Krize prohloubena. Důležitý zápas o záchranu vyhráli hosté z Táborska

Krize prohloubena. Důležitý zápas o záchranu vyhráli hosté z Táborska Z N O J M O - Sedmadvacáté kolo Fortuna:Národní ligy znojemským fotbalistům body nepřineslo. Na domácím hřišti prohráli s patnáctým FC MAS Táborskem 2:3, když hned čtyři branky padly ve druhém poločase. Našim hráčům se dvakrát podařilo snížit na rozdíl jediné branky, důležitý remízový gól si však nepřipsali. V tabulce se na nás soupeř dotáhl, do konce zbývají 3 kola.

27.kolo F:NL, středa 8.5.2019
1.SC Znojmo FK - FC Silon Táborsko  2:3  (0:1)
Branky: 59.Harmon, 85.Cuković – 3.Kopřiva, 50.Valenta, 67.Hasil
ŽK: 47.Conner, 58.Kunca, 77.Šmehyl – 49.Valenta
Rozhodčí: Franěk Pavel - Blažej Petr, Hock David
Delegáti: Dofek Ladislav, Hubička František
1.SC Znojmo FK: Buček (C) – Cihlář, Avdić (17.Conner), Cuković, Helísek – Dramé, Machalík, Mudra, Šmehyl, Kunca (63.Beganović) – Teplý (56.Harmon)
FC Silon Táborsko: Šiman – Navrátil (C), Hasil, Březina, Šandera – Valenta (90+3.Zárybnický), P.Pilík (82.Vandas), Pfeifer (90+1.Berešík), Ad.Čermák, Kopřiva – Musiol
Počet diváků: 515

František Šturma do základní sestavy vrátil Muamera Avdiče a Kubu Teplého, pouze na lavičce náhradníků se objevili Filip Maksič a Drew Conner. Poprvé od poloviny března mezi nominovanými nechyběl Nicolas Hlůže, dvacetiletý záložník se zotavil po zranění kolene.

Úvod zápasu se znojemským fotbalistům nepovedl. Již ve třetí minutě ke střele za vápnem napřáhl Jakub Kopřiva, jehož pokus od tyče zamířil do brány - 0:1. Domácím hráčům stoupala nervozita a začali vytvářet jednoduché chyby, hostující tým však zaváhání využít nedokázal. Tak jako po čtvrt hodině hry, kdy Lukáš Pfeifer nezvládl přečíslení dva na jednoho. Na poslední chvíli se do skluzu dostal Muamer Avdič, který se při zákroku zranil a musel být vystřídaný Drew Connerem. Po nevydařené dvacetiminutovce se naši hráči probíjeli k nebezpečným útokům. Po polovině úvodní části k dalekonosnému pokusu natáhl David Machalík, šikovný záložník mířil těsně horní tyče. Velkou šanci brzy měl Dominik Kunca, na jeho střelu ve vápně u pravé tyče skvěle zareagoval brankář Jakub Šiman. Další možnost na srovnání si vypracoval Kuba Teplý, jeho přízemní střelu k tyči skvěle vyrazil hostující hráč.

Jak začal první poločas, tak téměř podobně vypadal začátek druhého. V našem vápně se uvolnil Jiří Valenta, střelou do protipohybu nedal Bučkovi příležitost zasáhnout - 0:2. Znojemští fotbalisté ale do hodiny utkání vyrovnali. David Machalík ukázal výbornou práci, ještě nahrál nově příchozímu Van- Dave Harmonovi, liberijský útočník střelou k tyči snížil na 1:2. Domácí fotbalisté dostali novou energii, diváci vycítili příležitost, branka ovšem padla na druhé straně. Po standardní situaci se hlavičkou trefil Karel Hasil - 1:3. Jihomoravský tým však dále bojoval a odměnou bylo snížení na 2:3. Tomáš Cihlář u vápna obětavě vybojoval míč, ten odcentroval do šestnáctky, v níž se prosadil Igor Cukovič. Táborsko spoléhalo na brejky, ani jeden mu však nevyšel. Stejně jako závěrečný tlak domácího výběru. Po sedmadvaceti kolech tak naši borci zůstávají na čtrnáctém místě, FC MAS Táborsko má však lepší vzájemné zápasy, které při bodové shodě rozhodují o lepším z dvojice.

František Šturma, trenér 1.SC Znojmo FK: "Pro mě je to obrovské zklamání. Nejen, že jsme prohráli s přímým konkurentem o sestup, ale vadil mi ten přístup. Až když jsme od 60.minuty prohrávali 0:2, jsme chtěli hrát fotbal. A to je pozdě. Mnozí si tu myslí, že je tu parta bojovníků - když se hraje ve 2.lize o sestup, musí se hrát s takovými typy, kteří padají do střel, ale my tady takové typy nemáme. Možná čtyři, ale ne 11 nebo patnáct. Hráli jsme profesorský fotbal, všechno nám dlouho trvalo, soupeř hrál jednoduše, prostě vystřelil. My hráli, až když nám teklo do bot. Pořád se hraje o záchranu, musíme o to víc pracovat."

Karel Musil, trenér FC MAS Táborsko: „Jsem určitě spokojený. Do Znojma jsme jeli vyhrát, protože to bylo jediné řešení, jak se ještě reálně zachránit. Kluci to poctivě odmakali, co jsme si řekli, na hřišti odehráli. Mám z toho dobrý pocit. Pro kluky je to velká vzpruha. K týmu jsem přišel před dvěma koly. Doma jsme smolně prohráli s Ústím, v prvním poločase jsme byli lepší, ale bohužel jsme tam ztratili. Ve druhém poločase jsme dnes v situacích byli zkušenější. Zvládli jsme závěr zápasu. Odměnou jsou pro nás důležité tři body.“