Těsná prohra 1:2 na severu Čech

Těsná prohra 1:2 na severu Čech Diváci zápasu v Ústí nad Labem viděli tři branky až v samém závěru. Žel dvě z nich do naší branky a jelikož snížení přišlo až v nastavení, nezbylo už na vyrovnání čas a tři body zůstaly v krajském městě ba severu Čech.

23.kolo F:NL, středa 17.4.2019
FK Ústí nad Labem - 1.SC Znojmo FK  2:1  (0:0)
Branky: 76.M.Bílek, 85.Matějka – 90+1.Harmon
ŽK: 35.D.Richter, 90.Šimeček – 37.Šmehyl, 48.Avdić, 60.Kunca, 83.Cuković
Rozhodčí: Berka Ondřej - Mokrusch Tomáš, Koval Zdeněk
Delegáti: Melichar Jaroslav, Kolbaba Petr
FK Ústí nad Labem: Lindr – Strada, Brak, Pimpara, Šimeček – D.Richter (62.M.Bílek), J.Peterka (C), Miskovič – Krátký (74.Šup), Matějka, D.Procházka (62.Prošek)
1.SC Znojmo FK: Buček (C) – Maksić, Avdić, Cuković, Cihlář – Dramé, Machalík, Kunca (82.Kuffour), Mudra – Beganović (78.Harmon) – Šmehyl (72.Teplý)
Počet diváků: 766

Oproti domácímu zápasu s Vlašimí udělal trenér František Šturma jen jednu změnu - Šimon Šmehyl se objevil v základní jedenáctce místo Derricka Ediyaa Mensaha, který nebyl ani na lavičce.

První poločas byl opatrný a vyrovnaný. První vzruch a to hned na obou stranách přinesla 15.minuta. Nejprve domácí D.Richter naštěstí jen nastřelil našeho kapitána a brankáře v jedné osobě Antonína Bučka. Hned poté na druhé straně po přihrávce Šimona Šmehyla trestuhodně přestřelil Dźenis Beganović! Ve 26.minutě pak domácí D.Procházka a Miskovič vyměnili balon v šestnáctce a druhý jmenovaný naštěstí mířil nad. Ve 40.minutě vysunul D.Richter D.Procházku, ale ten si gólově neporadil.

Ve druhé půli se ve větší šanci jako první objevili naši hráči v černých dresech. Dominik Kunca v 57.minutě vybídl Davida Machalíka a ten přízemní střelou prověřil domácího brankáře. Všechny góly zápasu pak padly v poslední čtvrthodině zápasu. Skóre otevřeli v 76.minutě domácí a to konkrétně dva střídající hráči. Křížná přihrávka Proška našla M.Bílka a ten umístil míč k pravé tyči - 1:0. Po obdrženém gólu se na hřišti kromě Jakuba Teplého objevil i Van-Dave Gbowea Harmon a v 82.minutě pak i Alex Kuffour. Jenže domácí udeřili podruhé. V 85.minutě přihrál Šup zleva Matějkovi a ten nekompromisně vše prostřelil - 2:0. Naši hráči se ani za tohoto stavu a času nevzdávali a nakonec se i oni dočkali branky: K dorážce se dostal právě střídající Van-Dave Gbowea Harmon a snížil na 1:2 z našeho pohledu. Žel už to bylo v čase 90.+1. a jelikož rozhodčí nastavoval jen 3 minuty, na srovnání už nezbyl čas.

Na podzim jsme soupeře porazili jasně 3:0, tentokrát přišla těsná prohra 1:2, která i ve světle dalších výsledků 23.kola znamená pokles na 12.pozici. Stále máme ale na první sestupovou pozici 15.Táborska náskok šesti bodů. Nyní ale budeme pokračovat v sérii zápasů se soupeři, kteří bojují o přední místa. Úplně z jasné první pozice přijede v neděli do Znojma SK Dynamo České Budějovice, další neděli jedeme do Brna na Zbrojovku a první květnovou sobotu na FK Pardubice. No a pak na Den vítězství ve středu 8.5. asi klíčový duel doma proti Táborsku.

• Sestřih 23.kola F:NL - FK Ústí n - 1. SC Znojmo FK | přehrát