Nakonec jsme urvali vítězství krásným gólem z 87.minuty!

Nakonec jsme urvali vítězství krásným gólem z 87.minuty! Z N O J M O - Původně se plánoval pokus o divácký rekord, ale nakonec hygienická opatření toto nedovolily, ovšem radost zápas přinesl v jiných ohledech - rapper Neny představil a zazpíval novou klubovou hymnu, s naší legendou Todorem Yonovem tuto píseň pokřtili a nakonec se naše barvy dočkaly v samém závěru i nádherné jediné branky, která rozhodla o třech bodech pro 1.SC Znojmo FK!

8.k. Fortuna MSFL, pátek 25.9.2020
1.SC Znojmo FK - FC Vysočina Jihlava B  1:0  (0:0)
Branky: 87.Zedníček
ŽK: 90.Moravec - 55.Trnka, 69.Mikuška, 89.Vošmera, 90.Kolčava
Rozhodčí: Drozdy Luboš - Tomanec Josef, Kostelník Tomáš
Delegát: Káňa Jaroslav
1.SC Znojmo FK: Záleský – Blažík (81.Pacula), Malár, Krakovčík, Moravec (C), Stefano, Fládr (76.Pohanka), Okleštěk, Zedníček, Štrombach (85.Garčic), Kirschner
FC Vysočina Jihlava B: Jágrik – Mikuška, Pojezný, Kolčava (C), Havlín (46.Čermák), Růžička, Chok, Lát, Trnka, Matulka (84.Blokeš), Vošmera
Počet diváků: 250

Do zápasu lépe vstoupili hosté a minimálně na začátku zápasu to vůbec nevypadalo na to, že do Znojma přijel poslední tým tabulky, který doposud dal jen 5 branek, dostal jich 27 a nezískal ani bod. Hosté v bílých dresech hráli většinou na naší polovině a dostávali se i do pološancí. Např. v 25.min. se jeden z hostů asi chystal centrovat, ale nakonec míč ohrozil naší branku a David Záleský raději vyboxoval míč nad branku. Ve druhé části první půle jsme už měli více ze hry my, ale nepřišla žádná šance, ze které by padl gól a tak se šlo do šaten za nerozhodného bezbrankového stavu.

Se začátkem druhé půle začalo drobně pršet a nakonec, jak se ukázalo nám i zapršelo štěstí. Do druhé půle opět lépe vkročili hosté, ale jejich mírná převaha nebyla zdaleka tak dlouhá jako na začátku první půle. Náš tlak se během druhé půle mírně stupňoval, ale branka ne a ne padnout. Naše šance končily buď ofsajdem nebo chyběla přesná finální přihrávka, či se hosté ubránili odkopem. Náš tlak narostl až do té míry, že se nakonec podařilo vstřelit branku - a to velmi hezkou! Běžela 87.minuta, na centr Tomáše Oklešťka si naběhl Martin Zedníček a nádherně se položil akrobaticky do balonu a přestože si gólman hostů na míč sáhl, tak jej vyrazil jen na tyč, od které se odrazil do branky - 1:0! Na stadionu bylo tolik radosti, že i náš trenér a asistent se neudrželi ve svém vymezeném území a oba uviděli žlutou kartu. Konec zápasu už moc fotbalové krásy nepobral, jelikož jsme se snažili výhru udržet a to se nakonec povedlo! Máme tři body a věřme, že budou povzbuzením do dalších zápasů - ten nejbližší příští sobotu v Uherském Brodu.

Ladislav Kirschner, asistent trenéra 1.SC Znojmo FK: "Žlutou kartu jsem dostal po naší brance z velké radosti. Celý zápas tlačíme, neproměníme šance, napětí se stupňovalo, tak jsem to nevydržel a za vběhnutí na hřiště jsem byl napomenut. Věřil jsem a věřím v každém zápase až do poslední sekundy, ale nervy to byly. Soupeř měl šikovné fotbalisty, ale když člověk není na hřišti uvolněný a nedá branku na 1:0 dříve, nehraje se moc dobře."