Jako na podzim - remíza s Frýdkem-Místkem - tentokrát bez branek

Jako na podzim - remíza s Frýdkem-Místkem - tentokrát bez branek Z N O J M O - Páteční duel za pěkného počasí nepřinesl gól ani na jedné straně a tak si obě mužstva podobně jako na podzim body rozdělily.

29.kolo MSFL, pátek 19.5.2023
1.SC Znojmo FK - FK Frýdek-Místek  0:0  (0:0)

ŽK: 51.Trajković, 59.Putu, 69.Ivanović, 77.Lukčo, 90.Gomes De Gouveia – 54.Obuch
Rozhodčí: Tomáš Kostelník – Luboš Drozdy, Pavel Budovič
Delegát: Václav Briksa
1.SC Znojmo FK: Škugor – Baaloul (75.De Vasconcelos), Trajković, Bartůněk, Ivanović (K), Pálfi (75.Mrkva), Dao, Kilibarda (75.Kartišovs), Suchý, Ledecký (46.Putu), Lukčo (85.Gomes De Gouveia)
Trenér: Rui José Capela Batista
FK Frýdek-Místek: Gergela – Blejchař, Massaniec, Velner (K), Nevřela, Janjuš (85.Konečný), Obuch, Střelec (85.Kohut), Martiník (75.Barkov), Hykel, Rubý
Trenér: Robert Pištěk
Počet diváků: 120

Hned v 9.minutě se mohli hosté ujmout vedení. Nejprve Martiník a po něm Střelec ve velkých příležitostech hned po sobě vyprášili rukavice brankáři Franko Škugorovi, který nás vynikajícím výkonem podržel! V 17.minutě se v obrovské šanci se ocitl Lukčo, který z voleje ve vápně nohou využil přihrávku hlavičkou od Bartůňka, ale Gergela reflexivně vyrazil na roh, ze kterého už nic vážného nebylo. Ve 22.minutě si Dao šikovně přebral míč a pak vystřelil nečekanou a prudkou střelu, a tak musel Gergela vyrážet na roh. Ve 32.minutě musel další dvě střely likvidovat Škugor. Tu první vyrazil, druhá mu se štěstím i díky jeho umění uvízla pod ním.

V 52.minutě jsme odvrátili roh, pak se ale centr opět snesl do vápna a tam v pádu málem na zemi hlavou orazítkoval levou tyč Blejchař! Chvíli nato se ještě dostal ke střele, ale už šla vedle. V 55.minutě Martiník hlavičkou jen těsně minul domácí branku zprava! Pokud by nebyl v 57.minutě Janjuš v zakončení sobecký a nahrával by lépe postavenému spoluhráči, mohli už hosté vstřelit branku. On ale vzal odpovědnost na sebe a vystřelil zblízka hodně nad. V 71.minutě tečovanou střelu Lukča hostující Gergela jen s námahou konečky prstů odklonil, aby u nešla k tyčce do brány.

V tabulce tak zůstaneme na 12.místě s náskokem na nižší místa, nyní nás čekají dva duely venku příští týden, nejprve ve středu 24.5. od 17:00 na půdě 1.BFK Frýdlant n.O. a v neděli 28.7. od 10:15 na půdě nejlepšího týmu jara SK Uničov. Další domácí duel pak přijde na řadu za 14 dní v pátek 2.6. od 17:30 proti Českému SK Uherský Brod, spolek.