Zasloužená výhra hostů

Zasloužená výhra hostů Z N O J M O - Mladíci Slovácka, kteří dosud v MSFL neprohráli, dnes rozhodli o své výhře po zásluze, jelikož své šance proměňovali. Našemu týmu se podařilo dát jen jednu branku (zato asi nejhezčí v zápase). Kromě toho viděli diváci o poločase i další branku v soutěži o dres (viz foto) a třeba za čas právě z těchto našich kluků, kteří hrají za naše mládežnické týmy vyrostou opory našeho týmu, podobně jako třeba v dnešním dresu soupeře Filip Vecheta, autor jedné branky a náš odchovanec (od 4 let v našem klubu až do U15-U16).

6.k. Fortuna MSFL, sobota 12.9.2020
1.SC Znojmo FK - 1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)  1:4  (0:2)
Branky: 65.Zedníček - 35.Juroška, 40.Kubala, 58.Vecheta, 84.Pernica
ŽK: 55.Kostka (SLB)
ČK: 83.Céspedes (ZNO)
Rozhodčí: Mrázek Peter - Vostrejž Ivan, Pochylý Stanislav
Delegát: Beneš Jaroslav
1.SC Znojmo FK: Záleský – Zedníček (72.Prokeš), Krakovčík, Blažík (84.Bašič), Malár, Céspedes, Longo (46.Pacula), Štrombach (52.Garčic), Okleštěk, Moravec (C), Řehola (56.Pohanka)
1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště): Andres – Suchý, Srubek (C), Tomič (70.Olšanský), Polášek, Juroška (87.Tomaštík), Pernica, Kostka, Kubala (83.Řihák), Vincour T. (87.Pek), Vecheta (62.Melekestsev)
Počet diváků: 270

Hned ve 3.min. jsme mohli vést. Milan Moravec si pěkně podržel balon a dokázal přihrát na Oklešťka. Ten chtěl už vystřelit, ale měl u sebe moc bránících hráčů Slovácka. Posunul tak míč až ke Štrombachovi, ten si ho nachystal, ale žel Andrese nepřekonal. V 5.min. Okleštěk zkusil šajtlí překvapit golmana hostů. Málem se mu to povedlo. Míč spadl na horní tyčku branky. Hosté byli pak mnohem více na balonu, dokázali kombinovat a ve 35.min. se ujali vedení 1:0. Míč nešťastně odrazil Mathias Fernando Longo, nechtěně tak přihrál Juroškovi, pro kterého nebyl problém tváří tvář gólmanovi skórovat. O pět minut později už to bylo 0:2, jelikož se hosté Kubalou trefili z přímého kopu.

O poločase proběhla jako každý domácí zápas soutěž o vstřelení gólu do malé branky (foto účastníků vidíte u tohoto článku).

Ve druhé půli se náš tým více do soupeře opřel, ale snahu nabouralo odstoupení Davida Štrombacha. Navíc v 58.min. hosté po rychlém protiútoku vstřelili naším odchovancem, Filipem Vechetou (rozhovor s ním uvidíte v následujících dnech na našem YouTube kanále) třetí branku a zdálo se rozhodnuto. Jenže v 65.min. se nádherně trefil Martin Zedníček (na rozhovor s ním se také můžete těšit ve videu na našem klubovém kanále) a snížil na 1:3. A nemuselo zůstat jen u toho! V 70.min. předvedl parádní sólo Milan Moravec mezi několika obránci Slovácka. Posledního beka si obhodil, doběhl k míči a stihl i zakončit. Střela šla jen kousek od levé tyčky. Kdyby snížil na 2:3, mohlo být utkání určitě ještě zdramatizováno a byl by dostatek času dosáhnout minimálně na remízu. Naši hráči museli pak otevřít obranu a do ní se v 83.min. řítil jeden z útočníků hostů, ovšem Stefano Maveritt Contreras Céspedes zatáhl za ruční brzdu, lehce hostujícího hráče zfauloval a jelikož to byla vyložená šance, uviděl rovnou červenou kartu a minimálně jeden zápas nám bude v sestavě chybět. O minutu později pak definitivně hosté rozhodli dalším pasem do oslabené a otevřené obrany a uzavřeli Pernicou na konečných 1:4.

V dalším zápase hrajeme po dlouhé době opět venku u produktivního SK Uničov a to v neděli 20.9. od 10:15. Další domácí zápas, ve kterém toho chystáme hodně kromě fotbalu proti poslední Jihlavě B, kterou bychom rádi také porazili i třeba vyšším rozdílem branek, sehrajeme v pátek 25.9. od 19:00. Přijďte a vezměte s sebou i další!

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Je potřeba sportovně poblahopřát soupeři. Prvních 10 minut na začátku zápasu jsme hráli tak, jak ty poslední dva zápasy. Pak jsme zalezli a báli se dostat míč. Možná kluci poznali, že je soupeř kvalitní. Nevím. Před gólem na 3:1 jsme začali hrát znovu odvážně. Bylo vidět, že když jsme byli odvážní a chtěli hrát, tak jsme byli rovnocenný soupeř. Ale musím uznat, že dnes Slovácko vyhrálo zaslouženě."

Jiří Saňák, trenér 1.FC Slovácko B: "Vyhráli jsme po zásluze. Klíčovým okamžikem byla naše efektivita, že jsme dali góly, i když ze začátku jsme nějaké dvě šance neproměnili. Tím jsme soupeře trochu otupili. Klíčový byl gól na 3:0, protože, kdybychom dostali na 1:2, tak by to soupeře nakoplo. Měli jsme více kvality na míči. Kdyby domácí snížili Moravcem na 2:3, tak by to byla ještě horká půda."