Se Senicou jsme se rozešli bez branek

Se Senicou jsme se rozešli bez branek S e n i c a - Moc často se nestává, aby výsledky našeho týmu v posledních letech končily skórem 0:0, přípravný zápas se Senicou ale tímto případem byl. Pro domácí bylo utkání generálkou na start ligy, příliš aktivní ale směrem dopředu nebyli a povětšinou nechávali iniciativu na našich barvách. Jen těžko jsme se však dokázali přes pozornou obranou soupeře prosadit, ten navíc hrozil rychlými brejky.

příprava, sobota 15.7.2017
FK Senica - 1.SC Znojmo FK  0:0  (0:0)

Rozhodčí: Španka - Patka, Prelec
1.SC Znojmo FK: Štěpanovský (46. Veselý) - Helísek (46. Pospíšil), Mezlík (46. Svozl), Malár, Cihlář, Javůrek, Lacko, Njire (46. Hladík), Chereda, Teplý (46. Šamánek), Chwaszcz (46. Štrombach)

Do Senice jsme odjeli bez zraněných Urbančoka a Holuba. Na krásném, útulném stadionu jsme byli od začátku aktivnějším týmem. Domácí se soustředili na pečlivou obranu a kompaktní blok, přes který jsme se jen těžko dostávali. Dobře nakročeno jsme měli po centru do malého vápna na Teplého, ten však rybičkou míč netrefil ideálně. Stejně dopadly i dva přímé kopy Njireho.

Senica se příliš do ofenzivy nedostávala a bránu Štěpanovského ohrožovala střelami ze střední vzdálenosti. Martišiak a Krč pálili mimo bránu. Střelu mezi tři tyče jsme v první půli neviděli na jedné ani druhé straně.

Do druhého dějství poslal trenér Balcárek všechny náhradníky a zkoušel i různé varianty. Malár se posunul do středu zálohy, Chereda naopak zaujal místo na stoperu. Prvních pět minut jsme soupeře vůbec nepustili ze své poloviny, ovšem k ohrožení brány jsme se nedostali. Senica těžila z rychlých protiútoků a také rohových kopů, těch měli domácí za celý zápas výrazně více.

První vážnější šanci jsme registrovali v 60. minutě, kdy se Podhorin dostal k hlavičce, mohl s ní však naložit lépe, lopta šla vedle. Stejně dopadl o pár minut později Silva. My jsme se do zakončení dostali až Lackem, který to zkoušel přízemní střelou z dvaceti metrů. Ani tento pokus však nezamířil mezi tři tyče.

Jiří Balcárek: Líbil se mi první poločas, kdy jsem hráli velice slušně. Měli jsme nějaké šance, ale bohužel je zdárně nedohráváme, což mě mrzí. Druhá půle mě však zklamala, chyběla nám kvalita na míči. Do hry šlo pět čerstvých hráčů a od střídajících hráčů si představuji víc, očekával jsem, že přinesou do hry energii.