Se Zbrojovkou přišla další prohra, na jaře poprvé bez vstřelené branky

Se Zbrojovkou přišla další prohra, na jaře poprvé bez vstřelené branky Také druhé derby letošní sezóny skončilo prohrou. Na půdě FC Zbrojovky Brno náš výběr prohrál 0:2, když se o branky soupeře postarali Peter Štěpanovský a bývalý hráč Znojma Antonín Růsek. Pět kol před koncem Fortuna:Národní ligy tak znojemský tým klesl na čtrnáctou pozici, na které má náskok tři bodů na FC MAS Táborsko.

25.kolo F:NL, neděle 28.4.2019
FC Zbrojovka Brno - 1.SC Znojmo FK  2:0  (1:0)
Branky: 22.Štepanovský, 76.Růsek
ŽK: 4.Magera, 82.Pachlopník – 34.Maksić, 37.Avdić
Rozhodčí: Vojkovský Jakub - Antoníček Petr, Ratajová Lucie
Delegáti: Helebrant Luboš, Duda Zdeněk
FC Zbrojovka Brno: Floder – Sukup, Jakub Šural, Kryštůfek, Eismann – Štepanovský, Bariš (65.Pachlopník), L.Krejčí, Šumbera (84.O.Vintr) – Michal Škoda, Magera (C) (59.Růsek)
1.SC Znojmo FK: Buček (C) – Cihlář, Avdić, Maksić, Helísek – Šmehyl, Machalík, Kunca, Teplý (55.Kuffour), Dramé – Beganović (82.Mudra)
Počet diváků: 2718

Před jihomoravským derby nastala v naší základní sestavě pouhá jediná změna. Teprve podruhé v sezóně na lavičku náhradníků usedl Honza Mudra, na jehož místě se poprvé na jaře mezi vyvolenými ocitl Kuba Teplý. Od první minuty jsme mohli sledovat také Ondřeje Sukupa a Šimona Šumberu, kteří v minulosti působili právě ve znojemském klubu.

Mírnou převahu v úvodu zápasu měla domácí Zbrojovka, která se zásluhou Šumbery dostala k první příležitosti, jeho volej ovšem letěl nad bránu. O první pokus se na opačné straně pokoušel Šmehyl, jeho nedůrazná střela mířila vedle levé tyče Flodera. Ve dvanácté minutě se téměř již radovali domácí. Michal Škoda prošel středem hřiště, ve vápně uvolnil Štěpanovského, ten ale střílel kousek od Bučkovy brány. Po dvaceti minutách zápasu se znojemští fotbalisté prodrali k zajímavému závaru před branku Zbrojovky Brno, Teplý, ani žádný z jeho spoluhráčů se však nedokázal prosadit. Naopak domácí hráči z obrany přešli do útočné akce, kterou úspěšně zakončil Peter Štěpanovský - 1:0. Brno mohlo své vedení navýšit o šest minut později, z dalšího rychlého brejku však neuspěl Šumbera, bývalý hráč Znojma technickou střelu do sítě nezakroutil. Naši fotbalisté se k výpadům dostávali zřídka, po půl hodině hry se Machalík nedomluvil s nikým ze svých útočných spoluhráčů. Chvíli na to byla střela Kuncy zblokována na roh. V závěru poločasu se do šancí opět dostávala Zbrojovka, buď však byla nepřesná v rozehrávce nebo ji zastavil výborný Buček.

Zkraje druhé půle naši borci začali na Zbrojovku vyvíjet nátlak, domácí tým se dopouštěl zbytečných ztrát. Hra se však postupně začala vyrovnávat. Byli to znojemští hráči, kteří se dvacet minut před koncem utkání dostali k velké příležitosti. Dramé na útočné půli protihráči vzal míč, přihrál ho Kuncovi a ten svoji rychlostí pelášil do vápna. Z úhlu však nastřelil jen domácího brankáře. O pár minut později to zkoušel Helísek, zkušený hráč střílel vysoko nad. Domácí celek tak čtvrt hodinu před závěrečným hvizdem navýšil své vedení. Střídající Růsek ve vápně přeskočil Cihláře a hlavičkou překonal Bučka - 2:0. Náskok se dvakrát mohl měnit. Škoda nejprve nevyužil slibného brejku, následně na malém vápně trefil břevno. Ve zbytku klání gól již nepadl, brněnský tým tak po zásluze bral tři body.

• Sestřih 25.k. F:NL Zbrojovka Brno - 1.SC Znojmo FK | přehrát