Po výhře přišla remíza. Dokonalý obrat se proti Staré Říši nakonec nevydařil

Po výhře přišla remíza. Dokonalý obrat se proti Staré Říši nakonec nevydařil Naši fotbalisté v sobotu sehráli čtvrté přípravné utkání. Od půl jedenácté nastoupili na hřišti Břežan k zápasu proti diviznímu výběru Staré Říše, se kterou remízovali 2:2. A to i přes skutečnost, že po úvodním poločase prohrávali 0:2. O branky se postarali Oleh Kvych a Kenny Doublette.

příprava (Břežany) , sobota 20.7.2019
1.SC Znojmo FK - FSC Stará Říše  2:2  (0:2)

Již během dopoledne panovalo dusno, hlavní rozhodčí tak v polovině obou poločasů nechal hráčům prostor na menší občerstvení.

Ještě, než se dostavila úvodní nepovinná pauza, tak divizní soupeř vedl 2:0. První branku stihl již do desáté minuty, tou druhou se prezentoval na začátku třetí desetiminutovky. Naše obrana se nedohodla s brankářem Koukalem, pro hráče Staré Říše již nebyl problém dopravit míč za brankovou čáru.

Do druhého poločasu nastoupil náš výběr s několika změnami. V úvodu půle jsme po nekoncentrovanosti mohli obdržet branky, buď však včas stihl zasáhnout Malár nebo se jeden na jednoho blýskl Koukal. V šestapadesáté minutě se znojemští již dočkali gólu, po líbivé akci si do vápna naběhl Oleh Kvych, dvaadvacetiletý fotbalista nedal brankáři soupeře šanci. Chvíli na to mohl po individuální akci vyrovnat Milan Moravec, jeho pokus skončil na tyči.

Ve zbytku duelu byl mimo jiné k vidění efektivní zákrok Koukala po přímém kopu z krátké vzdálenosti, na druhé straně prudkou střelu vyslal Artur. To hlavní ale přišlo v pětaosmdesáté minutě, kdy dobře hrající Kenny Doublette ve vápně prostřelil brankáře Staré Říše, zásluhou čehož stanovil stav na konečných 2:2.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: „V prvním poločase jsme zkoušeli vyčkávací taktiku. Udělali jsme dvě hrubky. Šance jsme také měli. Měli jsme dobré pasáže, náběhy. Nehodnotil bych to moc negativně. Ve druhém poločase nám nic jiného nezbývalo. Kdybychom proměnili šance, které jsme měli, tak jsme vyhráli.“

Luděk Kovačík, FSC Stará Říše: „Z naší strany to byl velmi dobrý výkon, hlavně v prvním poločase. Ve druhé půli jsme odpadli, protože na střídání nemáme hráče. Myslím si, že to bylo velmi kvalitní.“