FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Z Bzence nerozhodně

Z Bzence nerozhodně Po letní krátké dovolené sehráli naši muži první přípravný duel, po kterém se se soupeřem rozešli smírně.

přípr. , sobota 11.7.2020
TJ Slovan Bzenec - 1.SC Znojmo FK  2:2  (1:1)
Branky: 31.Andrýsek, 50.Zůbek - 29.Řehola, 57.Pohanka
ŽK: 72.Ibrahimović, 85.Martinek (oba ZNO)
Rozhodčí: Tomanec Josef - Drozdy Luboš, Gasnárek Michal
1.SC Znojmo FK: Koukal Jiří - Krakovčík Martin, Vocílka Tomáš, Prokeš Tomáš, Zedníček Martin, Řehola Martin, Contreras Stefano, Moravec Milan, Longo Mathias, Ugljesa Stevanović, Poláček David
do druhého poločasu nastoupili: Pacula Patrik, Ibrahimović Ermin, Garčic Michal, Martinek Patrik, Malár František, Kaššai Robert, Pohanka Radim, St. Hillaire Kathon Kenroy, Záleský David

Na útulném stadionku divizního Slovanu Bzenec se naši hráči představili v téměř dvou odlišných jedenáctkách v každém poločase. Domácí měli na střídačce tři hráče, kteří postupně střídali ve druhé půli.

Zápas začal v 11:00, což se nakonec ukázalo jako prozíravé, protože pár minut po koni zápasu začalo vydatně pršet. Začínalo se ještě za teploty kolem 20 stupňů, ale ta postupně klesala i vinou větru.

To podstatné se ale samozřejmě odehrávalo na hřišti. Naše sestava v první půli velmi pěkně a rychle kombinovala a i díky tomu se dostala do vedení. Ve 29.minutě se ve vápně otočil šikovný Martin Řehola a vedli jsme 1:0. Ovšem z vedení jsme se neradovali dlouho. Hned o dvě minuty později se nemohla naše obrana dohodnout, nikdo z nich míč alespoň neodkopl, a tak se dostal k domácímu Andrýskovi a ten dorazil do odkryté branky. A nemuselo zůstat jen u toho. Ve 36.minutě domácí Zůbek jen těsně minul tyč. I my jsme ale měli příležitosti a to hned z protiútoku, ale žádná z nich se neujala. I proto šla obě mužstva do šaten za nerozhodného stavu 1:1.

Začátek druhé půle vypadal, že se bude pro nás vyvíjet dobře. Ve 49.minutě byl ve vápně faulován Michal Garčic. K míči se postavil kapitán Tomáš Prokeš, ale jeho střelu z penalty domácí gólman chytil, byla totiž slabá a téměř doprostřed branky. Trest na sebe nenechal dlouho čekat. Hned vzápětí se potvrdilo otřepané pravidlo nedáš-dostaneš - opět Andrýsek se trefil - tentokrát z hranice vápna - 2:1. Ale ani domácí se neradovali z vedení dlouho. O sedm minut později byl krásně vysunut Radim Pohanka a neomylně zakončil - 2:2. V 59.minutě byl asi brankářem faulován sám v obrovské šanci Kathon Kenroy St. Hillaire, ale sudí o tom nechtěl nic slyšet. Podobně se tak stalo i v 64.minutě, kdy byl ještě jasněji faulován Radim Pohanka doslova objatý domácím obráncem, ale opět žádný pokutový kop. Jelikož se už neujaly žádné z našich šancí do konce zápasu a to navzdory územní převaze a ojedinělým příležitostem soupeře, skončil duel nerozhodně 2:2.

Ohlasy trenérů

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Chtěli jsme vyhrát. Měli jsme několik šancí, které jsme neproměnili. První poločas jsme byli herně výborní a chyběla jen aktivita dopředu. Druhá půle už tak kvalitní nebyla."