FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B
 

Do Prostějova jedeme s obrovskou pokorou, upozorňuje Šturma na kvalitu soupeře

Do Prostějova jedeme s obrovskou pokorou, upozorňuje Šturma na kvalitu soupeře Z N O J M O - V sobotu čeká na znojemské fotbalisty další těžký zápas. Od 16:30 sice rozehrají duel proti patnáctému týmu Fortuna:národní ligy 1. SK Prostějovu, ten však oplývá velezkušenými fotbalisty, včetně bývalého reprezentanta Jana Poláka. Hlavní trenér Znojma František Šturma tak před zápasem zůstává ostražitý. „Mají svoji kvalitu, mají hodně zkušený tým s hráči, kteří nasbírali řadu startů v první lize. Nesmíme tedy Prostějov podcenit,“ nechal se slyšet šestačtyřicetiletý Šturma.

 
 
 

Po utkání s Chrudimí jste říkal, že jste nechal hráče se radovat. Jak dlouho jste je nechal se radovat po Žižkovu?
Dlouho, dva dny se radovali. (s úsměvem) Myslím si, že to bylo dostačující a v pondělí jsme zase začali poctivě a tvrdě pracovat, protože jsme teprve na začátku, nebo ve čtvrtině cesty. Je před námi ještě dlouhá cesta.

Do Znojma jste nastoupil na začátku února, jste tu již dva měsíce. Jaké od té doby pozorujete změny?
Spíš byste se musel zeptat někoho, kdo kluky zná z podzimu. Vidím však jejich neskutečně velký progres. Některé jsem viděl v zápasech, šli nahoru. Týmové pojetí v kabině je výborné. Ať je to na hřišti během tréninku, během zápasu. Nebo ať je to pak atmosféra v kabině, tak je neskutečná. Funguje to tak, jak by to mělo fungovat v každém dobrém týmu.

Může o tom svědčit také skutečnost, jak Filip Maksič po gólu proti Žižkovu, se kterým začínal mezi náhradníky, z rozcvičovacího prostoru téměř vletěl na lavičku, což je docela netradiční…
Když to funguje a je to dobře provázané - hráči, plus realizační tým - tak to jsou prvky, které tam jsou a jsem za to nesmírně rád, že jeden druhému pomáháme a jeden za druhého by asi i dýchal. Musím říci, že je fakt dobrá parta. Nemáme to rozdělené nějak, že bychom byli trenéři zvlášť, hráči zvlášť. Prostě jsme všichni na jedné lodi a funguje to neskutečně správně.

Pokud bych se dostal k našemu příštímu soupeři, 1. SK Prostějovu. Byl jste na jeho posledním zápase, v němž hrál na půdě Zbrojovky Brno?
Viděl jsem všechny čtyři zápasy Prostějova. Myslím si, že na Prostějov jsme se připravovali pečlivě dobře, jako na každého jiného soupeře. V žádném případě nechci Prostějov podceňovat. Má svoji kvalitu. Do Prostějova jedeme s obrovskou pokorou. Samozřejmě chceme vyhrát, ale máme pokoru k soupeři a budeme muset podat hodně dobrý týmový výkon, abychom vyhráli.

Prostějov má v kádru hodně zkušených hráčů. Ať už to jsou Jan Polák, Jan Vošáhlík, Karel Kroupa a další. Stejně jim to však v současnosti stačí na patnácté místo Fortuna:Národní ligy. Ta kvalita tam tedy musí být…
Ano, přesně tak. Jak říkáte, mají svoji kvalitu, mají hodně zkušený tým s hráči, kteří nasbírali řadu startů v první lize. Nesmíme tedy Prostějov podcenit, i když se jim poslední dobou nedaří. Ale jak jsem na jaře viděl všechna utkání, tak opravdu mají svoji kvalitu. Musíme si dávat hodně pozor, abychom jim nenechali prostor k zakončení, nebo k rozvíjení útočné fáze.

Dostal-li bych se k našim hráčům. Jak to vypadá se zraněními?
Nic se nezměnilo. Kuba Kučera bude mimo hru dlouhodobě, čeká na operaci. Matúš Lacko s námi ještě nezačal, má různá zranění. Nicolas Hlůže má ještě drobné poranění a asi ještě týden nebude. Celý týden netrénoval Oleksiy Cheredea, ten měl antibiotika. Jsme nachystaní, máme dostatečně silný kádr na to, abychom v Prostějově uspěli.

Kubovi Kučerovi tedy skončila sezóna?
Určitě, chybět bude někdy do podzimu. Jde na operaci s křížovými vazy, na plastice. A to bude opravdu dlouho, léčba tam je na půl roku a více.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2021 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin