Nejvyšší výhra přípravy. Páteční apetit odnesl Hodonín, představila se nová posila

Nejvyšší výhra přípravy. Páteční apetit odnesl Hodonín, představila se nová posila Z N O J M O - Předposlední zimní duel přípravy vyšel znojemským fotbalistům na jedničku. V pátek odpoledne neměli slitování s protivníkem z Hodonína, který přehráli vysoko 5:0. V zápase se dvakrát prosadili Dominik Kunca a Dženis Beganovič, premiérově se rovněž trefil Van-Dave Harmon. Do utkání zasáhl také David Machalík, který do 1.SC Znojmo FK přichází na půlroční hostování z prvoligového 1.FC Slovácka.

příprava Dyjákovice, pátek 22.2.2019
1.SC Znojmo FK - FK Hodonín  5:0  (1:0)
Branky: 46. a 47.Kunca, 57. a 87.Beganović, 42.Van-Dave Harmon
1.SC Znojmo FK: Koukal – Helísek, Maksič, Cukovič, Cihlář – Hlůže, Dramé, Lacko, Štrombach, Šmehyl – Van Dave
Do 2. poločasu zasáhli také: Buček, Machalík, Kunca, Beganovič, Kučera, Mudra, Avdič
FK Hodonín: Petráš – Bohun, Suchý, Kyselka, Mareš L., Mareš T., Žák, Sasín, Michna, Pospíšil, Jakúbek
Na lavičce se objevili: Flasar, Opina, Massamba, Weiss, Novotný

Znojemské hráče za vysokou výhrou nezastavilo ani hřiště v Dyjákovicích, ne příliš ideální terén a nepříjemné počasí. Hlavní trenér František Šturma od úvodních minut na trávník vyslal mix zkušených hráčů, včetně nedávno zvoleného kapitána Davida Helíska. K nim poté přiradil mladého brankáře Jiřího Koukala nebo stopera Filipa Maksiče.

Prvního gólu se naši fotbalisté dočkali až v závěru poločasu, kdy se prvně ve znojemských barvách prosadila posila Van-Dave Harmon Do druhé půle Šturma nasadil čerstvé hráče z lavičky a od té doby nebylo pochyb, kdo byl na hřišti jednoznačně lepším týmem. Odpor Hodonína byl ke všemu zlomený v úvodních třech minutách dějství, kdy dva slepené góly vsítil Dominik Kunca, pro něhož se rovněž jednalo o první trefy v novém angažmá. Znojemští hráči ale nepolevili a do konce zápasu se dvakrát na listinu střelců zapsal Dženis Beganovič, podruhé tak nastalo z přímého kopu.

Dominanci našeho výběru potvrzují také statistiky. V zápase měl více jak pětadvacet střel, z toho sedm mířilo na bránu Hodonína. Znojemští hráči se nenechali zahanbit ani ve statistice držení míče, kdy balón měli na kopačkách v jednašedesáti procentech případů. Jak už je evidentní z výše uvedených řádků, na jarní část sezóny znojemský tým posílí David Machalík. Dvaadvacetiletý univerzál přichází do klubu na hostování ze Slovácka, v minulosti oblékal reprezentační dres U-20 a U-21. Více informací o Machalíkovi přineseme během víkendu. Na jaře naopak náš dres nebude oblékat ruský útočník Egor Denisov.

František Šturma, trenér 1.SC Znojmo FK : "Jsem spokojený. Kluky musím pochválit, jelikož věci, které jsme v posledních třech týdnech začaly dělat, tak se tam už objevují, což je pozitivní. Dali jsme si cíl, že nechceme dostat branku, protože v posledních dvou utkáních jsme vždy obdrželi gól. Kluci se také musí naučit vyhrávat. Jsem za ně rád, že jsme vyhráli takovým rozdílem."