FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Sedm branek v Blansku

Celkem sedm branek viděli diváci na Mlýnské ulici v Blansku, kam zavítal náš tým, který si z této sumy připsal 3 góly.

přípr., středa 14.7.2021
FK Blansko - 1.SC Znojmo FK  4:3  (4:1)
Branky: 16.Tulaydan, 20.Machálek, 22.Tulaydan, 23.Kroutil - 17.Okleštěk, 52.Gonçalves, 55.Krakovčík
FK Blansko: Nešetřil - Chyla, Fall, Blažík, Feik - Hladký, Mach, Minařík, Kroutil - Tulaydan, Machálek
1.SC Znojmo FK: Polepil - Kočík, Žalud , Prokeš, Papež- Anso Asante- El Laarej, Okleštěk, fládr, Kirchner - Ferreira da Silva
Do druhého poločasu zasáhli: Kofroň, Růžička, Krakovčík, Gonçalves, Lokvenc, testovaný hráč

Náš celek měl ještě včera i dnes dopoledne náročný trénink, neboť trenér chce, aby hráči rostli a klást na ně náročnost. Trenér Langer chtěl rovněž vidět, jak hráči pracují v únavě. Náš pohyb byl často zbytečně navíc a chybělo zapojení hlavy, kdy by se dalo pozičně pohybu ušetřit. Nicméně celková porážka nevycházela z toho, že by nás soupeř přehrával či tlačil, ale v prvním poločase jsme vyráběli hrozné a jednoduché chyby, kdy se po triviální ztrátě míče dostal tento k soupeři, který rychle skóroval. Přestože jsme na první branku rychle odpověděli, tři následné branky dali soupeři náskok.

Druhý poločas už byl opět o něčem jiném a krátce po jeho začátku jsme dokázali snížit na rozdíl jediné branky. Ke srovnání už nedošlo, dostavila se porážka, ale o tu v přípravě až tolik nejde. Druhý poločas ukázal, že to jde, žel právě jen jeden poločas. Nebylo to o nějakém podcenění soupeře, ale nevyrovnanost našich výkonů v obou částech a tedy schopnost zvládnout po tréninku celý zápas a být zvyklý hrát pod tlakem, to je zatím to, co ještě chybí a hráči na tom musí zapracovat.

Máme před sebou ještě dva přípravné zápasy. První z nich v sobotu od 10:30. Nakonec nejedeme do Lanžhota, ale do Holice k souboji s dříve druholigovým 1.HFK Olomouc, aktuálním týmem divize. Generálkou před sezonou, která začíná pohárovým zápasem další neděli ve Staré Říši bude ještě středeční domácí duel s divizní Zbrojovkou Brno B.