Čekání na první branku i první body stále trvá, i po duelu s Mostem

Čekání na první branku i první body stále trvá, i po duelu s Mostem Z n o j m o - Ve čtrvrtém kole druhé ligy prohrálo Znojmo s Mostem a zůstává stále bez bodu. Více než tisícovka diváků na znojemském stadiónu marně čekala na gólovou radost, tu mohli mít jen hostující fanoušci po jediné brance, která rozhodla o osudu utkání.

4.k.2.liga, neděle 22.8.2010
1.SC Znojmo FK - Mostecký FK  0:1  (0:1)
Branky: 36. Hofmann.
ŽK: 57. Helebrant, 81. Yonov (ZNO) - 31. Rosendo, 82. Christof (MST)
Rozhodčí: D. Možíš - P. Čecháček, J. Paták.
1.SC Znojmo FK: Hrubý - Hříbek (62. Lukáš), Yonov (K), Helebrant, Šilinger - Šichor (67. Schneider), Vavřík, Zapalač - Látal, Minarech, Kováč (81. Trnovec)
Mostecký FK: Paleček (K) - Jedinák, Knakal, Lafrance, Hofmann (70. Christof), Rosendo, Schut, Bednář, Jendruščák (80. Frnoch), Franěk (56. Rusetski), Bohata
Počet diváků: 1087

Znojmo bylo odhodlána prolomit v dnešním utkání střeleckou a s tím i úzce svázanou bodovou smůlu. Začátek nasvědčoval tomu, že by se to mohlo podařit. Naši fotbalisté začali aktivně a už v páté minutě utkání se do šance dostal Látal, jenž byl v nesnadné pozici a z nepříznivého úhlu brankáře nepřekonal. Znojemská aktivita však netrvala dlouho, jen co se hosté rozkoukali, vyrovnali hru a místy si začali vytvářet územní převahu. Vyklizení znojemských pozic zapříčinila především záložní řada, které tento zápas příliš nevyšel, a právě ve středu hřiště ztrácelo SC hodně míčů po nepřesných kombinacích. Ale zpět k vývoji utkání, ani mostecká aktivita netrvala příliš dlouho a zápas se postupně vyrovnal.

Stěžejní pro zápas byla poslední čtvrthodina první půle. Znojmo začalo Mostu nepříjemně zatápět, z čehož vyplynula největší znojemská šance v celém utkání. V dvaatřicáté minutě předvedli domácí rychlý protiútok, Kováč našel ve vápně nabíhajícího Látala, a ten ač tísněn hostujícím obráncem, dokázal v nesnadné pozici vystřelit. Jeho pokus byl opravdu dobrý, ovšem vytáhl se mostecký brankář Paleček, jenž jako správný kapitán podržel svůj tým a předvedl perfektní zákrok, přízemní střelu pravou nohou vyrazil. To však nebylo ještě vše. Jen o pár chvil později se po Minarechově rohu dostal k hlavičce Yonov. Na ohrožení branky to zprvu nevypadalo, ale znojemský kapitán svým obloučkem Palečka pořádně vylekal, a ten svým zásahem vytěsnil loptu na břevno.

Znojmo tedy mělo po dvou velmi dobrých šancích dobře našlápnuto dát Mostu gól do šatny, ale jak už to tak bývá, blýskalo se na opačné straně. Pravidlo - nedáš, dostaneš - potvrdil do puntíku Stanislav Hofmann, který si naběhl na centr z pravé strany a zhruba z penalty umístil hlavičkou míč do protipohybu brankáře Hrubého, který byl prakticky bez šance - 0:1. Pro naše hráče to byla ledová sprcha a před přestávkou už z výsledkem nedokázali nic udělat.

Úkoly pro Znojmo do druhého dějství tak byly jasné, vyrovnat. Domácí se také hned vrhli do útočení, ale jejich snaha po celých pětačtyřicet minut ztroskotávala jednak na bezchybné mostecké obraně, a jednak také na vlastní nepřesnosti a špatné kombinaci. Schopnost vyměnit si na delší interval míč a dostatek soupeře pod tlak, se tak vesměs rovnala nule. K žádné tutovce se po zbytek utkání Znojmo nedostalo, pár střel a nadějných momentů sice bylo, ale selhávala finální fáze, která se vždy utopila v zahuštěném prostoru na mostecké šestnáctce.

Most se pochopitelně zaměřoval na brejkové situace, ty ale neřešil se smrtící přesností a jedinou stoprocentní šanci na zvýšení skóre měl v dvaasedmdesáté minutě střídající Rusetski, který ovšem výborně zasáhnuvšího Hrubého nepřekonal. Znojmo také vrhlo čerstvé síly do hry, ale poměrně aktivní Trnovec se střelecky neprosadil. Snaha v závěru pak už z pohledu našeho týmu vyznívala hodně křečovitě a Most hubené vítězství ubránil. Znojmo čeká na jediné, na vstřelení branky, ta by všechno mohla zlomit. Znojmo zatím v druhé lize oproti soupeřům nikterak nezaostává a v každém utkání mohlo vyjma Jihlavy mít šanci na body. Věřme tedy, že v dalším ligovém utkání se to povede.

• 2.liga: 1.SC Znojmo - FK Baník Most 0:1 (0:1) | přehrát
  • trenér 1.SC Znojmo Smrček po zápase s Mostem 0:1 | přehrát