Prostějov nadělil tvrdý direkt, o výsledku rozhodl nevydařený začátek

Prostějov nadělil tvrdý direkt, o výsledku rozhodl nevydařený začátek P R O S T Ě J O V - Znojemskému týmu se jednadvacáté kolo vůbec nevydařilo. Na půdě do té doby patnáctého 1. SK Prostějova prohrál vysoko 1:5, tři góly inkasoval hned v úvodní půli, přičemž dvě branky se vměstnaly do prvních pěti minut. V našich barvách se prosadil pouze Šimon Šmehyl.

21.kolo F:NL, sobota 6.4.2019
1. SK Prostějov - 1.SC Znojmo FK  5:1  (3:0)
Branky: 5. a 79.Kroupa, 1.Píchal, 41.Koudelka, 83.A.Ševčík – 75. Šmehyl
ŽK: 63.Koudelka, 74.Sus – 34.Machalík, 54.Conner
Rozhodčí: Adámková Jana - Dresler Radim, Dohnálek Jan
Delegáti: Ulrich, Mgr. Jiří, Hartman Václav
1. SK Prostějov: P.Le Giang – Kroupa (81.A.Ševčík), Slaninka, Koudelka (84.Žikol), Polák – Machynek, Vošahlík, Lutonský, Schuster – Sus, Píchal (55.Pančochář)
1.SC Znojmo FK: Buček – Cuković, Avdić, Cihlář (60.Kuffour), Šmehyl – Conner, Kunca, Helísek (46.Beganović), Machalík – Mudra, Harmon (72.Teplý)
Počet diváků: 720

Po jednozápasové absenci se v základu znojemského týmu objevil kapitán David Helísek. Vůbec poprvé se potom na hřiště od první minuty podíval Van-Dave Harmon. Jen na lavičku náhradníků tak usedli Mahamadou Dramé a Dženis Beganovič. Kvůli administrativním záležitostem se do nominace nedostal Derrick Mensah.

Úvod se znojemským hráčům vůbec nepovedl. Již po třiačtyřiceti sekundách Tonda Buček musel lovit míč ze sítě, po centru z levé strany se prosadil David Píchal - 1:0. Uznané brance nebránilo ani následné ošetřování Igora Cukoviče, který při souboji skončil na zemi. O čtyři minuty bylo ještě hůře. Prostějov zahrával standardní situaci, v našem vápně se nejlépe zorientoval (z hraničního postavení) Karel Kroupa a zkušený útočník zvýšil na 2:0. Domácí byli při chuti a chtěli vstřelit další branku, střela Jana Poláka skončila vedle tyče Bučka. Naši hráči se k výraznějším šancím nedostávali, první vážnější ohrožení brány zaznamenal Šimon Šmehyl, jeho hlavička mířila do středu brány. Prostějov ke všemu do poločasu zvýšil vedení. Jan Koudelka zahrával roh, ten mířil na tyč, ze které se odrazil za záda znojemského brankáře - 3:0. Skóre zůstalo nezměněno také po závěrečné standardní situaci Davida Machalíka Le Giang pokryl míč do rukavic.

Trenér František Šturma se snažil zareagovat o přestávce, Dženis Beganovič nahradil Davida Helíska. Byl to však domácí tým, který na začátku druhého poločasu mohl vstřelit branku. Po střele do břevna se k dorážce dostal Karel Kroupa, ten však posílal míč do brány z ofsajdu. Znojemský tým ve druhém dějství ukazoval daleko aktivnější výkon, což mělo za následek také větší počet střel a centrů. Náš celek byl odměněný brankou v pětasedmdesáté minutě, kdy se po faulu na Kubu Teplého postavil ke standardní situaci Šimon Šmehyl, slovenský univerzál mířil do rohu. - 3:1. Tou dobou byl na hřišti již Alex Kuffour, který chvíli po gólu rozjížděl zajímavou příležitost, ukvapenou střelou však zakončil neúspěšný útok. Prostějov tak za chvíli zvyšoval na 4:1. Karel Kroupa ve vápně dostal příliš mnoho prostoru a střelou k růžku branky nedal Bučkovi šanci. Aby toho nebylo málo, tak znojemský výběr inkasoval pátou branku, střelou po zemi zakončoval Adam Ševčík - 5:1. V závěru mohlo být zkorigováno, z pokutového kopu se však neprosadil Dominik Kunca.

Oldřich Machala, trenér 1.SK Prostějov: „Hodnotí se mi to dobře. Věděli jsme, že nás čeká hodně kvalitní soupeř. Po hráčích jsme chtěli, aby ukázali charakter. Jsem rád, že jsme zápas zvládli. První poločas jsme byli jednoznačně lepší, samozřejmě nám pomohla první branka. Vyhrávali jsme většinu soubojů. Po třetím gólu jsme byli hodně nakročeni ke třem bodům. Po poločase jsme z toho úplně vypadli. Za stavu 3:1 tam Znojmo mělo šance, které jsme odvrátily. Zápas se rozhodl za stavu 4:1."

František Šturma, 1.SC Znojmo FK: „Doufám, že z tohoto zápasu trošku ponaučíme. Po těch utkáních, co jsme odehráli, to pro nás byla docela slušná facka. Věděli jsme, že Prostějov má dobrý tým. Mají tým na tom, aby byli výše, než jsou. Přijde první minuta, z naší strany nesoustředěnost, prohráváte 0:1, ve čtvrté minutě prohráváte 0:2. Hlava a psychika je samozřejmě dole. V poločase jsme se snažili kluky podpořit. V momentě, kdy jsme dostali na 1:4, bylo po zápase, svěšené hlavy. Soupeř byl jednoznačně lepší, za vítězstvím šel více než my."

• Sestřih 21. kola F:NL - Prostějov - 1.SC Znojmo FK | přehrát