FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Navzdory ztrátě vedení 3:0, cenná remíza na půdě téměř prvoligového béčka Sigmy Olomouc

Navzdory ztrátě vedení 3:0, cenná remíza na půdě téměř prvoligového béčka Sigmy Olomouc O L O M O U C - (foto sigmafotbal.cz) Ani v posledním zápase podzimu jsme nepocítili hořkost porážky. V jednu chvíli na začátku jsme dokonce vedli i 3:0, pak se ale domácí posíleni o sedm hráčů rozjeli, do poločasu snížili a ve druhém poločasu ještě vyrovnali. Posledních 20 minut jsme hráli oslabení, takže remíza s po zápase vedoucím celkem MSFL, který měl rovněž za sebou 4 výhry v řadě a za celou sezonu prohrál jen jednou a to v Rosicích, je nakonec cenná.

16.k. Fortuna MSFL, sobota 13.11.2021
SK Sigma Olomouc B - 1.SC Znojmo FK  3:3  (1:3)
Branky: 37. a 61.Látal, 58.Zifčák - 13.Moučka, 25.Glushah, 34.Štrombach
ŽK: 68.Matoušek, 89.Spáčil, 90+3.Langer - 43.Gonçalves
ČK: 70.Gonçalves (po 2.ŽK)
Rozhodčí: Žurovec David - Slováček Adam, Macrineanu Jiří
Delegát: Šalata Jiří
SK Sigma Olomouc B: Stejskal – Spáčil (C), David (87.Piňa), Langer, Grygar (46.Slavíček), Zifčák, Matoušek, Látal, Galus, Vepřek, Greššák
1.SC Znojmo FK: Przybysz – Russmann, Okleštěk (C) (79.Torete), Štrombach (79.Traore), Glushach, Kočík, Gonçalves, Prokeš, Moučka, Krakovčík, Kirschner (92.Vocílka)
Počet diváků: 100

V naší sestavě chyběli stále nemocní Šimon Žalud a Martin Papež. K poslednímu utkání MSFL před zimní přestávkou jsme dnes nastoupili v reprezentační pauze proti B týmu Sigmy Olomouc, ve kterém hrálo hned sedm hráčů z prvoligového A-týmu. Oba týmy měli za sebou šňůru čtyř výher, domácí ale byli vzhledem ke všem skutečnostem vysokým favoritem zápasu.

To se ale v první půlhodině hry na skóre zápasu neprojevilo, ba naopak naši hráči domácí totálně zaskočili a vytvořili si tříbrankový náskok! Skóre ve 14.min. otevřel David Moučka - 0:1 a dal tak v našem dresu 7.branku. Domácím se nedala upřít snaha, finální fáze však jim vázla. Naše obrana pracovala poctivě. A navíc jsme přidali i další branky. Ve 25.min. se totiž po rychlé akci trefil nádhernou střelou z dálky Yegor Glushach - 0:2. Domácím Hanákům se nedařilo kombinovat, ale my jsme svými rychlými přechody dělali sigmácké obraně problémy. Ve 35.min. se z těžkého úhlu z levé strany trefil David Štrombach (a s 10.brankou je tak třetím nejlepším střelcem soutěže). Jeho střela orazítkovala zadní tyč a odrazila se za záda brankáře Stejskala - 0:3, což samozřejmě udělalo radost i hrstce příznivců, kteří ve velmi chladném počasí přijeli do hanácké metropole náš tým povzbudit. Vedení o tři branky na půdě velkého favorita vypadalo závratně, ale domácí měli ještě hodinu na zvrat a také nic nevzdávali. Krátce po naší třetí brance si po rohovém kopu u vzdálenější tyče naší brány počkal nikým nehlídán Látal (syn bývalého hráče a trenéra Radoslava Látala) a svou první brankou v zápase hlavičkou našeho gólmana Bartosze Przybysze překonal - 1:3. V závěru poločasu dostal ještě žlutou kartu Matheus Gonçalves, což se ukázalo z jeho pohledu v dalším průběhu zápasu jako důležité.

V úvodu druhé půle Sigma B značně ožila. Napadali naše hráče už na naší polovině a to se jim vyplatilo. V 58. min. potáhl míč středem hřiště Greššák a prodloužil na zleva nabíhajícího Matouška. Ten centroval přímo na Zfičáka, jenž byl před naší brankou osamocen. Jeho hlavička byla přesná - 2:3. Sigma přidala na tempu a další branka přišla vzápětí. Stejskal rozehrál vysoko na Spáčila, který potáhl míč po pravém křídle a kolmicí připravil gólovou příležitost opět Látalovi. Proti jeho střele byl náš gólman Bartosz Przybysz bezradný. A pro Látala to byla druhá branka v utkání - 3:3. Další branka už nepadla, i když domácí hráli posledních cca 20 minut přesilovku, neboť Matheus Gonçalves uviděl v 69.min. svou druhou dnešní žlutou v zápase, která se proměnila v červenou a on musel předčasně pod sprchy.

Sestřih branek můžete zhlédnout zde:

Naši fotbalisté tak nepřerušili sérii zápasů bez prohry a se čtyřmi výhrami a jednou remízou budou nastupovat od března do jarních bojů v MSFL o záchranu se 16 body v tabulce na 14.místě. Domácí zůstávají na druhé pozici za vedoucí Kroměříží, která bude naším prvním soupeřem na jaře ve Znojmě!

trenér Chromý, SK Sigma Olomouc B:"Našemu dnešnímu soupeři Znojmu se v posledních utkáních daří. Formu potvrdili i dnes v prvním poločase, kdy ze čtyřech střel vstřelili tři branky. Naší chybou bylo, že jsme naše příležitosti nedohráli do gólu a tím jsme soupeře posadili na koně. Znojmo se pak po třetí brance uvolnilo a hrálo pohodlně. Pořád jsem však věřil, že jsme schopní skóre otočit. Naši hráči na to kvalitu mají. Snažili se, vytvořili si příležitosti. Škoda jen, že jsme některé z nich nevyužili a byli jsme při nich příliš zbrklí. Utkání jsme mohli zvládnout lépe, na druhou stranu klobouk dolů před kluky, že výsledek ubojovali."

• SK Sigma Olomouc B - 1. SC Znojmo FK 3:3 | přehrát