První domácí výhra: stejné vítězství nad Otrokovicemi jako před rokem

První domácí výhra: stejné vítězství nad Otrokovicemi jako před rokem Z N O J M O - Stejně jako před týdnem s Frýdkem-Místkem byli naši hráči produktivní - dali tři branky a jelikož na rozdíl od předchozího duelu obdrželi jen jednu branku mohli se radovat z prvního domácího vítězství, druhého celkem za dosavadních 6 zápasů a aktuálně celkových 7 bodů, které je dostali na 12.místo. Další duel hrajeme opět doma již tuto sobotu od 19:00 proti uherskohradišťskému týmu 1.FC Slovácko B.

16.k. Fortuna MSFL, středa 9.9.2020
1.SC Znojmo FK - FC Zlínsko, spolek  3:1  (2:0)
Branky: 24.Okleštěk, 29.Moravec, 79.Řehola - 82.Kiška
ŽK: 89.Blažík - 23.Koňařík, 86.Vašulka, 89.Kiška
Rozhodčí: Kulička Radek - Páral Roman, Řezníček Tomáš
Delegát: Rabušic Radek
1.SC Znojmo FK: Záleský – Zedníček, Krakovčík, Blažík, Malár, Stefano, Longo (87.Bašič), Štrombach (84.Garčic), Moravec (C), Okleštěk (80.Pacula), Pohanka (74.Řehola)
FC Zlínsko, spolek: Semanko (C) – Malý, Markovič, Koňařík (56.Mlýnek), Vychodil (74.Vašulka), Minář (84.Červenka), Schlehr, Bahounek (65.Jasenský), Kiška (89.Fiala), Dekleva, Přikryl
Počet diváků: 310

Přestože se naši hráči "zakousli" do soupeře hned od začátku, tak se do první velké šance dostal soupeř, který se v 5.minutě poprvé dostal k naší brance a Minář z otočky trefil tyčku! Hned vzápětí se na druhé straně objevil Radim Pohanka a jeho střelu musel hostující gólman Semanko vytáhnout! Do vedení náš tým dostal nejlepší střelec týmu Tomáš Okleštěk, který byl nalezen krásnou přihrávkou z naší obrany za obranou soupeře a nedal hostujícímu brankáři šanci - 1:0! Hned pět minut na to jsme už vedli o dvě branky! Nejprve si míč na střlu navedl přes obránce David Štrombach, gólman míč vyrazil vedle branky, kde se objevil všudybyl Tomáš Okleštěk, zpětně přihrál na Milana Moravce a bylo 2:0!

Do druhé půle nastoupili s vervou hosté a snažili se alespoň snížit. Dokázali vyvinout i tlak na naše mužstvo. Leč nevyplynulo z toho nic, co by znamenalo změnu skóre. To se změnilo až v 79.minutě, ale opět ve prospěch našich barev. Martin Krakovčík našel na levé straně Davida Štrombacha, který šel sám až k vápnu, tam našel přihrávkou Martina Řeholu a ten se nemýlil - 3:0! Vypadalo, že je zápas rozhodnut, ale hosté nesložili zbraně a podařilo se jim osm minut před koncem snížit jak se později ukázalo na konečných 3:1, tedy úplně přsný výsledek s podobným průběhem jako cca před rokem.

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Už jsme výhru potřebovali. S Frýdkem jsme hráli dobře, ale body jsme nezískali. Doma jsme remízovali s D.Benešovem, takže teď už to bylo o bytí a nebytí. Celý týden jsme to směřovali k tomu dnešnímu utkání, že jej musíme vyhrát. Kluci si to uvědomovali, že to bylo pro nás důležité utkání. Přistoupili k tomu dobře."