FC Slovácko BFC Odra PetřkoviceMěstský FK VyškovSK Hanácká Slavia KroměřížSK UničovMFK Frýdek-MístekFC HlučínFC Viktoria Otrokovice, spolekFC Baník Ostrava BČeský SK Uherský Brod, spolekFC Slovan RosiceFC Velké MeziříčíSFK Vrchovina (Nové Město na Moravě)SK Sigma Olomouc BFC Fastav Zlín B1.SC Znojmo FKFC Dolní BenešovFC Vysočina Jihlava B

Nadějný výsledek juniorce nevydržel, Dukla v druhé půli otočila

Z n o j m o - Juniorka se po delší době opět představila na Městském stadionu V Horním parku a utkání s Duklou rozehrála velice dobře. Po první půli vedli svěřenci trenéra Dudy 2:1. Do druhé půle naše sestava výrazněji omladila a Dukla toho dokázala využít a otočila skóre utkání. V závěru jsme ještě utkání zdramatizovali brankou Pokorného, vyrovnat už se nám ale nepovedlo.

34. (Husovy sady), čtvrtek 7.5.2015
1.SC Znojmo FK - FK Dukla Praha  3:4  (2:1)
Branky: 8. Njire, 28. Alaca, 85. Pokorný – 36. Beneš, 59. Bohánek, 64. a 70. Bezdička.
Rozhodčí: Emanuel Marek - Ondřej Pelikán, Ivan Vostrejž
1.SC Znojmo FK: Doleček – Hrazdílek (c), Njire (46. Slavík), Honz, Bogner (77. Landšperský), Alaca, Levai (46. Sokol), Lapeš (46. Ondrák), Nehyba, Pokorný, Celik
FK Dukla Praha: Vávra (c) – Bohánek, Bezdička, Bezpalec, Schindler (46. Troníček), Toman (46. Farkaš), Baláž (62. Kulikov), Beneš (69. Zoubek), Mejdr, Volek, Haidarević

Hosté začali utkání sice aktivně, ale Znojmo dokázalo rychle odpovědět. Nejprve vyslal ještě varování Alaca, po jeho šanci už udeřilo. Lapeš vybojoval faul a Stijepo Njire zahrál přímý kop bravurně. Byl to už jeho šestý gól v řadě. Jihomoravany gól povzbudil a tlačili se do dalších šancí. Levaiovu hlavičku vyškrábl brankář Vávra konečky prstů a proti Hrazdílkově šanci ho zachránilo břevno.

Dukla se postupně oklepala, ovšem do žádné vážnější šance se nedostala. Svěřenci trenéra Dudy naopak ano a hned z toho byla druhá branka. Ali Alaca se trefil přízemní střelou z dvaceti metrů přesně k tyči. Dukla se však branky přece jen dočkala a bylo to jako blesk z čistého nebe. Jan Beneš z bezprostřední blízkosti nedal Dolečkovi šanci.

V druhé půli se obrázek hry otočil. Znojmo prostřídalo sestavu a zkušenější hráče nahradili mladíci. To se v určitém slova smyslu projevilo i na hřišti. Dukla byla v druhé půli lepší a povedlo se jí vývoj utkání otočit. Srovnání zařídil krásnou hlavičkou po rohovém kopu Tomáš Bohánek a o pět minut později poslal Pražany do vedení David Bezdička.

Stejný hráč byl v 67. minutě faulován a sám se postavil k pokutovému kopu, který mu však Doleček dokázal lapit. David Bezdička si však napravil chuť takřka vzápětí, když využil přihrávky na zlatém podnose a z bezprostřední blízkosti skóroval do prázdné brány.

Domácí se sice ještě pokoušeli utkání zdramatizovat, což se povedlo pět minut před koncem. Na centr na zadní tyč si naběhl Jakub Pokorný a hlavou procedil míč do sítě. Vyrovnat se však již Znojmu nepovedlo.