FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)
 

První domácí zápas nové sezony v MSFL! Hostíme Velké Meziříčí!

První domácí zápas nové sezony v MSFL! Hostíme Velké Meziříčí! Z N O J M O - Máme za sebou pohárovou výhru 5:0 ve Staré Říši (což bude znamenat, že za týden přivítáme druholigovou Líšeň!), ale také vstup do nového ročníku MSFL. V něm jsme sice podlehli na půdě jednoho z favoritů soutěže z Kroměříže těsně 1:2, ale rozhodně moc nechybělo, abychom si přivezli výhru či alespoň bod za remízu. O nejlépe plný bodový zisk se stejně jako na Hané pokusíme v úvodním domácím duelu ligy v nové sezoně proti "mužstvu od dálnice D1".

 
 
 

FC Velké Meziříčí v minulé nedokončené sezoně (po 11 kolech) skončilo na 13.místě a mělo jen o 3 body více než my. O sezonu dříve, kdy se stihl odehrát celý podzim a nic víc, byl náš nejbližší soupeř na 11.místě a opět měl o tři body více jak my, a to i třeba díky výhře 1:0 na našem hřišti, která otevírala v 1.kole samotnou soutěž. Zároveň je tento duel jediným vzájemným mistrovským zápasem. Kromě toho jsme se ještě dvakrát utkali v přípravě, jednou v únoru 2017 jsme vyhráli 4:1, teď v v červenci jsme naopak těsně prohráli 2:3, i kvůli tomu, že jsme do sestavy poslali hráče, kteří předchozí remízový duel s druholigovým Táborskem spíše nehráli. I vzhledem k losu MSFL a našemu brzkému vzájemnému zápasu jsme jistě nechtěli ukazovat všechny trumfy. V sezoně 18/19 bylo FC Velké Meziříčí sedmé, o ročník dříve bylo dokonce na druhém místě za postupujícím Prostějovem! V ročníku 16/17 to bylo sedmé místo, o rok dříve dvanácté místo a to jako nováček soutěže.

Trenér Jan Šimáček vedl svůj tým z města, které mnozí znají jen díky vysokému mostu na D1, poprvé v mistrovském zápase v této sezoně v poháru Mol Cup, kde si celek, který doma hrává v červených dresech, hladce poradil s divizním FC Slovan Havlíčkův Brod a vyhrál na jeho půdě 3:0. O branky se postarali Antonín Plichta ve 27.min, a v poslední čtvrthodině Patrik Mucha a Robin Demeter (jednou byl i na testech v našem klubu). Sestava: Kolář – Pavlík (81.Marek Malata), Puža, Karmazín (57.Demeter), Nedvěd, Plichta, Ráliš (57.Šuta), Komínek, Mucha, Urbánek, Vašíček (68.Mirek Malata) Můžete sami porovnat se sestavou o týden později, kdy v úvodním kole MSFL remizovalo FC Velké Meziříčí doma s Dolním Benešovem pouze 1:1 (branka soupeře opět Antonín Plichta) a navíc prohrávalo: Kolář – Pavlík, Puža, Dolejš, Šuta (66.Bouček), Nedvěd, Plichta, Demeter, Komínek (C), Mucha, Urbánek (80. Mirek Malata). V brance je už dva roky hrající Marek Kolář, který přišel z Jihlavy. V obraně Martin Pavlík také přišel z Jihlavy a to loni. Velmi zkušeným hráčem je pak Petr Dolejš, který si za svých 35 let vyzkoušel i třeba Teplice. Dosavadní nejlepší střelec Antonín Plichta přišel před dvěma lety z nám dobře známé Staré Říše. Mimochodem byl to pět on, kdo se i proti nám trefil nejen v červencovém přípravném duelu, ale i v jediném vzájemném střetnutí v MSFL před dvěma lety! Dalším hráčem s 35 lety je David Komínek, který přišel z Třebíče a už čtyři roky hraje v FC Velké Meziříčí. Zkušenosti má i 33letý Patrik Mucha. Ostatně náš soupeř má dle věku nejstarší kádr z týmů MSFL. Zajímavostí kádru soupeře jsou dvojčata - Mirek a Marek Malatovi. Cílem soupeře po jisté proměně kádru (můžete porovnat sestavu z našeho vzájemného mistrovského duelu před dvěma roky: Kolář – Puža, Kriegsmann, Bouček, Dolejš (90. Karamzín), Šuta, Mezlík (71. Dufek), Plichta (77. Simr), Řezáč, Demeter, Komínek) je hrát v klidném středu tabulky.

Jeden jasně vítězný pohárový duel a jeden těsně prohraný ligový zápas - to je naše dosavadní bilance. Obě střetnutí jsme ale hráli venku, nyní nás čeká domácí duel před vlastními fanoušky. Budeme věřit, že rozšíříme naši bilanci vstřelených branek (dosud 5+1), a o kterou se postarali zatím 4 hráči a získáme všechny tři body a uděláme tak radost našim fanouškům, kteří se po dlouhé době chystají na domácí mistrovský zápas (naposledy 9.řína 2020). Náš trenér David Langer je se svým týmem odhodlán udělat sportovně maximum pro domácí vítězství (naposledy 25.09.2020 výhra 1:0 nad FC Vysočina Jihlava B - letos už tento tým bude hrát pod názvem FK mládeže Vysočina Jihlava). Zápas bude zároveň takovou generálkou na již zmíněný středeční duel Mol Cupu proti SK Líšeň 2019, který hrajeme opět doma od 18:00!

Budeme moc rádi, když nás všichni přijdete povzbudit!

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2021 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin