S Líšní jsme si v přípravě poradili a zvítězili 3:1

S Líšní jsme si v přípravě poradili a zvítězili 3:1 Z b ý š o v - V rámci soustředění v Rosicích jsme absolvovali přípravný zápas ve Zbýšově proti třetiligové Líšní. Zvládli jsme ho velice solidně. V první půli jsme soupeře prakticky do ničeho nepustili a dostali jsme se do vedení brankou Njireho. V druhé půle pak navýšili náskok Žondra a Šamánek. Líšeň už stačila pouze snížit v samotném závěru utkání.

přípr. Zbýšov, středa 15.7.2015
SK Líšeň - 1.SC Znojmo FK  1:3  (0:1)
Branky: 85. Vejmělek – 15. Njire, 46. Žondra, 60. Šamánek
ŽK: Serenkov
SK Líšeň: Zigo – Král, Drábek, Čampa (K), Stehlík, Avdič, Ovsepjan, Matoušek, Hanuš, Vejmělek T., Milotínský
Náhradníci: Svoboda – Široký, Fousek, Walla, Kubík, Lontras, Turek, Vejmělek L.
1.SC Znojmo FK: I. poločas: Doleček - Hříbek, Ledecký, Mezlík, Odehnal, Piroch, Cihlář, Šumbra, Njire, Kostorek, Nepožitek
II. poločas: Veselý - Helísek, Kostorek (80. Šumbera), Žondra, Piroch, Zezula, Šamánek, Levai, Nehyba, Lapeš, Serenkov.

První poločas byl především o dobývání. Soupeř pečlivě bránil a my jsme snažili prolomit obranný val. Několikrát se nám to úspěšně povedlo, avšak chyběl ten pověstný finální krok. Dvakrát nás pak zastavil zvednutý praporek pomezního rozhodčího, přičemž v obou případech se rozvlnila síť, nic naplat góly platit nemohly. To už ale bylo po naší první úspěšné akci. V patnácté minutě jsme z našeho vápna bleskurychle založili protiútok a Stijepo Njire z levého křídla podnikl úprk až ke gólu.

Líšeň v úvodním dějství příliš nebezpečná nebyla a brankář Doleček tak neměl moc práce. To Zigo si zachytal, byl to opět Njire, který se uvolnil krásnou přehazovačkou a pak otestoval pozornost gólmana třetiligového klubu. Do druhé části už Líšeň nastoupila přece jen trochu svižněji, ovšem hned v úvodu ji zchladil gólem Libor Žondra, který dostal míč od Šamánka pohodlně před prázdnou bránu.

Síť jsme v utkáni rozvlnili ještě jednou. Byl to právě předchozí asistent Rostislav Šamánek, který dostal výtečnou přihrávku na levé křídlo a odtud měl volnou cestu až k bráně. V zakončení si následně vedl naprosto chladnokrevně. Další naše šance zůstaly neproměněny, ještě jednou se například mohl trefit Žondra, ale gólman zasáhl na jedničku.

Radosti se nakonec dočkala i Líšeň. V samotném závěru přilétl míč z rohového kopu na hlavu Lukáše Vejmělka, který upravil kosmeticky skóre z našeho pohledu na 3:1.