Lipina výhrou pokazila oslavy

Lipina výhrou pokazila oslavy Dnes se naši hráči rozloučili s MSFL a oslavili postup do 2.ligy. Chtěli k tomu přidat i výhru, ale přestože vedli již 2:0, podařilo se hostům přezdívaným Lipina otočit na konečných 3:2. I tak naši hráči soutěž jasně vyhráli a už se připravují na druhou nejvyšší soutěž, která začne za necelé dva měsíce.

30.kolo, středa 9.6.2010
1.SC Znojmo FK - Městský FK Frýdek-Místek  2:3  (2:1)
Branky: 24.Minarech, 45.Látal - 45.+1. a 82.Prokeš, 89.Staněk
ŽK: 59.Zapalač - 62.Cesnek
ČK: 83.Látal
Rozhodčí: M. Plesar - J. Paták, J. Černý
1.SC Znojmo FK: Minařík - Hříbek (65.Vavřík), Yonov (K), Mička, Šilinger - Podzemský (46.Lukáš), Lacko, Zapalač - Krhut (46.Kováč), Minarech, Látal
Městský FK Frýdek-Místek: Prespl - Švrček, Prokeš J., Hrdlička, Staněk (K), Grussmann (68.Maceček), Cabák (59.Fromelius), Cesnek, Prokeš H., Kořinek (46.Málek), Soukup
Počet diváků: 727

Už v 5.min. hosté zahrávali první roh tohoto utkání a po závaru před brankou, vykopával míč z čáry Todor Yonov. Možná to byla první předzvěst toho, co nás čekalo po dalších dvou rohech hostů v závěrěch poločasů. První výrazná možnost našich přišla ve 12.min. Látal unikal po pravém křídle, dostal se do vápna a tísněn dvěma hráči střílel, jeho střelu však zblokoval Staněk na roh... Ten samý hráč Látal se pak rozehrál ke svému obvyklému skvělému výkonu, když vyzkoušel pozornost Prepsla přízemní střelou zpoza šestnáctky, brankář hostí míč dobře vyrazil a o zbytek se postarala frýdecko-místecká obrana. Ve 24.min. jsme se poprvé radovali a gólová akce by snesla nejpřísnější parametry druhé ligy. Zapalač našel přihrávkou ve vápně Látala, zdálo se, že bude střílet, ale ještě posunul míč na levou stranu na lépe postaveného Minarecha, který už měl před sebou jen Prepsla, kterého v pohodě překonal. Ve 42.min. se po rychlém protiútoku dostal na levém křídle k míči Látal, na hranici vápna zasekl a vystřelil. Míč letěl jen těsně nad břevnem. Ve stejné minutě se zranil Krhut a protože trenéři čekali, zda bude moci hrát nebo ne, hráli naši hráči zbytek poločasu o jednoho hráče méně! Opět předzvěst toho, co nás čekalo ve druhé půli. A tak v oslabení ve 45.min. si opět Látal z hráčů udělal cvičné kužely. Dostal se na pravé straně k míči, rozhodl se, že půjde sám, obešel tři hráče a přízemní střelou překonal Prepsla. Jenže to nebylo ještě bohužel do poločasu vše. Přesilovku využili hosté při standardní situaci - zmiňovaném rohu, kdy se k hlavičce dostal H.Prokeš, jehož hlavička sice nebyla nejdůraznější, ale přece se míč dostal do sítě k pravé tyči.

V 53.min. hostující Soukup dobře postupoval na pravém křídle, obešel dva hráče a dostal se do vápna, kde vybídl k skórování Stanislav Cabáka, který však nepředvedl dobré zakončení a slabou střelou daroval Minaříkovi, který zastoupil Hrubého, pohodlný zákrok. V 59.min. se znovu Soukup dostal v pokutovém území na pravé straně k míči a z úhlu řádně provětral Minaříkovy rukavice, ten míč dobře vyrazil do bezpečí. V 69.min. se uvolnil Zapalač na levé straně a přesně na středu šestnáctky našel volného Vavříka, ten vyslal na bránu přízemní střelu, která jen těsně minula levou tyč. V 72.min. se k Minarechovi po několika odrazech z čista jasna odrazil míč a náš útočník měl před sebou volnou cestu k bráně. Ale se zakončením naložil hodně špatně a vysoko přestřelil bránu. O minutu později se po rohovém kopu dostal k míči na levé straně opět Minarech, vystřelil a jeho pokus málem usměrnil do sítě Kováč, kterému chyběl k zasáhnutí míče jen kousek. Nikdo z domácích příznivců (sešlo se jich na středu úctyhodných 727 platících, včetně asi desítky fandících hostů) si nechtěl připustit, že nás tyto neproměněné šance budou mrzet. Poslední čtvrthodina už více méně patřila hostům. Nejprve v 75.min po rohovém kopu míč ze vzduchu nesebral Minařík a ten se tak ocitl na kopačkách Soukupa, který však měl před sebou zástup těl a nakonec bránu ani netrefil. V 78.min. byl ve velké šanci hostující Fromelius. Obtočil se ve vápně kolem našeho strážicího hráče a vystřelil, výborně zasáhl brankář Minařík a zlikvidoval i následný druhý pokus stejného hráče. Jenže v 82.min. už bylo vyrovnáno. H.Prokeš si naběhl na přihrávku za obranu a po zemi překonal Minaříka k pravé tyči a zaznamenal tak svůj druhý gól v duelu. To ale bohužel ještě nebylo vše. O minutu později Látal uviděl červenou kartu! Zasáhl kopačkou do zad jednoho z frýdecko-místecký hráčů a rozhodčí našeho útočníka bez váhání rovnou vyloučil. A navíc v předposlední minutě hosté zahrávali opět rohový kop a hlavičkou se prosadil kapitán Staněk, který poslal míč od břevna do brány. Hosté byli hodně důrazní a Minařík nemohl pratkicky nic dělat a byl skoro natlačen do brány. Hostující fanoušci mohutně oslavovali a byl k vidění dokonce menší ohňostroj.

Přes porážku si naši hráči s fanoušky oslavili postup do 2.ligy. Zdeněk Šťastný a Milan Lapeš, funkcionáři ČMFS, předali za potlesku tribun kapitánu Todoru Yonovovi pohár pro vítěze MSFL a vypukli oslavy v podobě radosti hráčů, trenérů, funkcionářů, majitelů a fanoušků v podobě ohňostroje konfet, vláčku, fotografování a radostných výkřiků, ke kterým se přidali i hostující fanoušci.

• MSFL: 1.SC Znojmo - Frýdek-Místek 2:3 + oslavy!!! | přehrát