Penalta proti FAC Wien rozhodla o naší výhře 1:0

Penalta proti FAC Wien rozhodla o naší výhře 1:0 Souboj dvou druholigových týmů svých zemí dopadl lépe pro náš tým, byť na šance bychom zcela jistě vyhráli výraznějším rozdílem.

příprava (ZNOJMO), sobota 30.6.2018
1.SC Znojmo FK - Floridsdorfer Athletiksport-Club Team für Wien  1:0  (0:0)
Branky: 76. Ambrozek z penalty
ČK: 70.min jeden z hostů
Rozhodčí: Adámková
1.SC Znojmo FK: Veselý (46.Sušac) – Avdič, Cihlář, Helísek, Lacko, Kozák, Štrombach, Kučera, Malár, Ordoš, Teplý
Náhradníci (zasáhli do 2.poločasu): Cheredea, Šulc, Martínek, St.Hillaire, Moravec

Zápas se odehrál za mírné převahy našeho celku. Hostům č´šance kazil především gólman Veselý v 1.poločase, naši borci naopak měli nepřesnou mušku v mnoha šancích, které se vypracovali - např. Štrombach či Ordoš. V 70.minutě byl vyloučen jeden z hostů za faul na unikajícího St.Hillaireho a o pár minut později byl pak nařízen pokutový kop za faul na Šulce. Přestože hostující gólman šel na správnou stranu, na střelu Honzy Ambrozka nedosáhl. Do konce zápasu pak už další branka nepadla a náš celek tak zůstává v přípravě stále neporažen (4 výhry a 2 remízy).

Trenér Leoš Kalvoda: "Zápas splnil svůj účel. Soupeř byl z druhé rakouské ligy, tedy na stejné úrovni jako jsme my. Hráči odvedli poctivé výkony, i když tam byly chyby. Zatím pokračujeme ve vítězném a remízovém trendu, což je pro mančaft po tom špatném jaru důležité. Podařilo se nám nastolit úspěšnou tendenci a chtělo by v tom pokračovat v mistrovských utkáních."