslal z hranice malého vápna mimo bránu. Mrzet nás to ale nemuselo. Ve 40. minutě jsme zahrávali rohový kop a z velkého závaru vzešel gól kapitána Adama Šmída. Do kabiny jsme tak šli za těsného vedení.

To v úvodu druhého dějství pojistil Vojtěch Švarc a byla to nádherná branka. Radoslav Novák vybídl skvělou kolmicí našeho útočníka k úprku na bránu a ten si poradil s vyběhnuvším gólmanem parádním dloubnutím. Mohlo to být i 3:0, to kdyby se utěšená rána Garčice snesla do sítě. Nestalo se tak a Kroměříž utkání zdramatizovala. V 63. minutě zužitkoval krásnou akci přesnou hlavičkou Michal Cupák.

Srovnání už ale hosté nedosáhli. Obrana našemu mladému gólmanovi svědomitě pomáhala a nepouštěla soupeře do zakončení. Po třetí výhře v řadě stoupáme tabulkou, aktuálně jsme na čtvrtém místě, byť osmé kolo budou ostatní týmy ještě dohrávat.

Luděk Zlámal (Znojmo): Byli jsme připraveni na to, že nás čeká těžký soupeř. V prvním poločase a deseti minutách druhého, to byl z naší strany srovnatelný výkon. Ovšem potom převzal soupeř veškerou iniciativu na své kopačky a my se bránili jako Němci v bitvě o Stalingrad ve 2. světové válce. Jenže na rozdíl od nich jsme se ubránili.

Karel Heinz (Kroměříž): Dnešní porážka je krutá, ale proto má sport takové kouzlo. Jenom precizní výkon, bez větší touhy po vítězství nestačí. Soupeř byl zarputilý v osobních soubojích a my fotbalovější, techničtější, ale s malou efektivitou při zakončení. Na to jaký jsme měli tlak ve druhém poločase jsme velmi málo stříleli a i díky tomu nevezeme ze Znojma body. Žádnému hráči nemohu vytknout snahu o kvalitní fotbalový výkon, ovšem přístup v utkání k morálně - charakterovým vlastnostem jako jsou touha po vítězství, zarputilost v osobních soubojích, jít přes bolest, odhodlání, nešetřit se, to některým hráčům trochu chybí. V kontextu konečného výsledku to přebíjí celkem kvalitní fotbalový a technický výkon, který kluci předvedli. Pomyslné misky vah musí být srovnané a potom hráči mohou přemýšlet o úspěchu v utkáních.