FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Výhra rozdílem třídy nad béčkem Zbrojovky Brno i za přispění Tomáše Oklešťka

Výhra rozdílem třídy nad béčkem Zbrojovky Brno i za přispění Tomáše Oklešťka Předposlední přípravný zápas jsme odehráli už na vlastním stadionu a soupeřem bylo nově utvořené béčko našeho brněnského rivala ze Zbrojovky. V naší sestavě se objevil i Tomáš Okleštěk! V pátek 26.7. hrajeme od 16:00 generálku proti Sigmě Olomouc B!

přípr. MS Znojmo vHP, úterý 23.7.2019
1.SC Znojmo FK - FC Zbrojovka Brno B  3:0  (2:0)
Branky: 6.Garčic, 15.Švarc, 64.Okleštěk
ŽK: jedna pro hosty
1.SC Znojmo FK: Jícha - Garčic, Malár, Pacula, Artur - Švarc, Moravec, Okleštěk, Nino - Kvych, Doublette
Koukal, Hlůže, Martínek, Krula, Kolařík
FC Zbrojovka Brno B: Trbušek (46.Marek) - Chyla (46.Blažík), Gerneš, Černín, Papež - Dobrovodský, Holman, Jurásek, Kroutil - Slunský, Matula.
Počet diváků: 250

Hned na začátku 5.minuty po jejich větší aktivitě trefili břevno, ale pak v 6.minutě se po Oklešťkově rohu prosadil po nacvičené akci zády a trknutím hlavičkou Michal Garčic a v zápase jsme vedli 1:0. Za dalších devět minut už to bylo 2:0, když se po rychlém protiútoku a několika přihrávkách zleva doprava Doublette - Okleštěk dostal k zakončení Vojtěch Švarc. Po celý první poločas bylo naše mužstvo aktivnější i nebezpečnější - a po Kvych i Doublette mohli rovněž skórovat.

Do druhého poločasu došlo u obou celků k několika střídáním, ale už ne tolika jako v začátku přípravy. Mladí svěřenci hostujícího trenéra Dostálka byli ve druhé půlce aktivnější a naši hráči si více vyzkoušeli i obrannou fázi. Obstáli v ní skvěle. Ovšem ani my jsme nezaháleli! Milan Moravec v 50.minutě nastřelil spojnici břevna a tyče! V 59.minutě se mohl do listiny střelců zapsat i Kenny Doublette, ale míč těsně minul tyč. Svou zkušenost pak ukázal v 64.minutě Tomáš Okleštěk. V době, kdy jsme byli v obranném valu a hostující gólman byl zhruba na hranici svého pokutového území se náš staronový hráč nerozpakoval a hned z první ještě snad z naší poloviny napálil míč takovým neskutečným lobem, který skončil až v síti soupeře. Branka by klidně mohla vyhrát libovolnou anketu o gól roku! V 78.minutě hosté nastřelili ještě tyč z přímého kopu, ale dnes se do naší branky zkrátka gólově neprosadili. Předminulý týden FC Zbrojovka Brno B porazila MSK Břeclav 12:0, minulý pak FC Fastav Zlín B 4:0, ale ze Znojma odjela s porážkou 0:3.