Jako od Hitchcocka. Výhru proti Ústí vystřelil v nastaveném času Tomáš Weber

Jako od Hitchcocka. Výhru proti Ústí vystřelil v nastaveném času Tomáš Weber Z n o j m o - Jako z oscarového románu, tak by se dalo přirovnat naše první jarní mistrovské utkání. Proti Ústí jsme delší dobu tahali za kratší konec, když jsme po první půli prohrávali 0:1. V druhém dějství jsme však předvedli, jakožto několikrát v sezóně, vítězný obrat. Nejprve vyrovnal David Ledecký a v nastaveném času nám vystřelil výhru Tomáš Weber.

17. kolo FNL, pátek 4.3.2016
1.SC Znojmo FK - FK Ústí nad Labem  2:1  (0:1)
Branky: 69. Ledecký, 90+2. Weber – 36. Veverka
ŽK: 18. Weber, 85. Nepožitek – 6. Peterka, 54. Smola, 58. Šnirc, 60. Veverka, 81. Křapka
Rozhodčí: Váňa – Černý, Vitner
1.SC Znojmo FK: Veselý – Mezlík (c) (54. Stáňa), Pokorný, Odehnal, Helísek, Svozil, Nepožitek, Weber (90+4. Bělíček), Šamánek (90+3. Stehlík), Žondra, Ledecký.
FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – Vaněk, Křapka, Zeman (c), Šnirc, Eliáš, Leibl (68. Procházka), Peterka, Miskovič (89. Zukič), Smola, Veverka (77. Králík).
Počet diváků: 1183

Do utkání jsme vstoupili bez vykartovaného Šumbery a zraněného Cihláře. Na poslední chvíli vypadl kvůli zdravotním potížím ze základní sestavy i Tomáš Okleštěk. Úvod první půle snesl měřítko prvních jarních soubojů, kdy se týmy spíše oťukávají, šancí tak bylo opravdu poskromnu. Jisker bylo ale na hřišti místy opravdu hodně a vládly emoce. První vážnější šanci viděli diváci až ve 36. minutě a hned to byl gól. Bohužel pro nás do naší sítě. Brankář Vlasta Veselý vyběhl mimo šestnáctku, svůj odkop však nasměroval pouze na kopačky Richarda Veverky. Ten pohotově umístil míč do prázdné brány.

Ve zbytku prvního dějství jsme ještě měli šance na srovnání. Weber ve 41. minutě zatřásl břevnem. V nastaveném čase pak Šamánek tečoval přihrávku, která mířila do sítě. Brankáře Tvrdoně však zachránil spoluhráč, stejně jako v případě přímého kopu Radima Nepožitka. Do kabin jsme tak šli za nepříznivého stavu.

I v druhém poločase to byl obrovský boj. Ústí nám nedarovalo ani metr hřiště zadarmo a hrálo hodně agresivně, o čemž svědčí čtyři žluté karty v druhé půli. Postupem času jsme začali soupeře svírat, ovšem je pravdou, že v úvodu měla nadějné možnosti také Arma. Dvakrát se do zakončení tlačil Smola. Pak už to bylo v modrobílém rytmu. V 67. minutě ještě hlavičkoval Žondra do náruče brankáře Tvrdoně. O chvíli později už jsme ale udeřili. David Ledecký převzal ideální přihrávku do pokutového území a finální fázi provedl dokonale. Udělal kličku brankáři a poslal míč do prázdné brány.

Vyrovnávající gól nás samozřejmě nakopl. V 76. minutě mohl přidat svoji druhou branku Ledecký. Ovšem jeho teč pod břevno Tvrdoň výborně reflexivně vyrazil. V 85. minutě se tlačil do vápna Nepožitek, který se následně ocitl na zemi. Penalta se nepískala, naopak náš záložník dostal žlutou kartu. Vyvrcholení dramatického zápasu přišlo v druhé nastavené minutě. Tomáš Weber vypálil k pravé tyči a brankář Tvrdoň si vybral slabší chvíli. Pro zimní posilu ze Zbrojovky to byli první gól ve znojemském dresu a ještě takto důležitý. Euforie na stadionu byla samozřejmě obrovská. Po vydřené výhře jsme si upevnili první místo a na Ústí máme náskok již devíti bodů.

Radim Kučera (Znojmo): Utkání se pro nás vyvíjelo nešťastně. V úvodu utkání, na prvních deset minut, jsme zvolili jednodušší formu herního stylu a pak jsme měli hrát něco jiného. To jsme nesplnili a navíc jsme dostali gól. Kluci zarvali šponu a vrátili výhru na naší stranu, i když to bylo v nastaveném čase. Myslím, že za to, co jsme předvedli, za bojovnost, jsme si tři body zasloužili. Ústí se dostalo v druhé půli prakticky jen do jedné šance. Nelíbilo se mi z jejich strany to, že se čtyřikrát nechali odnést na nosítkách. Zdržovali, poléhavali, hru kouskovali.