Kluci dřeli, bojovali. Zaslouží si pochvalu, chválil po obratu s Ústím trenér Kučera

Kluci dřeli, bojovali. Zaslouží si pochvalu, chválil po obratu s Ústím trenér Kučera Z n o j m o - Zaťal pěst a dost možná si i trenér Radim Kučera oddechl. Běžela druhá minuta nastavení druhé půle utkání proti Ústí nad Labem a Tomáš Weber dokonal vítězný obrat. Bylo to úspěšné završení velice náročného a těžkého utkání. Znojemský kouč své svěřence pochválil, se složitou situací z první půle se popasovali bravurně.

Na úvod taková poměrně jednoduchá otázka. Máte rád Hitchcocka?
Mám (s úsměvem)

Úvodní otázka měla pochopitelně v nadsázce svůj smysl. Utkání jsme po nepříznivém skóre v první půli otočili k výhře v nastaveném čase. Takže drama jako hrom, jak utkání hodnotíte?
Utkání se pro nás vyvíjelo nešťastně. V úvodu utkání, na prvních deset minut, jsme zvolili jednodušší formu herního stylu a pak jsme měli hrát něco jiného. To jsme nesplnili a navíc jsme dostali gól, který byl po chybě, což se stává, Veselému hlavu neurveme. Taky nás podržel během podzimní části. Kluci zarvali šponu a vrátili výhru na naší stranu, i když to bylo v nastaveném čase. Myslím, že za to, co jsme předvedli, za bojovnost, jsme si tři body zasloužili. Ústí se dostalo v druhé půli prakticky jen do jedné šance. Nelíbilo se mi z jejich strany to, že se čtyřikrát nechali odnést na nosítkách. Zdržovali, polehávali, hru kouskovali.

Překvapilo vás, že Ústí se tolik upnulo na obranu?
Viděl jsem hrát Ústí v Sokolově, nemůžu říct, jestli mě to překvapilo nebo nepřekvapilo. Ústí dostalo za podzim venku pouze pět gólů, byl to nejlepší tým na hřištích soupeřů. Abych pravdu řekl, čekal jsem od nich daleko více. Ovšem možná to poznamenalo, že jsem dostali takový gól, pak se upnuli na defenzivě a čekali, že to ubrání.

Drama se šťastným koncem máme rádi! Byl to zápas jako řemen. V nastaveném čase jsme dokázali otočit skóre na 2:1. Sladké tři body, i díky vaší podpoře.

Zveřejnil(a) 1.SC Znojmo FK dne 4. březen 2016

Úspěšný vstup do jara a výhra je pochopitelné nesmírně cenná. Je o to cennější, že to bylo po takovém průběhu?
Určitě, Výhra je hodně cenná, navíc jak je zmíněno, přišla v nastaveném času. Jsem rád, že to Tomáš trefil. Musím říct, že kluci dřeli, makali, bojovali. Zaslouží si pochvalu. Těsně před zápasem se nám zranil Okleštěk, přes týden se nám zranil Njire, na marodce je i Cihlář, Vavřík, Šumbera byl vykartovaný. Mužstvo bojovalo, dřelo, vím, že to bylo kostrbaté, ale pokaždé se nehraje na krásu. Doufám, že nás toto vítězství nakopne stejně jako na podzim v Ústí.

Devatenáctiletý stoper Kuba Pokorný nastoupil v základní sestavě, co říci k jeho výkonu?
Zvládl to na svůj věk dobře, neudělal chybu. Není co mu vytknout. Věřím, že tento zápas mu dodá sebevědomí. Tohle jsou zápasy, které ho budou posouvat a psychicky posilovat.