FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

V generálce bezbranková remíza se špičkovým druholigovým týmem

V generálce bezbranková remíza se špičkovým druholigovým týmem B Ř E Z Í - (foto Znojemský týden) - Poslední přípravný duel před mistrovskými jarními boji sehrály dva jihomoravské kluby, které se spolu utkaly už v létě v domácím poháru. Zatímco tehdy se jednalo o jasnou výhru týmu z brněnského předměstí, tentokrát to bylo celkově vyrovnané.

přípr. Březí u Mik., sobota 26.2.2022
SK Líšeň 2019 - 1.SC Znojmo FK  0:0  (0:0)

ŽK: 81.Ulbrich, 89.Málek - 1.Holman, 71.Krakovčík
SK Líšeň 2019: Vítek (46.Veselý) – Pašek, Otrísal, Černín (46.Ševčík), Bednář (46.Lutonský) – Minařík (46.Málek) – Stáňa (46.Ulbrich), Šumbera, Matocha (72. Stáňa), Krška (18.Machalík) – Toutou (46.Zikl). Trenér Valachovič
1.SC Znojmo FK: Prybysz (82.Polepil) – Kočík, Hnaníček (68.Žalud), Prokeš, Papež – Glushach, Holman (76.Bartůněk), Krakovčík, Russmann – Kirschner (74.Kartisovs), Okleštěk (74.Březina). Trenér Skácel

Na trávníku v Březí u Mikulova, kde se hrává okresní přebor Břeclavska, a který byl na únor v dobré stavu, byl hned v 1.minutě potrestán žlutou kartou Filip Holman, ale jinak byl celý první poločas vyrovnaný, i když ani na jedné straně nepřinesl nakonec žádnou vyloženou šanci. Ale fotbal to byl z obou stran pohledný, hráči obou celků byli velmi bojovní. Branky ale obě obrany i s gólmany ubránily.

Do druhé půle líšeňští vystřídali hned šest hráčů a začalo to být poznat. Červeným se podařilo náš celek více přikovat na vlastní půli, ale žádná vyložená šance z jejich kopaček za celý zápas nepřišla. Naopak náš tým se v 56.min. ujal vedení, ale branka Petra Kirschnera kvůli ofsajdu Tomáše Oklešťka nemohla platit. Největší šanci celého zápasu měl v 82.min. Robert Russmann, který dostal míč vybojovaný Aleksandrsem Kartisovsem, ale střelu mířenou pod břevno vytáhl nad branku exznojemský gólman Vlastimil Veselý. Krom něj červený dres soupeře oblékli a hráli i dobří známí znojemského fanouška Šimon Šumbera a Bronislav Stáňa.

Pro oba týmy tak skončila generálka před mistrovskými boji v druhé a třetí nejvyšší soutěži bezbrankovou remízou. SK Líšeň 2019 hraje už v pátek 4.3. ve FNL v Ústí nad Labem, náš celek 1.SC Znojmo FK přivítá v úvodním jarním kole v neděli 6.3. vedoucí tým MSFL SK Hanáckou Slavii Kroměříž od 10:15.