V generálce bezbranková remíza se špičkovým druholigovým týmem

V generálce bezbranková remíza se špičkovým druholigovým týmem B Ř E Z Í - (foto Znojemský týden) - Poslední přípravný duel před mistrovskými jarními boji sehrály dva jihomoravské kluby, které se spolu utkaly už v létě v domácím poháru. Zatímco tehdy se jednalo o jasnou výhru týmu z brněnského předměstí, tentokrát to bylo celkově vyrovnané.

přípr. Březí u Mik., sobota 26.2.2022
SK Líšeň 2019 - 1.SC Znojmo FK  0:0  (0:0)

ŽK: 81.Ulbrich, 89.Málek - 1.Holman, 71.Krakovčík
SK Líšeň 2019: Vítek (46.Veselý) – Pašek, Otrísal, Černín (46.Ševčík), Bednář (46.Lutonský) – Minařík (46.Málek) – Stáňa (46.Ulbrich), Šumbera, Matocha (72. Stáňa), Krška (18.Machalík) – Toutou (46.Zikl). Trenér Valachovič
1.SC Znojmo FK: Prybysz (82.Polepil) – Kočík, Hnaníček (68.Žalud), Prokeš, Papež – Glushach, Holman (76.Bartůněk), Krakovčík, Russmann – Kirschner (74.Kartisovs), Okleštěk (74.Březina). Trenér Skácel

Na trávníku v Březí u Mikulova, kde se hrává okresní přebor Břeclavska, a který byl na únor v dobré stavu, byl hned v 1.minutě potrestán žlutou kartou Filip Holman, ale jinak byl celý první poločas vyrovnaný, i když ani na jedné straně nepřinesl nakonec žádnou vyloženou šanci. Ale fotbal to byl z obou stran pohledný, hráči obou celků byli velmi bojovní. Branky ale obě obrany i s gólmany ubránily.

Do druhé půle líšeňští vystřídali hned šest hráčů a začalo to být poznat. Červeným se podařilo náš celek více přikovat na vlastní půli, ale žádná vyložená šance z jejich kopaček za celý zápas nepřišla. Naopak náš tým se v 56.min. ujal vedení, ale branka Petra Kirschnera kvůli ofsajdu Tomáše Oklešťka nemohla platit. Největší šanci celého zápasu měl v 82.min. Robert Russmann, který dostal míč vybojovaný Aleksandrsem Kartisovsem, ale střelu mířenou pod břevno vytáhl nad branku exznojemský gólman Vlastimil Veselý. Krom něj červený dres soupeře oblékli a hráli i dobří známí znojemského fanouška Šimon Šumbera a Bronislav Stáňa.

Pro oba týmy tak skončila generálka před mistrovskými boji v druhé a třetí nejvyšší soutěži bezbrankovou remízou. SK Líšeň 2019 hraje už v pátek 4.3. ve FNL v Ústí nad Labem, náš celek 1.SC Znojmo FK přivítá v úvodním jarním kole v neděli 6.3. vedoucí tým MSFL SK Hanáckou Slavii Kroměříž od 10:15.