Mol Cup: Návrat Ordoše nepomohl. Po divokém zápase Znojmo končí na penalty

Mol Cup: Návrat Ordoše nepomohl. Po divokém zápase Znojmo končí na penalty Z N O J M O - Naši fotbalisté mohou na třetí kolo letošního Mol Cupu zapomenout. Ve druhém utkání domácího poháru neuspěli na půdě Slavičína, kde po prodloužení nejprve remízovali 3:3. I kvůli obdrženému gólu z penalty v nastavení druhého prodloužení nakonec vypadli po penaltovém rozstřelu, který lépe dopadl pro domácí 5:4.

2.kolo Mol cup, středa 29.8.2018
FC TVD Slavičín - 1.SC Znojmo FK  8:7pen.  (2:2)
Branky: 23.Žůrek, 26.Švach, 120.Školník (pen.) – 17.Elšík (vla.), 40.Hlůže, 113.Teplý (pen.)
ŽK: 56.Školník, 84.Elšík, 90.Fojtík, 90.Švach, 90.Salajka - 28.Ambrozek, 90.Kučera
Rozhodčí: Vojkovský Jakub - Antoníček Petr, Batík Tomáš
Delegát: Dofek Ladislav
FC TVD Slavičín: Kuja – Fojtík, Elšík, Šebák L. (52.Fojtů), Horáček (86.Salajka), Švach (C), Goňa (92.Šebák), Školník, Mezírka, Žůrek (72.Vaculík), Zvoníček
1.SC Znojmo FK: Veselý (73.Koukal) – Krčík (91.Mudra), Avdič, Ordoš (C) (68.St.Hillaire), Ambrozek, Štrombach, Kučera, Malár, Hlůže, Šulc (68.Teplý), Beanovič
Počet diváků: 385

Velkého překvapení se po zveřejnění základních sestav dočkali všichni fanoušci. Poprvé od úvodního kola druhé ligy se ve znojemském týmu objevil Michal Ordoš, do základní jedenáctky se dostal další uzdravený hráč Muamer Avdič, ten se zranil v přípravném zápase proti katarskému Al-Rayyan SC. Do Slavičína naopak nejel Tomáš Cihlář. David Helísek (jen na tribunu za svými známými), Matúš Lacko si odpykával trest za dvě žluté karty proti Žižkovu.

Hned v úvodní minutě zápasu si náš celek vypracoval solidní příležitost, technická střela Michala Ordoše však skončila vedle tyčky. Během úvodní čtvrt hodiny se znojemští dostali ještě do dalších příležitostí, přičemž brankou skončila až ta poslední. Michal Ordoš rozehrál na Jana Šulce, který si všiml Dźenise Beganovićče. Ten dotíral na domácího Elštíka, jenž si srazil míč do vlastní branky – 1:0. Následovaly příležitosti Hlůžeho a znovu Beganoviće, ani jedna se však neuchytila. A tak přišlo vyrovnání. František Malár neuhlídal Žůrka a ten hlavou rozjásal domácí stadion – 1:1. O čtyři minuty později bylo ještě hůře. Malár znovu chyboval a Petr Švach při úniku na Vlastimila Veselého nezaváhal – 1:2. Další změna mohla nastat ve 34. minutě, Beganović ale po vysunutí od Ordoše nastřelil jen boční tyčku. Pět minut před koncem půle již se štěstím vyrovnal Nicolas Hlůže – 2:2. Vrátit vedení na naší stranu mohl David Štrombach, při sólu na brankáře však mířil vedle.

Druhá půle byla oproti té první výrazně poklidnější a především bez branek. Úvodní šanci měl po rohu Malár, hlavička však mířila vedle. V 74. minutě se našemu týmu zranil Vlasta Veselý, který zabránil gólu. Na jeho místo se dostal Jiří Koukal. V závěru utkání se událo hned několik příležitostí. Neprosadil se Štrombach, Ambrozek a ani Avdič. Slavičín mohl trestat v samém závěru, nejprve se jeho fotbalisté netrefili na bránu a následně jim míč utekl. Střídající St. Hillaire chvíli na to neproměnil svoji příležitost. I díky této situaci na řadu došlo prodloužení.

V něm náš tým měl příležitost v 97. minutě, chybělo mu ale lepší zakončení. Zásluhou nastřelené ruky se však dostal k pokutovému kopu. K němu se postavil Kuba Teplý a nezaváhal – 3:2. Navýšit vedení mohl ještě St. Hillaire, ten ale minul prázdnou bránu. V nastavení druhého poločasu se k penaltě dostali také domácí. Ti nejprve proměnili, následně se kop musel opakovat. I na podruhé se jim to však povedlo a nastaly penalty. Během nich pouze jediná nebyla úspěšná a to vůbec ta první od našeho celku, kterou žel nedal Teplý. Přestože ostatní naši hráči (Kučera, Ambrozek, Beganović a Mudra) penalty proměnili, na skvěle provedených pet penalt neměl Jirka Koukal v brance šanci a tak se překvapivě může na prvoligový klub těšit divizní klub ze Slavičína.