FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Zasloužená výhra hostů

Zasloužená výhra hostů Z N O J M O - Mladíci Slovácka, kteří dosud v MSFL neprohráli, dnes rozhodli o své výhře po zásluze, jelikož své šance proměňovali. Našemu týmu se podařilo dát jen jednu branku (zato asi nejhezčí v zápase). Kromě toho viděli diváci o poločase i další branku v soutěži o dres (viz foto) a třeba za čas právě z těchto našich kluků, kteří hrají za naše mládežnické týmy vyrostou opory našeho týmu, podobně jako třeba v dnešním dresu soupeře Filip Vecheta, autor jedné branky a náš odchovanec (od 4 let v našem klubu až do U15-U16).

6.k. Fortuna MSFL, sobota 12.9.2020
1.SC Znojmo FK - 1.FC Slovácko B  1:4  (0:2)
Branky: 65.Zedníček - 35.Juroška, 40.Kubala, 58.Vecheta, 84.Pernica
ŽK: 55.Kostka (SLB)
ČK: 83.Céspedes (ZNO)
Rozhodčí: Mrázek Peter - Vostrejž Ivan, Pochylý Stanislav
Delegát: Beneš Jaroslav
1.SC Znojmo FK: Záleský – Zedníček (72.Prokeš), Krakovčík, Blažík (84.Bašič), Malár, Céspedes, Longo (46.Pacula), Štrombach (52.Garčic), Okleštěk, Moravec (C), Řehola (56.Pohanka)
1.FC Slovácko B: Andres – Suchý, Srubek (C), Tomič (70.Olšanský), Polášek, Juroška (87.Tomaštík), Pernica, Kostka, Kubala (83.Řihák), Vincour T. (87.Pek), Vecheta (62.Melekestsev)
Počet diváků: 270

Hned ve 3.min. jsme mohli vést. Milan Moravec si pěkně podržel balon a dokázal přihrát na Oklešťka. Ten chtěl už vystřelit, ale měl u sebe moc bránících hráčů Slovácka. Posunul tak míč až ke Štrombachovi, ten si ho nachystal, ale žel Andrese nepřekonal. V 5.min. Okleštěk zkusil šajtlí překvapit golmana hostů. Málem se mu to povedlo. Míč spadl na horní tyčku branky. Hosté byli pak mnohem více na balonu, dokázali kombinovat a ve 35.min. se ujali vedení 1:0. Míč nešťastně odrazil Mathias Fernando Longo, nechtěně tak přihrál Juroškovi, pro kterého nebyl problém tváří tvář gólmanovi skórovat. O pět minut později už to bylo 0:2, jelikož se hosté Kubalou trefili z přímého kopu.

O poločase proběhla jako každý domácí zápas soutěž o vstřelení gólu do malé branky (foto účastníků vidíte u tohoto článku).

Ve druhé půli se náš tým více do soupeře opřel, ale snahu nabouralo odstoupení Davida Štrombacha. Navíc v 58.min. hosté po rychlém protiútoku vstřelili naším odchovancem, Filipem Vechetou (rozhovor s ním uvidíte v následujících dnech na našem YouTube kanále) třetí branku a zdálo se rozhodnuto. Jenže v 65.min. se nádherně trefil Martin Zedníček (na rozhovor s ním se také můžete těšit ve videu na našem klubovém kanále) a snížil na 1:3. A nemuselo zůstat jen u toho! V 70.min. předvedl parádní sólo Milan Moravec mezi několika obránci Slovácka. Posledního beka si obhodil, doběhl k míči a stihl i zakončit. Střela šla jen kousek od levé tyčky. Kdyby snížil na 2:3, mohlo být utkání určitě ještě zdramatizováno a byl by dostatek času dosáhnout minimálně na remízu. Naši hráči museli pak otevřít obranu a do ní se v 83.min. řítil jeden z útočníků hostů, ovšem Stefano Maveritt Contreras Céspedes zatáhl za ruční brzdu, lehce hostujícího hráče zfauloval a jelikož to byla vyložená šance, uviděl rovnou červenou kartu a minimálně jeden zápas nám bude v sestavě chybět. O minutu později pak definitivně hosté rozhodli dalším pasem do oslabené a otevřené obrany a uzavřeli Pernicou na konečných 1:4.

V dalším zápase hrajeme po dlouhé době opět venku u produktivního SK Uničov a to v neděli 20.9. od 10:15. Další domácí zápas, ve kterém toho chystáme hodně kromě fotbalu proti poslední Jihlavě B, kterou bychom rádi také porazili i třeba vyšším rozdílem branek, sehrajeme v pátek 25.9. od 19:00. Přijďte a vezměte s sebou i další!

Ohlasy trenérů

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Je potřeba sportovně poblahopřát soupeři. Prvních 10 minut na začátku zápasu jsme hráli tak, jak ty poslední dva zápasy. Pak jsme zalezli a báli se dostat míč. Možná kluci poznali, že je soupeř kvalitní. Nevím. Před gólem na 3:1 jsme začali hrát znovu odvážně. Bylo vidět, že když jsme byli odvážní a chtěli hrát, tak jsme byli rovnocenný soupeř. Ale musím uznat, že dnes Slovácko vyhrálo zaslouženě."

Jiří Saňák, trenér 1.FC Slovácko B: "Vyhráli jsme po zásluze. Klíčovým okamžikem byla naše efektivita, že jsme dali góly, i když ze začátku jsme nějaké dvě šance neproměnili. Tím jsme soupeře trochu otupili. Klíčový byl gól na 3:0, protože, kdybychom dostali na 1:2, tak by to soupeře nakoplo. Měli jsme více kvality na míči. Kdyby domácí snížili Moravcem na 2:3, tak by to byla ještě horká půda."