FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Třetí výhra v řadě - navíc v Otrokovicích! David Štrombach hattrick! Tři penalty (2-1) v zápase!

Třetí výhra v řadě - navíc v Otrokovicích! David Štrombach hattrick! Tři penalty (2-1) v zápase! Velmi pěkný fotbal se hrál ve slunečném počasí posledního říjnového víkendu. To podstatné ale říká výsledek!

14.k. Fortuna MSFL, sobota 30.10.2021
FC Viktoria Otrokovice, spolek - 1.SC Znojmo FK  2:3  (2:2)
Branky: 36. a 42.Jasenský (oba z pen.) - 1., 23. a 70. (z pen.) Štrombach
ŽK: 83.Vychodil, 90+1.Zedníček - 10.Prokeš, 36.Žalud
Rozhodčí: Mrázek Peter - Volek Stanislav, Koláček Jan
Delegát: ing. Jan Zahradníček
FC Viktoria Otrokovice, spolek: Konečný – Markovič (73.Fiala), Zapalač, Jasenský (C), Kiška, Suchý, Vašulka, Zedníček, Mlýnek, Pančochář, Přikryl (60.Vychodil)
1.SC Znojmo FK: Przybysz – Žalud, Papež, Štrombach (83. Russmann), Glushach, Kočík, Goncalves, Torete, Prokeš (C), Moučka, Kirschner (89. Krakovčík)
Počet diváků: 242

Hned několik našich hráčů nemohlo nastoupit kvůli nemoci, a tak přestože poslední dva duely jsme vyhráli 4:2, vítězná sestava se musela změnit, navíc někteří hráči byli po viróze oslabeni.

Navzdory těmto faktům jsme do zápasu stejně jako minule vstoupili snově. Hned v 1.minutě se ve vápně prosadil úplně osamocený David Štrombach a umístěnou střelou po zemi otevřel skóre - 0:1!

A už ve 23.minutě jsme vedli dokonce 2:0! A opět se prosadil stejný střelec! Z pravé strany přišla po zemi přihrávka, David Štrombach ji hned zužitkoval ve střelu. Tu domácí gólman ještě vyrazil, mezitím ale k němu dorazil opět David a dorazil svůj druhý dnešní branku!

Už minimálně dvakrát jsme v této sezoně vedli 2:0, nakonec jsme ale prohráli nebo jen remizovali. Tentokrát se chtěl podobný scénář zopakovat. Domácí mí problém dát branku ze hry a tak jim přišly k duhu k penalty. Ta první přišla ve 36.minutě a znamenala snížení na 1:2.

Trefil se domácí kapitán Jasenský a téměř totožný scénář provedení penalty se uskutečnil od stejného hráče o 6 minut později a bylo žel vyrovnáno na 2:2.

Ve druhém poločase se pak hrál pohledný fotbal, ve kterém už padla jen jedna branka a k naší velké radosti do sítě domácích. Ko jiný se mohl postavit k pokutovému kopu, který nám domácí darovali, než opět David Štrombach, který jednak zvýšil na konečných 3:2 a také podruhé v této sezoně zaznamenal hattrick a i v interní klubové tabulce střelců se tak dotáhl na dnes chybějícího Tomáše Oklešťka s celkovými 8 brankami!

Dnešní vítězství nás posunulo v tabule na 15.místo, v dalším kole hostíme v neděli 7.11. od 10:15 doma (naposledy na podzim) ČSK Uherský Brod. O týden později pak podzim zakončíme na půdě SK Sigmy Olomouc B.

Celý zápas můžete zhlédnout zde:

Matěj Řezáč, asistent trenéra FC Viktoria Otrokovice, spolek: "Nenastoupili jsme vůbec dobře do zápasu a brzy jsme prohrávali.To bylo "výborný". Následně se hra zlepšila. Hosté se celkově dvakrát dostali za naši půlku v prvním poločase a byly z toho dva góly. My jsme se celou první půli dostávali do tempa, měli jsme šance, střely, srovnali jsme na 2:2. Druhý poločas byl o tom, kdo dá gól. Žel jsme udělali opět hrubou chybu, to byla jasná penalta."

Alois Skácel, trenér 1.SC Znojmo FK: "Výhra se rodila těžce. My jsme už v týdnu měli u nás kalamitu - virové onemocnění u 10 hráčů. Dnes ještě někteří kluci nastupovali s teplotou. Navíc ještě tento duel byl velmi důležitý. Duel nakonec nebyl až tak fotbalový jako předchozí střetnutí. Výhra ale byla vydřená a zasloužená."

David Štrombach, útočník 1.SC Znojmo FK, autor hattricku: "Byl to těžký bojovný zápas. Ze začátku jsme se dostali do dvoubrankového vedení, akorát jsme smolně dostali 2 góly, ale dnes jsme hráli jako tým a naštěstí to ubojovali."