Vyškov si odváží všechny tři body Ne každý den bývá posvícení. Po třech bodech z Ostravy, které jsme přivezli minulý víkend, jsme tentokrát vyšli na prázdno.

ŽK: 38.Malár, 70.Krakovčík – 24.Hanuš, 60.Sedlo
Rozhodčí: Tomanec Josef - Ogrodník Vlastimil, Kostelník Tomáš
Delegát: Prokeš Jan
1.SC Znojmo FK: Koukal – Zedníček (56.Pacula), Vocílka, Krakovčík, Prokeš, Moravec (C) (74.Garčic), Malár, Okleštěk (79.Longo), Stefano, Řehola (44.Štrombach), Bašić (59.Pohanka)
MFK Vyškov: Spurný – Sedlo, Hanuš, Langer, Moučka, Klesa (C), Simr (70.Nieslanik), Krejčí, Jambor (90.Olorunda), Vintr (83.Dittmer), Němeček (75.Jaroš)
Počet diváků: 370

Naši borci nastoupili v nových domácích dresech světlemodré barvy, hosté naopak v bílých dresech. Hned od začátku hosté ukazovali svoji sílu a mělo územní převahu a šance. Hned ve 3.minutě nás zachránilo břevno od vlastní branky, kterou nastřelil jeden z našich obránců, když odkopával míč před dotírajícím hostujícím útočníkem. Ve 20.minutě šla střela hostujícího Hanuše naštěstí do našeho gólmana Jiřího Koukala a o chvíli později na něm ztroskotal i Simr! Stejný hráč z bezprostřední blízkosti v tutové šanci ve 27.minutě netrefil branku! Ke konci poločasu se ještě dostal na hřiště David Štrombach.

Druhý poločas začal deštěm, který se později proměnil v liják, závěr zápasu už se hrál ale bez krápění trávníku. V 51.minutě hostující Klesa v tutové šanci přestřelil. Ale o pět minut později se už vyškovský kapitán Klesa se štěstím od břevna prudkou střelou brankově prosadil - 0:1. Naši hráči ale rozhodně neskládali zbraně. V 61.min. Radim Pohanka po rohu hlavou zkoušel mířit do odkryté části branky, ale hostující gólman rybičkou míč vyrazil. V 67.min. jsme kopali další roh, ale tentokrát se z něj do rychlého protiútoku dostali hosté v přečíslení a Jambor zamířil přesně - 0:2. Do konce zápasu už jsme měli převahu, ale skórovat se nepodařilo. Přesto jsme ještě šance měli. V 80.minutě měl šanci Radim Pohanka a vzápětí David Štrombach, ale oba ztroskotali na hostujícím brankáři. Hosté si tak odvezli všechny tři body. Naši hráči budou bojovat o další body příští sobotu v Petřkovicích, na další domácí zápas vás zvou ode dneška za 14 dní v pátek 28.8., kdy od 19:00 přivítají Dolní Benešov.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Věděli jsme, že je soupeř kvalitní, fotbalový, což také dnes prokázal. Byli jsme bojácní. Posledních dvacet minut zápasu se mi z naší strany líbilo, ale bohužel jsme nevstřelili ani branku."