První bod v nové sezoně za bezbrankovou remízu z venku

První bod v nové sezoně za bezbrankovou remízu z venku Zasloužený bod vezeme z Kunovic, kde jsme nenechali dát béčko Slovácka ani branku, přestože šance mělo, ale celé mužstvo odpovědně bránilo, když bylo potřeba a vše případně jistil gólman Chmiel. My jsme naopak nastřelili krátce po sobě tyč a břevno a také měli další šance, ale gól jsme rovněž nedali.

2.kolo MSFL(Kunovice, neděle 14.8.2022
1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště) - 1.SC Znojmo FK  0:0  (0:0)

ŽK: 58.Porč - 14.Prokeš, 25.Komínek, 32.Krakovčík, 54.Lukčo, 60.trenér Pacholík
Rozhodčí: David Poláček – Vlastimil Ogrodník, David Šimoník
Delegát: Karel Piňos
1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště): Borek – Porč, Merdovič, V.Bartoš, Juroška, Pernica, Vincour (C), Aldin (73.Šlechta), Kočí, Koryčan, Kudela (78.Polák)
1.SC Znojmo FK: Chmiel – Bartůněk (46.Kartišovs), Mrkva, Březina (86.Ryška), Gonçalves, Pálfi (78.Špalek), Nnadi, Komínek, Prokeš (C), Lukčo (90+2.Synek), Krakovčík
Počet diváků: 83

Po debaklu v 1.kole bylo důležité dát mužstvo psychicky dohromady. V pátek odešel sice na vlastní žádost do rodné Štítné nad Vláří Josef Hnaníček, ale do sestavy se vrátili v poháru vykartovaní hráči z východu Slovenska a rovněž Matheus Goncalves.

Od začátku se hrálo především na naší polovině. V první šanci zápasu se objevil omácí Koryčan, ale zblízka otočkou netrefil míč, v opačném případě by to asi gól mohl být. Naše obrana pracovala velmi dobře, i když si občas musela pomoci faulem, takže už ve 25.min. měli oba naši obránci David Komínek a kapitán Tomáš Prokeš měli oba žlutou kartu a byli v ohrožení po dlouhý zbytek zápasu. Ve 27.minutě musel zasahovat brankář František Chmiel a to hned dvakrát! Domácí diváci se často povzdechli nad tím, že se hráčům v bílých dresech nedaří překonat dobře pracující obranu Znojma. Ke konci první půle jsme se začali dostávat do šancí i my. Nejprve neprošla zpětná přihrávka u tyčky od Martina Březiny a vzápětí z rohu se osamocený David Komínek dostal jen ke střele, z níž nebyl gól, ale jen další roh. Ve 41.min. domácím protiútok 3 na 1 absolutně nevyšel, což bylo dobře. Ještě v poslední minutě se na obou stranách uskutečnil jeden z protiútoků, ale skóre se nezměnilo.

Domácí se do našich fotbalistů pustili hned od začátku druhé půle a v 54.min. jedna z nejlepších šancí domácích do té doby skončila těsně vedle tyčky. Asi největší šance zápasu se zrodily v 70.min. u branky domácího Borka. Jen se bezmocně, ale nakonec s ulehčením díval, jak mu balón razí nejprve tyčku a vzápětí břevno. Velká smůla pro naše barvy.

V samém závěru pak mohl rozhodnout Koryčan, který stál sám proti Františku Chmielovi, ale ten zákrokem zachránil nejen tuto šanci, ale i další dvě o minutu později!

Celý zápas můžete vidět zde:

Sestřih zápasu s domácími ohlasy můžete vidět zde:

První domácí duel sehrajeme netradičně v sobotu 20.8. dopoledne od 10:15, kdy hostíme tým MFK Vítkovice, který se po nějaké době vrátil do MSFL na úkor Vratimova.