FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

První domácí výhra: stejné vítězství nad Otrokovicemi jako před rokem

První domácí výhra: stejné vítězství nad Otrokovicemi jako před rokem Z N O J M O - Stejně jako před týdnem s Frýdkem-Místkem byli naši hráči produktivní - dali tři branky a jelikož na rozdíl od předchozího duelu obdrželi jen jednu branku mohli se radovat z prvního domácího vítězství, druhého celkem za dosavadních 6 zápasů a aktuálně celkových 7 bodů, které je dostali na 12.místo. Další duel hrajeme opět doma již tuto sobotu od 19:00 proti uherskohradišťskému týmu 1.FC Slovácko B.

16.k. Fortuna MSFL, středa 9.9.2020
1.SC Znojmo FK - FC Viktoria Otrokovice, spolek  3:1  (2:0)
Branky: 24.Okleštěk, 29.Moravec, 79.Řehola - 82.Kiška
ŽK: 89.Blažík - 23.Koňařík, 86.Vašulka, 89.Kiška
Rozhodčí: Kulička Radek - Páral Roman, Řezníček Tomáš
Delegát: Rabušic Radek
1.SC Znojmo FK: Záleský – Zedníček, Krakovčík, Blažík, Malár, Stefano, Longo (87.Bašič), Štrombach (84.Garčic), Moravec (C), Okleštěk (80.Pacula), Pohanka (74.Řehola)
FC Viktoria Otrokovice, spolek: Semanko (C) – Malý, Markovič, Koňařík (56.Mlýnek), Vychodil (74.Vašulka), Minář (84.Červenka), Schlehr, Bahounek (65.Jasenský), Kiška (89.Fiala), Dekleva, Přikryl
Počet diváků: 310

Přestože se naši hráči "zakousli" do soupeře hned od začátku, tak se do první velké šance dostal soupeř, který se v 5.minutě poprvé dostal k naší brance a Minář z otočky trefil tyčku! Hned vzápětí se na druhé straně objevil Radim Pohanka a jeho střelu musel hostující gólman Semanko vytáhnout! Do vedení náš tým dostal nejlepší střelec týmu Tomáš Okleštěk, který byl nalezen krásnou přihrávkou z naší obrany za obranou soupeře a nedal hostujícímu brankáři šanci - 1:0! Hned pět minut na to jsme už vedli o dvě branky! Nejprve si míč na střlu navedl přes obránce David Štrombach, gólman míč vyrazil vedle branky, kde se objevil všudybyl Tomáš Okleštěk, zpětně přihrál na Milana Moravce a bylo 2:0!

Do druhé půle nastoupili s vervou hosté a snažili se alespoň snížit. Dokázali vyvinout i tlak na naše mužstvo. Leč nevyplynulo z toho nic, co by znamenalo změnu skóre. To se změnilo až v 79.minutě, ale opět ve prospěch našich barev. Martin Krakovčík našel na levé straně Davida Štrombacha, který šel sám až k vápnu, tam našel přihrávkou Martina Řeholu a ten se nemýlil - 3:0! Vypadalo, že je zápas rozhodnut, ale hosté nesložili zbraně a podařilo se jim osm minut před koncem snížit jak se později ukázalo na konečných 3:1, tedy úplně přsný výsledek s podobným průběhem jako cca před rokem.

Ohlasy trenérů

Milan Volf, trenér 1.SC Znojmo FK: "Už jsme výhru potřebovali. S Frýdkem jsme hráli dobře, ale body jsme nezískali. Doma jsme remízovali s D.Benešovem, takže teď už to bylo o bytí a nebytí. Celý týden jsme to směřovali k tomu dnešnímu utkání, že jej musíme vyhrát. Kluci si to uvědomovali, že to bylo pro nás důležité utkání. Přistoupili k tomu dobře."