Prohra o jedinou branku měla být remízou

Prohra o jedinou branku měla být remízou Z N O J M O - Náš první domácí duel nové sezony nám body ani bod nepřinesl, i když měl.

2.k. Fortuna MSFL, pátek 6.8.2021
1.SC Znojmo FK - FC Velké Meziříčí  2:3  (0:1)
Branky: 67.Okleštěk, 90+1.Okleštěk – 32.Plichta, 61.Dolejš, 62.Šuta
ŽK: 33.Kočík, 72.Krakovčík – 42.Demeter, 47.Dolejš, 90+1. Plichta
Rozhodčí: Rozhodčí: Marek Daniel - Mayer Jan, Hudec Martin
Delegát: Fridrichovský Miroslav
1.SC Znojmo FK: Kofroň – Žalud, Prokeš (46.Fládr), Kočík (84.Bakaj), Papež, Krakovčík, Okleštěk, Moučka, Gonçalves (71.Ferreira da Silva), Kirschner (C), Bašič (46.Březina)
FC Velké Meziříčí: Kolář – Pavlík, Puža, Bouček (57.Vašíček), Dolejš, Šuta (77.Sysel), Plichta, Demeter, Karmazín (90.Malata Mi.), Komínek (C)
Počet diváků: 250

Před zahájením zápasu bude popřáno panu Lubomíru Paličkovi, bývalému našemu hráči a trenérovi, který oslavil 80 let - viz foto.

Už ve 2.minutě fauloval Tomáš Prokeš na hranici šestnáctky, ale hosté šanci nevyužili - nastřelili zeď. V 16.minutě se objevila naše první obrovská šance. V rychlé protiakci táhl míč Gonçalves, který ve vápně přihrál pod sebe na útočníka Bašiće, kterému se na poslední chvíli pod nohy dostal obránce Velkého Meziříčí a znemožnil mu zakončit do prázdné branky! Ve 33.min se hosté ujali vedení 1:0. Míč přišel na rozběhnutého Antonína Plichtu (dal nám gól i před dvěma lety), který se k němu dostal dřív jak Kofroň a znojemského gólmana lobem překonal.

O tři minuty později napřáhl Tomáš Okleštěk do šibenice, ale hostující brankář mu míč vyrazil!

Do druhé půle náš trenér vystřídal hned dva hráče. I ve druhém poločase měli naši hráči míč více na kopačkách, hosté byli staženi z bloku a z něj yyráželi do rychlých protiútoků. A dva krátce po sobě byly pro nás smrtelné. V 61.minutě se to podařilo Dolejšovi a o minutu později Šutovi - 0:2 a 0:3.

Kdo by si myslel, že to naši hráči zabalí, mýlil by se. Už za 5 minut bylo veseleji. Tomáš Okleštěk se rozhodl, že to vezme na sebe! Sice to prvně vypadalo, že to měl být centr, ale z něj se najednou stala střela, která překonala Marka Koláře - 1:3!

A v 81.minutě jsme regulérně snížili na 2:3. Poslední zakončoval Martin Krakovčík, ale byl mu odmáván ofsajd, ale jak potvrdilo video, o postavení mimo hru se nejednalo, protože míč poslal k našemu hráči hlavou hostující hráč, který o tom sám věděl, ale nepřiznal se a sudí hrubě chybovali a branku neuznali...Kdyby to bylo 2:3, jak to být mělo, tak branka opět Tomáše Oklešťka z rohu vápna v první minutě nastavení byla brankou vyrovnávací, takto to bylo jen snížení na 2:3 a na více už čas žel nezbyl.