FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Půltucet branek se čtyřmi góly Teplého do sítě borců z Karibiku

Půltucet branek se čtyřmi góly Teplého do sítě borců z Karibiku Z N O J M O - Na dovolené v Karibiku na pláži, jak ukazuje ilustrační fotografie u článku, sice naši borci nebyli, ale hráči z této části světa přijeli za nimi. Na Znojmo ale moc rádi vzpomínat nebudou - odvezli si hned šest branek a zvláště autor čtyř z nich Kuba Teplý se jim bude v noci asi dlouho zdát.

příprava (ZNOJMO), středa 27.6.2018
1.SC Znojmo FK - Caribbean all stars (TrinidadTobago,Haiti,Jamajka)  6:0  (1:0)
Branky: 22.Kučera, 58. (pen.), 61., 71. a 79.Teplý, 80.Šulc
ŽK: 69.Lansiakot
1.SC Znojmo FK: uček (46. Sušac) – Krčík, Malár, Cheredea, Cihlář, Ambrozek, Kučera, St. Hillaire, Ordoš, Šulc, Plichta (do druhého poločasu pak nastoupili Kozák, Avdić, Malinić, Hluža, Štrombach, Teplý)
Caribbean all stars (TrinidadTobago,Haiti,Jamajka): Brice – Koroma, San Piere, Sandy, Hučinson, Navaro, Poarch Ch., Poarch J., Kerr, Lansiakot, Sawyer (Calev)

Exotičtí hosté se na našem stadionu představili v našich dresech. Ani ne proto, že by je trenér Leoš Kalvoda chtěl zkoušet, ale z prozaického důvodu opoždění kufrů hráčů výběru Karibiku na letišti v Londýně.

Zápas začal a téměř celý první poločas probíhal z prudkého lijáku, ve kterém si možná hosté připadali více jako doma než naši hráči. Leč ti byli hned od začátku a vlastně po celý zápas jasně aktivnější. Hned v 5.minutě se náš uzdravený kapitán Tomáš Cihlář dostal zblízka k hlavičce, ale míč jen rozezvonil tyč. Ve 22.minutě jsme již ale vedli. Po rohu se dostal k míči Jakub Kučera a míč i díky kluzkému povrchu skončil přes rukavice gólmana hostí těsně za brankovou čarou - 1:0. A hned ve 26.minutě se díky Plichtovi rozvlnila síť, ale jen ta boční. Do poločasu už další branka nepadla, snad i vinou prudkého deště, ve kterém se hůře kombinovalo.

Do druhé půle náš kouč výrazně prostřídal. Hned v 52.minutě David Štrombach z bezprostřední blízkosti ještě přestřelil branku hostí a v 55.minutě ještě přihrávku Šilc Teplý mezi tři tyče neposlal. Za další dvě minuty se neproměnila nejdřív další naše velká šance a vzápětí zazvonila znovu tyč! Hned nato hosté ve vápně jasně faulovali. K míči se postavil tradiční střelec našich penalt a zvýšil na 2:0. Hned o tři minuty později se zapsal do listiny střelců znovu Kuba Teplý a jasně proměnil. V 67.minutě útočil Teplý na hattrick, ale klička gólmanovi ještě nevyšla. Hattrick se ale zrodil v 71.minutě a Teplý překvapil brankáře hostů. A to od něj nebylo vše - již na 5:0 zvyšoval stále stejný hráč - Teplý v 79.minutě. Ještě předtím se i Avdić mohl zapsat mezi autory branek, ale na gólmana z Karibiku nevyzrál. To se povedl minutu po 5.brance Honzovi Šulcovi, který nakonec završil gólostroj na rovný půltucet.