Trápení stvrzeno vysokou prohrou. V Chrudimi nestačilo ani brzké vedení

Trápení stvrzeno vysokou prohrou. V Chrudimi nestačilo ani brzké vedení CH R U D I M - Ani na čtvrtý pokus se nedosáhlo na výhru. Ba co více, na hřišti Chrudimi se dostavila třetí porážka za sebou. Znojemští fotbalisté sice hned v sedmé minutě otevřeli skóre zápasu, do desíti minut ovšem přišlo vyrovnání, po kterém domácí převzali otěže zápasu do svých rukou a ve druhém poločase otočili průběh duelu ve svůj prospěch.

4.kolo F:NL, sobota 11.8.2018
MFK Chrudim - 1.SC Znojmo FK  4:1  (1:1)
Branky: 14. a 56.Froněk, 67.Sulík, 80.Sixta – 7.Teplý
ŽK: 15.Řezníček – 29.Lacko, 60.Dramé, 68.Buček, 86.Beganović
Rozhodčí: Cieslar Ondřej - Dresler Radim, Pfeifer Michal
Delegáti: Ulrich, Mgr. Jiří, Trčka Jiří
MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček (47.Hlavsa), Drahoš, Krčál, Mastík – Langr – Kesner, Sixta (83.Kopecký), Froněk – Rybička (65.Sulík), Šípek
1.SC Znojmo FK: Buček – Mudra, Dramé, Malár, Helísek (C) – Lacko, Kučera (65.Cheredea) – Štrombach (80.Krčík), Beganović, St.Hillaire (65.Šulc) – Teplý
Počet diváků: 1410

Trenér Leoš Kalvoda oproti poslednímu zápasu s Jihlavou udělal tři změny. Do zápasu nezasáhl vykartovaný Jan Ambrozek, poprvé do základní sestavy nenakoukl Jan Šulc a také kapitán týmu Tomáš Cihlář. Od první minuty naopak hrál uzdravený Matúš Lacko, Kathon St.Hillaire a navrátilec Jan Mudra.

Vstup do dopoledního klání nám vyšel na jedničku. Již po sedmi minutách jsme se zásluhou Kuby Teplého dostali do vedení, když po špatné rozehrávce domácího Vojtěcha Řezníčka vystihl úmysl St. Hillaire, který Teplému nahrál před odkrytou bránu - 0:1. Vedení však netrvalo příliš dlouho, za dalších sedm minut vyrovnal Tomáš Froněk, ten nadvakrát propálil Antonína Bučka - 1:1. Polovina prvního poločasu mohla Chrudimi nabídnout vedení, bývalý znojemský hráč Petr Rybička ale z malého vápna přestřelil branku. O chvíli později si nováček vypracoval další dvě příležitosti. V té první se nejprve radoval z gólu, ten ale nebyl pro útočný faul uznaný. Za pár desítek vteřin Ondřej Kesner hlavičkoval těsně vedle Bučkovy brány. Přesně po půl hodině hry se ozval také náš tým, znojemský kapitán David Helísek z pravé strany nastřelil tyč! Aktivní Chrudim do konce první půle více držela míč na svých kopačkách. Do velké příležitosti se ale dostala až ve čtyřicáté minutě, když Jakub Šípek kopal pokutový kop, který byl nařízený po faulu Dramého na Rybičku. Šípek však při zahrávání penalty trefil tyčku a do kabin se tak šlo za nerozhodného stavu.

Ihned zkraje druhé půle se podruhé v zápase mohl prosadit Froněk, jeho střela po zemi byla tečována a Buček měl velkou práci, aby míč vyrazil před sebe. O osm minut později se ale domácí hrdina sobotního dne branky již dočkal, po autovém vhazování Rybičky a přesné asistenci Lukáše Mastíka zaúřadoval ze středu vápna - 2:1. Po hodině hry to mohlo být díky Froňkovi již 3:1, z ideální pozice ale našel jenom připraveného Bučka. Znojemští se pokoušeli změnit tempo hry a na hřiště tak Leoš Kalvoda poslal dvojici Šulc, Cheredea, dolů šli St.Hillaire a Kučera. Platné to ale nebylo, dvě minuty po střídání se Froněk proměnil v mistra nahrávky, když křižným pasem našel Martina Sulíka - 3:1. Jednadvacetiletý fotbalista byl přitom na hřišti jenom krátce. Následně Znojmo přežilo těžké tři minuty, ve kterých právě Sulík dvakrát ztroskotal na Bučkovi a jednou špatně seřídil mířidla. Deset minut před koncem přesto Chrudim zvýšila na 4:1, Dramé si nepohlídal Hlavsu a David Sixta ideálně zakončil. V závěru mohl skóre korigovat Teplý, v tutové šanci ale nesnížil. Naši hráči tak prohráli potřetí v řadě, s jediným bodem a skóre 3:10 se krčí v závěru druholigové tabulky.

Trenér Pavel Jirousek, Městský FK Chrudim: "Po nešťastném domácím utkání s Ústím a prohře v Brně jsme měli touhu uspět a udělat body. Úvod tomu nenasvědčoval, kdy jsme prohrávali 1:0 a nacházeli se v poměrně těžké situaci. Vyrovnali jsme na 1:1 a neproměnili penaltu. O přestávce bylo v kabině napůl odhodlání, napůl frustrace, že jde vše proti nám. Ve druhém poločase jsme se dostali do vedení, soupeř pak šel víc na riziko, my ještě prostřídali a střídající hráč dal gól. Víceméně to pak už bylo o tom, zda přidáme ještě nějaké góly. Jsme rádi za vítězství 4:1 a pro nás jsou důležité tři body. A doufám, že se tým uklidní, protože je tam spousta špatných věcí díky nervozitě. "

Trenér Leoš Kalvoda, 1.SC Znojmo FK: "Utkání se mi hodnotí těžko - vlastně lehko - tolik chyb, co jsme dnes udělali v defenzivě jsme snad neudělali v celé přípravě, kdy jsme odehráli asi 10 utkání. Tolik branek jsme ještě nedostali. Je mi záhadou, co někteří hráči dělali ve volném čase, když se takto připravili. Je to na zamyšlení. Michal Ordoš nám velice chybí. I v přípravě a prvním zápase ukázal, že dokáže do hry dát klid."

• Sestřih 4.k.F:NL Chrudim - 1.SC Znojmo FK 4:1 | přehrát