Půltucet branek se čtyřmi góly Teplého do sítě borců z Karibiku

Z N O J M O - Na dovolené v Karibiku na pláži, jak ukazuje ilustrační fotografie u článku, sice naši borci nebyli, ale hráči z této části světa přijeli za nimi. Na Znojmo ale moc rádi vzpomínat nebudou - odvezli si hned šest branek a zvláště autor čtyř z nich Kuba Teplý se jim bude v noci asi dlouho zdát.

příprava (ZNOJMO), středa 27.6.2018
1.SC Znojmo FK - Caribbean all stars (TrinidadTobago,Haiti,Jamajka)  6:0  (1:0)
Branky: 22.Kučera, 58. (pen.), 61., 71. a 79.Teplý, 80.Šulc
ŽK: 69.Lansiakot
1.SC Znojmo FK: uček (46. Sušac) – Krčík, Malár, Cheredea, Cihlář, Ambrozek, Kučera, St. Hillaire, Ordoš, Šulc, Plichta (do druhého poločasu pak nastoupili Kozák, Avdić, Malinić, Hluža, Štrombach, Teplý)
Caribbean all stars (TrinidadTobago,Haiti,Jamajka): Brice – Koroma, San Piere, Sandy, Hučinson, Navaro, Poarch Ch., Poarch J., Kerr, Lansiakot, Sawyer (Calev)

Exotičtí hosté se na našem stadionu představili v našich dresech. Ani ne proto, že by je trenér Leoš Kalvoda chtěl zkoušet, ale z prozaického důvodu opoždění kufrů hráčů výběru Karibiku na letišti v Londýně.

Zápas začal a téměř celý první poločas probíhal z prudkého lijáku, ve kterém si možná hosté připadali více jako doma než naši hráči. Leč ti byli hned od začátku a vlastně po celý zápas jasně aktivnější. Hned v 5.minutě se náš uzdravený kapitán Tomáš Cihlář dostal zblízka k hlavičce, ale míč jen rozezvonil tyč. Ve 22.minutě jsme již ale vedli. Po rohu se dostal k míči Jakub Kučera a míč i díky kluzkému povrchu skončil přes rukavice gólmana hostí těsně za brankovou čarou - 1:0. A hned ve 26.minutě se díky Plichtovi rozvlnila síť, ale jen ta boční. Do poločasu už další branka nepadla, snad i vinou prudkého deště, ve kterém se hůře kombinovalo.

Do druhé půle náš kouč výrazně prostřídal. Hned v 52.minutě David Štrombach z bezprostřední blízkosti ještě přestřelil branku hostí a v 55.minutě ještě přihrávku Šilc Teplý mezi tři tyče neposlal. Za další dvě minuty se neproměnila nejdřív další naše velká šance a vzápětí zazvonila znovu tyč! Hned nato hosté ve vápně jasně faulovali. K míči se postavil tradiční střelec našich penalt a zvýšil na 2:0. Hned o tři minuty později se zapsal do listiny střelců znovu Kuba Teplý a jasně proměnil. V 67.minutě útočil Teplý na hattrick, ale klička gólmanovi ještě nevyšla. Hattrick se ale zrodil v 71.minutě a Teplý překvapil brankáře hostů. A to od něj nebylo vše - již na 5:0 zvyšoval stále stejný hráč - Teplý v 79.minutě. Ještě předtím se i Avdić mohl zapsat mezi autory branek, ale na gólmana z Karibiku nevyzrál. To se povedl minutu po 5.brance Honzovi Šulcovi, který nakonec završil gólostroj na rovný půltucet.