FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)

Vše směřovalo k jasné výhře, nakonec ale prohra

Vše směřovalo k jasné výhře, nakonec ale prohra Vedete 3:1, další dvě tutovky neproměníte, pak zbytečně neuznaný gól, změna po přestávce, pak individuální chyby a nakonec z toho byla těsná prohra dva dny po předchozím vyhraném zápase - takto by se dal stručně popsat náš dnešní zápas ve Žďáru nad Sázavou.

přípr., pátek 25.6.2021
FC Žďas Žďár nad Sázavou - 1.SC Znojmo FK  4:3  (1:3)
Branky: 10.Penáz, 47.Růžička, 82.Henzl, 84.Severa - 3.Okleštěk, 12.Fládr, 26.Kirschner
ŽK: 58.? - 49.Krakovčík

Už ve 3.minutě jsme se po dorážce Tomáše Oklešťka ujali vedení. Domácím se podařilo vyrovnat v 10.minutě, kdy se prosadili po rohovém kopu. Ale hned o dvě minuty později jsme opět vedli. Z přímého kopu Zdeněk Fládr otřel míč o zeď a ten skončil v síti - 1:2. Když nastala 26.min. dorazil Petr Kirschner akci Tomáše Oklešťka - 1:3. Na 4:1 a následně 5:1 mohl zvýšit Joao Silva a po rohu i Milan Moravec, ale stav se nezměnil. A to ani ve 38.minutě, když už jasně směřoval po střele Tomáše Oklešťka do sítě, ale těsně před čarou se ho už zbytečně dotkl Joao Silva a místo stavu 4:1 pro naše barvy, se pískal ofsajd.

Stav po 1.poločase se brzy po přestávce změnil. Míč náš zkušený gólman žel jen vyrazil a domácí nadvakrát dorazili a snížili na 2:3. Naši hráči začali hrát jinak než v prvním poločase, domácí se i ve druhém poločase více bránili, ale snížením získali více energie na vyrážení do naší obrany. Ještě v 1.min. domácí gólman se štěstím vyrážel hlavičku Petra Kirschnera a mohlo to být 4:2 pro nás. Jenže o minutu později domácí vyrovnali střelou z dálky a za další tři minutky k bližší tyči zaskočili našeho brankáře a po jeho další chybě zápas výsledkově otočili na konečných 4:3.

Další zápas sehrajeme příští středu na Slovensku na půdě druholigovího celku ze Šamorína.