Výhra rozdílem třídy nad béčkem Zbrojovky Brno i za přispění Tomáše Oklešťka

Výhra rozdílem třídy nad béčkem Zbrojovky Brno i za přispění Tomáše Oklešťka Předposlední přípravný zápas jsme odehráli už na vlastním stadionu a soupeřem bylo nově utvořené béčko našeho brněnského rivala ze Zbrojovky. V naší sestavě se objevil i Tomáš Okleštěk! V pátek 26.7. hrajeme od 16:00 generálku proti Sigmě Olomouc B!

přípr. MS Znojmo vHP, úterý 23.7.2019
1.SC Znojmo FK - FC Zbrojovka Brno B  3:0  (2:0)
Branky: 6.Garčic, 15.Švarc, 64.Okleštěk
ŽK: jedna pro hosty
1.SC Znojmo FK: Jícha - Garčic, Malár, Pacula, Artur - Švarc, Moravec, Okleštěk, Nino - Kvych, Doublette
Koukal, Hlůže, Martínek, Krula, Kolařík
FC Zbrojovka Brno B: Trbušek (46.Marek) - Chyla (46.Blažík), Gerneš, Černín, Papež - Dobrovodský, Holman, Jurásek, Kroutil - Slunský, Matula.
Počet diváků: 250

Hned na začátku 5.minuty po jejich větší aktivitě trefili břevno, ale pak v 6.minutě se po Oklešťkově rohu prosadil po nacvičené akci zády a trknutím hlavičkou Michal Garčic a v zápase jsme vedli 1:0. Za dalších devět minut už to bylo 2:0, když se po rychlém protiútoku a několika přihrávkách zleva doprava Doublette - Okleštěk dostal k zakončení Vojtěch Švarc. Po celý první poločas bylo naše mužstvo aktivnější i nebezpečnější - a po Kvych i Doublette mohli rovněž skórovat.

Do druhého poločasu došlo u obou celků k několika střídáním, ale už ne tolika jako v začátku přípravy. Mladí svěřenci hostujícího trenéra Dostálka byli ve druhé půlce aktivnější a naši hráči si více vyzkoušeli i obrannou fázi. Obstáli v ní skvěle. Ovšem ani my jsme nezaháleli! Milan Moravec v 50.minutě nastřelil spojnici břevna a tyče! V 59.minutě se mohl do listiny střelců zapsat i Kenny Doublette, ale míč těsně minul tyč. Svou zkušenost pak ukázal v 64.minutě Tomáš Okleštěk. V době, kdy jsme byli v obranném valu a hostující gólman byl zhruba na hranici svého pokutového území se náš staronový hráč nerozpakoval a hned z první ještě snad z naší poloviny napálil míč takovým neskutečným lobem, který skončil až v síti soupeře. Branka by klidně mohla vyhrát libovolnou anketu o gól roku! V 78.minutě hosté nastřelili ještě tyč z přímého kopu, ale dnes se do naší branky zkrátka gólově neprosadili. Předminulý týden FC Zbrojovka Brno B porazila MSK Břeclav 12:0, minulý pak FC Fastav Zlín B 4:0, ale ze Znojma odjela s porážkou 0:3.