SK Hanácká Slavia KroměřížFC HlučínFC Baník Ostrava BFC Slovan Rosice1.FC Slovácko B (Uherské Hradiště)SK UničovFK Frýdek-MístekFC Velké Meziříčí1.SC Znojmo FKFK BlanskoČeský SK Uherský Brod, spolekMFK VítkoviceSK Kvítkovice, spolekFC Trinity Zlín BSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)FK HodonínSK Hranice1.BFK Frýdlant n. O.
 

Podařilo se nám nastolit úspěšnou tendenci, těší Kalvodu po sérii zápasů bez prohry

Podařilo se nám nastolit úspěšnou tendenci, těší Kalvodu po sérii zápasů bez prohry Šestý přípravný zápas, šesté utkání bez prohry. Po třech vítězných zápasech a dvou remízách jsme i díky proměněné penaltě Jana Ambrozka porazili tým FAC Wien 1:0 a protáhli jsme tak šňůru vítězných zápasů. Hlavní trenér Leoš Kalvoda byl po utkání víceméně spokojený.

 
 
 

Jak byste zhodnotil vítězný zápas proti rakouskému soupeři?

Jednalo se o jiný druh soupeře, než kterým byl výběr Karibiku. Duel splnil svůj účel. Soupeř byl z druhé rakouské ligy, tedy na stejné úrovni jako jsme my. Hráči odvedli poctivé výkony, i když tam byly chyby. Zatím pokračujeme ve vítězném a remízovém trendu, což je pro mančaft po tom špatném jaru důležité. Podařilo se nám nastolit úspěšnou tendenci a chtělo by v tom pokračovat v mistrovských utkáních. Předešlé utkání ovšem vůbec nepřeceňuji, mistráky totiž bývají o něčem jiném. A ty ukážou, jak na tom skutečně jsme.

Navázal bych na vás vzhledem k uplynulé přípravě, ve které jsme měli výbornou bilanci, ale mistrovské zápasy se bohužel nevydařily. I kvůli tomu se radši držíte při zemi…

Samozřejmě ano. Pokora musí být a hráče na to upozorňuji. Ve chvíli, kdy jsem na jaře do Znojma nastoupil, tak jsme téměř hráli proti týmům z MSFL a možná také z divize. Tyhle celky se nám dařilo porážet. Nyní jsme vyhrávali nad prvoligovými týmy, ať už se jedná o Zlaté Moravce, Dunajskou Stredu. Rovněž jsme remízovali proti Zlínu. Momentálně jsme udolali druholigový tým z Rakouska. Aktuálně hrajeme proti mnohem náročnějším soupeřům. Na soustředění nás navíc prověří i hráči prvoligových rakouských klubů SKN St.Pölten a SV Mattersburg.

Kterého výsledku v přípravném období si nejvíce vážíte?

Všech výsledků. Každý výsledek, který skončí vítězstvím, tak toho si vážím.

V přípravě začal branky střílet Kuba Teplý, ten během šesti utkání vstřelil šest branek a proti Vídni neměl daleko k dalšímu gólu…

Také předtím se mu dařilo prosazovat v přípravě. Vím, že je to střelec, musí to však přenést do mistrovských utkáních. Právě v nich je to důležité. Pokud jich dá deset tady, tak je mi to celkem jedno (s úsměvem).

Od sezóny 2015/2016 v klubu bez půlročního působení v Jihlavě působil Rosťa Šamánek, který se v osmadvaceti letech rozhodl ukončit profesionální kariéru. V čem ho budeme nejvíce postrádat?

Jedná se o výborného fotbalistu a je velká škoda, že se rozhodl ukončit kariéru. Pravděpodobně ho to už po fotbalové stránce nenaplňovalo. Na druhou stranu však do týmu přišel zkušenější hráč Michal Ordoš, a pokud mančaftu nabídne, co potřebuje, tak by mohl být užitečný.

Nedávno proběhl los domácího poháru. V něm narazíme na vítěze duelu Kozlovice, kterým loni o bod utekl postup do MSFL, nebo Přerov, nováčka stejné divize. Jakou důležitost budete poháru přikládat letos?

Budeme v něm chtít vyhrávat a pokud možno co nejdále dotáhnout.

 
 
 
 
Zápasový servis
Aktuálně
 
Copyright © 2009-2022 1.SC Znojmo Fotbalový klub & eSports.cz, s.r.o. Informace o autorských právech  | RSS kanál. Tip: žaluzie bwin     Nastavení cookies