Sedm branek v Blansku

Celkem sedm branek viděli diváci na Mlýnské ulici v Blansku, kam zavítal náš tým, který si z této sumy připsal 3 góly.

přípr., středa 14.7.2021
FK Blansko - 1.SC Znojmo FK  4:3  (4:1)
Branky: 16.Tulaydan, 20.Machálek, 22.Tulaydan, 23.Kroutil - 17.Okleštěk, 52.Gonçalves, 55.Krakovčík
FK Blansko: Nešetřil - Chyla, Fall, Blažík, Feik - Hladký, Mach, Minařík, Kroutil - Tulaydan, Machálek
1.SC Znojmo FK: Polepil - Kočík, Žalud , Prokeš, Papež- Anso Asante- El Laarej, Okleštěk, fládr, Kirchner - Ferreira da Silva
Do druhého poločasu zasáhli: Kofroň, Růžička, Krakovčík, Gonçalves, Lokvenc, testovaný hráč

Náš celek měl ještě včera i dnes dopoledne náročný trénink, neboť trenér chce, aby hráči rostli a klást na ně náročnost. Trenér Langer chtěl rovněž vidět, jak hráči pracují v únavě. Náš pohyb byl často zbytečně navíc a chybělo zapojení hlavy, kdy by se dalo pozičně pohybu ušetřit. Nicméně celková porážka nevycházela z toho, že by nás soupeř přehrával či tlačil, ale v prvním poločase jsme vyráběli hrozné a jednoduché chyby, kdy se po triviální ztrátě míče dostal tento k soupeři, který rychle skóroval. Přestože jsme na první branku rychle odpověděli, tři následné branky dali soupeři náskok.

Druhý poločas už byl opět o něčem jiném a krátce po jeho začátku jsme dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Ke srovnání už nedošlo, dostavila se porážka, ale o tu v přípravě až tolik nejde. Druhý poločas ukázal, že to jde, žel právě jen jeden poločas. Nebylo to o nějakém podcenění soupeře, ale nevyrovnanost našich výkonů v obou částech a tedy schopnost zvládnout po tréninku celý zápas a být zvyklý hrát pod tlakem, to je zatím to, co ještě chybí a hráči na tom musí zapracovat.

Máme před sebou ještě dva přípravné zápasy. První z nich v sobotu od 10:30. Nakonec nejedeme do Lanžhota, ale do Holice k souboji s dříve druholigovým 1.HFK Olomouc, aktuálním týmem divize. Generálkou před sezonou, která začíná pohárovým zápasem další neděli ve Staré Říši bude ještě středeční domácí duel s divizní Zbrojovkou Brno B.