Devět statečných vybojovalo v Mostě senzační tři body!

Devět statečných vybojovalo v Mostě senzační tři body! Z N O J M O - Fotbal je krásná hra, protože je v něm vše možné. V 29. minutě utkání Most - Znojmo by jen málokdo tvrdil, že hosté mohou urvat nějaké body. Naši fotbalisté totiž hráli v tu chvíli v devíti po vyloučení Yonova a Sukupa. Ve zbytku zápasu pak postavili předpoklady na hlavu. Přežili několik velkých šancí domácích, aby v 60. minutě šokoval Krajačič svoji vítěznou brankou celý Most.

 
 
19.k.2.liga, sobota 26.3.2011
Mostecký FK - 1.SC Znojmo FK  0:1  (0:0)
Branky: 60. Krajičič.
ŽK: 62. Hofmann, 64. Lafrance, 78. Jedinák, 81. Běloušek - 28. Krhut, 44. Mička, 79. Kazár, 87. Hříbek.
ČK: 83. Jedinák - 17. Yonov, 29. Sukup.
Rozhodčí: Kocourek - Zlámal, Moláček.
Mostecký FK: Paleček - Jendruščák, Lafrance, Běloušek, Knakal - Rosendo (59.Černý), Hofmann, Schut (39.Jedinák), Danoski - Bednář, Frnoch
1.SC Znojmo FK: Šustr - Sukup, Yonov, Mička, Kazár - Trnovec, Lacko, Nepožitek (90.Lukáš), Hnaníček, Krhut (77.Hříbek) - Krajičič (72.Coufal)
Počet diváků: 416
Zobrazit online přenos

Komentář k zápasu

Znojmo absolvovalo dlouhou cestu do Mostu a první poločas si rozhodně neužívalo ani trochu. Narozdíl od znojemské cesty na soupeřovo hřiště, karty rozdával rozhodčí hodně rychle a oblíbenost červené barvy u hostí po první části určitě rázem klesla na nulový bod. Ale pěkně postupně, Most v minulém kole porazil venku Hlučín a v domácím prostředí chtěl udělat stejný proces i s dalším týmem bojujícím o záchranu. Baník se také jal ten úkol plnit už od úvodu zápasu. Už v šesté minutě těžil Bednář z práce Danoskiho, ale ve vyložené tutovce pozdravil mostecké nebe. Bránu přestřelil o dobrých deset metrů a nechtě předznamenal, že koncovka dnes bude trápit pořádně.

Co nezvládl Bednář, mohl zařídit znojemský Kazár, jenž srazil centr Schuta málem za záda Šustra. A znojemský brankář musel být ve střehu i nadále, jenže i přes převahu Mostu paradoxně moc práce neměl a v uvozovkách se mohl opřít o tyč a relaxovat. Baník totiž střílel všude možně, jen ne do brány.

V 17. minutě přišel pro náš tým první kritický okamžik. Yonov se vžil do role hasiče, požár v podobě unikajího Rosenda sice uhasil, ale nebylo to bez oběti. Znojemský kapitán uviděl červenou kartu a utkání pro něj skončilo. Situace tak pro Jihomoravany nebyla nejrůžovější, Most v tlaku a na hřišti jen deset hostujících hráčů. Z následného přímého kopu navíc ještě nepříjemně zahrozil právě faulovaný Rosendo, ovšem míč už si zvykl létat mimo bránu a nebylo tomu jinak ani při této situaci, byť to bylo velice těsné.

Miláčkem štěstěny se pak nestal ani Danoski, který měl před sebou poloprázdnou bránu, ze šesti metrů ji však minul. Mostecký trávník sice nebyl v nejlepším stavu, na to se však makedonský střelec rozhodně vymlouvat nemohl. Kritickým okamžikem číslo dvě pro znojemské barvy pak byla 29. minuta. Sukup napodobil Yonova a viděl po sestřelení Schuta červenou, což vyvolalo značné emoce na obou lavičkách.

Karty, ovšem nikoliv jen ty červené, tak byly poměrně jasně rozdány. Znojmo v devíti, neustále ohrožováno mosteckou ofenzivou a ještě minimálně jednasedmdesát minut do konce zápasu. Sázkař by měl jasno, fotbal však umí psát zajímavé příběhy. Možná kdyby dal v 36. minutě Knakal gól mohlo se vše vyvíjet jinak. Místo toho napálil zblízka míč vysoko nad branku a atakoval rekord Bednáře z úvodu zápasu. Do kabin se tak šlo za vyrovnaného stavu.

V druhé půli se čekal ostrý nástup domácích. Ten se potvrdil dvěma velmi zajímavými šancemi. Nejprve zkoušel přelobovat Šustra Hofmann, a ač byl úmysl dobrý, nezdařilo se mu to. Krátce po něm nebezpečně pálil Danoski, jenže míč si cestu mezi tři tyče nenašel. A tak z čista jasna udeřilo na druhé straně. Znojmo šlo do přečíslení, na jejímž konci byl Domagoj Krajačič - 1:0. Domácí poté reklamovali ruku hostů, která předcházela akci, rozhodčí ji ale neviděl.

Inkasovaná branka do hry Mostu vnesla pořádnou porci nervozity a mohlo to být pro ně daleko horší. Do slibné šance se dostal Krhut a Baník zachránil brankář Paleček. Poslední a definitivní šanci domácích na vyrovnání pak zazdil Knakal, který nastřelil našeho obránce. V 83. minutě pak trochu poupravil počty na hřišti Jedinák, jenž dostal druhou žlutou a možná se potkal ve sprchách i s Yonovem a Sukupem. Tečku za utkání udělal Hnaníček, který z přímého kopu jen těsně minul bránu.

Most na zápas určitě nebude vzpomínat v dobrém a na tréninku se jistě bude pilovat především zakončení. Naopak Znojmo i přes beznadějné vyhlídky předvedlo heroický výkon a v devíti lidech dokázalo urvat tři body. Naši chlapci tak opět poskočili na o mnoho přívětivější čtrnáctou pozici a vyvinuli tlak na Kladno, které svůj zápas odehraje v neděli.

 
Zápasový servis
Zápasová fotogalerie
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2020 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin