FC Fastav Zlín BFK BlanskoSK UničovFC Velké MeziříčíSK Hanácká Slavia KroměřížFK Frýdek-MístekSK Sigma Olomouc BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Hlučín1. FC Slovácko BFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFK mládeže Vysočina JihlavaFC VratimovSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)
 

Účastník Evropské ligy Botev Plovdiv na 1.SC Znojmo nevyzrál

Účastník Evropské ligy Botev Plovdiv na 1.SC Znojmo nevyzrál V ö s e n d o r f - Nejtěžší kalibr stál zatím doposud v přípravě proti Znojmu. Jihomoravané nastoupili v rakouském Vösendorfu proti účastníkovi příštího ročníku Evropské ligy Botevu Plovdiv a nakonec dokázali vybojovat velmi cennou remízu. O to cennější pak bylo to, že svěřence trenéra Kalvody nedokázal zlomit ani nepříznivý průběh utkání. Znojmo totiž muselo dotahovat vedení soupeře.

 
 
přípr. Vösendorf, čtvrtek 27.6.2013
Botev Plovdiv - 1.SC Znojmo FK  1:1  (1:0)
Branky: 36. Jirsák - 85. Lacko
Botev Plovdiv: Strachowiak - Hristov, Sprockel, Grnčarov, Minev, Jirsák, Galčev, Ognyjanov, Kortzork, Vieira, Kostov. Lavička: Andonov, Dimitrov, Henrique, Džinić, Terzijev, Dyjakov, Pavlov, Jusein, Nedělev, Pedro, Adrianantenaina, Vasev, Kazakov.
1.SC Znojmo FK: 1. poločas: Drobisz – Hnaníček, Comor, Perković, Zeba, Cihlář, Buchta, Reljić, Okleštěk (29.Tomeček), Helísek, Vašíček
2. poločas: Drobisz – Mudra, Hnaníček, Simerský, Hříbek, Helísek, Mička, Buchta, Lacko, Okleštěk, Zeba, Vašíček.
Zobrazit online přenos

Komentář k zápasu

Znojmo nastoupilo ke svému třetími přípravnému zápasu s pár novými tvářemi. Jednalo se o několik zahraničních hráčů pocházejících z Balkánu. Botev byl od úvodu utkání daleko živější, a tak nebylo divu, že se dostal i do první velké možnosti. Po chybné znojemské rozehrávce se k míči dostal Kostov, ale proti vyběhnuvšímu Drobiszovi si netroufl na střelu a místo toho ještě míč posunul na pravou stranu Vieirovi. Ten však mířil pouze vedle tyče. O necelých deset minut později to opět před brankou Znojma vřelo. Pěkným lobem byl na levé straně uvolněn Ognyjanov a dokázal si poradit i s Drobiszem. Jako záchrance a hrdina okamžiku se ovšem ukázal Hnaníček, který vykopl míč z brankové čáry.

Jihomoravané měli velký problém zachytávat odražené míče a poměrně je trápila rozehrávka. Plovdiv tak měl míč dlouhou dobu na svých kopačkách a trávil hodně času na polovině Znojma. Nicméně k nějakým dalším tutovkám už to nevedlo, ve 24. minutě pálil Hristov hodně nepřesně, když mu míč sjel z nohy a chytil opačnou faleš. Bulhaři ale přece jen udeřili a mohla zato česká stopa. Plovdiv se chystal zahrávat přímý kop, který nakonec neskončil přímou střelou, nýbrž signálem. Míč byl rozehraný na prostředek hřiště a zpoza vápna se pak přesně k tyči trefil český záložník ve službách Botevu Tomáš Jirsák. Při této situaci Znojmo hodně zaspalo a s tímto signálem vůbec nepočítalo. Jirsák měl dostatek času si míč zpracovat a přesně vypálit. Svěřenci trenéra Kalvody se do útoku dostávali sporadicky a jedinou střelu na bránu vyslal ze standardní situace Hnaníček.

Pokud první poločas nebyl ze strany Znojma příliš vydařený, druhé dějství bylo o mnoho lepší. Sestava se prostřídala a Jihomoravané začali myslet na vyrovnání. V 53. minutě podnikli rychlý protiútok a na pravém křídle se dostal k balónu Okleštěk, který se nerozpakoval a vypálil. Jeho pokus byl ještě tečovaný a nakonec skončil na bližší tyči. Botev však rozhodně nechtěl bránit hubený výsledek. V 59. minutě se zaskvěl Petr Drobisz, který poprvé nastoupil za Znojmo mezi třemi tyčemi. Ognyjanov šel na zkušeného gólmana z levé strany, ale Drobisz jeho střelu vykopl nohou do bezpečí.

Postupem času začala aktivita Znojma narůstat a Botev se mohl začít bát o výsledek. Přesto Jihomoravané občas nepřesnými přihrávkami dávali možnost soupeři k rychlým protiútokům. Žádný z nich však Bulhaři nedokázali využít. Znojemští se nakonec zaslouženého vyrovnání dočkali v 85. minutě, kdy se sám proti brankáři objevil Matúš Lacko a celou situaci vyřešil mazácky. I třetí přípravné utkání tak skončilo remízově. Tentokrát však rozhodně nebylo Znojmo favoritem, právě naopak.

 
Zápasový servis
Zápasová fotogalerie
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2021 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin